CNN Prima News Městský soud v Praze

Městský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Městský soud v Praze“

Kulidakis: Feri je jen pouťový balónek. Podle Schmarcze byl spíš influencer než politik

Aktualizováno

Dominika Feriho jsem nikdy nepovažoval za velkého politika. Byl pro mě jen taková bublinka, balónek, na který se na pouti lákají děti, uvedl komentátor Thomas Kulidakis ve vysílání CNN Prima NEWS. Jeho kolega Martin Schmarcz souhlasil, že Feri byl mnohem více influencerem než politikem, který ale hlásal opačné věci, než ve skutečnosti dělal.

Rozsudek respektuji, vinu odmítám, řekl Feri po verdiktu. Exposlanec podá dovolání

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri půjde za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další na tři roky do vězení. Trest mu potvrdil odvolací soud. Rozhodnutí je pravomocné. Feri, který kvůli trestnímu řízení rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku, se chce dovolat k Nejvyššímu soudu. Dovolání však nemá odkladný účinek a nebrání Feriho nástupu do vězení.

Korupční kauza soudce Elischera: Státní zástupce navrhuje 11 let vězení a peněžitý trest

Pražský městský soud v pondělí zahájil nové hlavní líčení v korupční kauze soudce Ivana Elischera. Státní zástupce musel opět přednést celou rozsáhlou obžalobu. Elischer a jeden ze spoluobžalovaných Vietnamců totiž po změně složení soudního senátu nedali souhlas k tomu, aby se již provedené úkony nemusely provádět znovu. Obžaloba navrhla pro všechny tresty vězení. Pro Elischera chce znovu 11 let za mřížemi, milionový peněžitý trest a zabavení dalšího milionu z účtu.

Radovan Krejčíř žádal zrušení verdiktu a nové hlavní líčení v Česku. Ústavní soud to zamítl

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost podnikatele Radovana Krejčíře. Domáhal se zrušení verdiktu, podle kterého si má v Česku odpykat 15 let ve vězení, a nového hlavního líčení. Byl souzen v nepřítomnosti, sám se už ale nepovažuje za uprchlého, protože česká justice ví, kde se nachází, a to ve věznici v Jihoafrické republice. Odpykává si tam dlouholetý trest za obchodování s drogami a pokus o vraždu. Aktuální usnesení je dostupné v databázi ÚS.

Parkanová nedostane další odškodnění za neoprávněné stíhání. Soud nárok znovu odmítl

Obvodní soud pro Prahu 2 znovu nepřiznal bývalé ministryni obrany Vlastě Parkanové (KDU-ČSL, později TOP 09) další odškodné za dlouholeté stíhání v kauze armádních letounů CASA. Verdikt soudkyně neodůvodnila, protože účastníci se čtvrtečního jednání neúčastnili. Soud se sporem zabýval podruhé, loni v březnu další odškodné nepřiznal s tím, že 1,6 milionu korun, které Parkanové už dříve zaplatilo ministerstvo spravedlnosti, je dostačující. Verdikt ale zrušil odvolací pražský městský soud. Bývalá politička, kterou soudy pravomocně osvobodily, žádala v žalobě dalších zhruba 8,5 milionu korun.

Při rituálech musel trávit dny v lese nahý, nakonec zemřel. Obviněno bylo 6 lidí z české sekty

Středočeští kriminalisté obvinili šest lidí z okolí samozvaného léčitele z Kutné Hory. Čtyři ženy a dva muže policisté viní z vydírání a neposkytnutí pomoci v souvislosti s úmrtím člena sekty při lesních rituálech u hradu Český Šternberk na Benešovsku, uvedl v úterý web iRozhlas. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze.

Smrt mladé ženy během plastiky prsou v Praze. Lékařka udělala sérii chyb, soud jí dal pokutu

Odvolací soud potvrdil anestezioložce, která z nedbalosti způsobila smrt mladé ženy při plastické operaci prsou, peněžitý trest 756 tisíc korun a tříletý zákaz působení na dosavadní pozici. Pětapadesátiletá lékařka Michaela Hložková nezkontrolovala nastavení alarmu na monitoru, nepřipojila pacientku na EKG a především špatně nastavila dýchací přístroj a dostatečně nekontrolovala během operace ženiny životní funkce. K pochybení se přiznala.

Feriho usvědčily i zprávy. Výpovědi poškozených soud přesvědčily, co exposlanci přitížilo?

Jedna z poškozených se měla při výpovědi třást a měla zrychlený dech, popsal dění v soudní síni před vynesením rozsudku nad bývalým zákonodárcem Dominikem Ferim reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Věrohodně před soudním senátem prý působila i výpověď stážistky, kterou měl exposlanec obtěžovat v kuchyňce. Závažnost činu potvrzovala i elektronická komunikace mezi Ferim a poškozenou. Pohoršující okolností mělo být podle soudu i to, že se sexuálního nátlaku dopustil v době, kdy působil jako vrcholný politik. Bývalý poslanec za TOP 09 se ihned proti verdiktu odvolal, ten je tak zatím nepravomocný.

Pokud se Pavel stane prezidentem, vyhlásí mobilizaci, tvrdila. Policie opět stíhá Peterkovou

Policisté opět obvinili bývalou novinářku Janu Peterkovou ze šíření poplašné zprávy. Stíhají ji kvůli videu, které umístila na sociální sítě a na kterém tvrdila, že po nástupu prezidenta Petra Pavla na Hrad bude vyhlášen válečný stav a mobilizace. Ve čtvrtek to uvedla Česká televize (ČT). Soudy již ženě za stejný trestný čin uložily dvouletý podmíněný trest, tentokrát jí podle ČT hrozí až pětileté vězení.