reklama
CNN Prima News Městský soud v Praze

Městský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Městský soud v Praze“

Soudce Elischer dostal devět let vězení. Soud ho potrestal za úplatky a zneužití pravomoci

26. listopadu 2021 11:05

Pražský městský soud v pátek potrestal devíti lety vězení soudce Vrchního soudu v Praze Ivana Elischera za zneužití pravomoci, přijímání úplatků, neoprávněný přístup do počítačového systému a nadržování. Obžaloba tvrdí, že soudce bral úplatky od vietnamské komunity, která chtěla ovlivnit rozhodování v některých odvolacích řízeních o drogové kriminalitě. Elischer to popírá. Rozhodnutí není pravomocné.

Pelta v kauze dotačních podvodů odmítá vinu: Opravdu jsem nechtěl peníze jen pro fotbal

14. října 2021 14:23

V dotační kauze je bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta jedním z hlavních obžalovaných. V úterý pro něj navrhl státní zástupce Ondřej Trčka trest odnětí svobody na devět let a peněžitou pokutu 25 milionů. Ve čtvrtek sám Pelta promluvil u Městského soudu v Praze – žádá zproštění viny pro sebe i další ústřední aktéry případu, bývalou náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou i předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu.

Klaus musí zaplatit 8000 korun za projev bez roušky ke vzniku Československa

16. července 2021 15:41

Bývalý prezident Václav Klaus musí zaplatit pokutu 8 000 korun za loňské vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze, informovala v pátek Česká televize. Pokutu pravomocně potvrdilo ministerstvo zdravotnictví, které zamítlo Klausovo odvolání. Informaci potvrdil Klausův právník Zdeněk Koudelka. Exprezident musí zaplatit také dalších tisíc korun jako náklady řízení. Klaus podá proti verdiktu správní žalobu k Městskému soudu v Praze, uvedl Koudelka.

Proslulá tržnice Sapa jde do dražby. Zájemce by si měl připravit takřka miliardu

14. května 2021 19:37

Část proslulé asijské tržnice Sapa v pražské Písnici půjde po mnohaletých soudních tahanicích v červnu do dražby. Odhad ceny je podle správce konkursní podstaty 750 milionů korun. Společnost Saparia, která si nemovitosti nárokuje, se však nadále brání u Městského soudu v Praze, takže o osudu tržnice ještě není definitivně rozhodnuto. Podle tamního starosty panuje mezi nájemníky neklid.

České aerolinie dluží přes 1,8 miliardy korun. Soud vyhlásil jejich úpadek

10. března 2021 15:13

Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal sám letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na které upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.

Student neudělal maturitu kvůli jedinému písmenku. Soud mu teď dal šanci

13. září 2020 05:16

Mladík z Tábora se rozhodl zažalovat ministerstvo školství kvůli tomu, že neuspěl u maturity. O jediný bod nesplnil požadovanou hranici u didaktického testu z češtiny. V jedné z odpovědí chybělo písmeno, proto podle hodnotitelů otázku nezodpověděl správně. Městský soud v Praze mu dal ale za pravdu, a tak má šanci na dodatečné maturitní vysvědčení.

Manažeři Key Investments Fenstererová a Brzkovský dostali 4 a 5 let vězení za škodu 850 milionů Kč

6. srpna 2020 12:01

Soudce Městského soudu v Praze vynesl ve čtvrtek rozsudky v kauze Key Investments, manažery Daniela Brzkovského a Kláru Fenstererovou potrestal pěti a čtyřmi lety vězení. Muži také uložil maximální, tedy desetiletý zákaz působení ve vedení firem, žena dostala zákaz na šest let. Podle nepravomocného rozsudku způsobila dvojice klientům škodu ve výši 849,2 milionu korun, kterou jim částečně musí nahradit.

Babiš uznal chybu. Měli jsme postupovat podle krizového zákona, přiznal premiér

28. dubna 2020 12:42

Premiér Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že vláda měla vydávat opatření proti šíření koronaviru podle krizového zákona, jak konstatoval Městský soud v Praze. S žalobou na postup vlády uspěl právník Ondřej Dostál. CNN Prima News řekl, že ministerstvo zdravotnictví už požádalo o jeho číslo účtu, aby mohlo uhradit náklady na soudní řízení.

reklama