reklama
CNN Prima News Městský soud v Praze

Městský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Městský soud v Praze“

Klaus musí zaplatit 8000 korun za projev bez roušky ke vzniku Československa

Bývalý prezident Václav Klaus musí zaplatit pokutu 8 000 korun za loňské vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze, informovala v pátek Česká televize. Pokutu pravomocně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které zamítlo Klausovo odvolání. Informaci potvrdil Klausův právník Zdeněk Koudelka. Exprezident musí zaplatit také dalších tisíc korun jako náklady řízení. Klaus podá proti verdiktu správní žalobu k Městskému soudu v Praze, uvedl Koudelka.

Proslulá tržnice Sapa jde do dražby. Zájemce by si měl připravit takřka miliardu

Část proslulé asijské tržnice Sapa v pražské Písnici půjde po mnohaletých soudních tahanicích v červnu do dražby. Odhad ceny je podle správce konkursní podstaty 750 milionů korun. Společnost Saparia, která si nemovitosti nárokuje, se však nadále brání u Městského soudu v Praze, takže o osudu tržnice ještě není definitivně rozhodnuto. Podle tamního starosty panuje mezi nájemníky neklid.

České aerolinie dluží přes 1,8 miliardy korun. Soud vyhlásil jejich úpadek

Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal sám letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na které upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.

Manažeři Key Investments Fenstererová a Brzkovský dostali 4 a 5 let vězení za škodu 850 milionů Kč

Soudce Městského soudu v Praze vynesl ve čtvrtek rozsudky v kauze Key Investments, manažery Daniela Brzkovského a Kláru Fenstererovou potrestal pěti a čtyřmi lety vězení. Muži také uložil maximální, tedy desetiletý zákaz působení ve vedení firem, žena dostala zákaz na šest let. Podle nepravomocného rozsudku způsobila dvojice klientům škodu ve výši 849,2 milionu korun, kterou jim částečně musí nahradit.

reklama