CNN Prima News Městský soud v Praze

Městský soud v Praze

Výpis příspěvků ke štítku „Městský soud v Praze“

Skopeček: Babiš má fanatické voliče, verdikt je neovlivní. Nestačím se divit, řekl Havlíček

9. ledna 2023 23:02

Verdikt soudu nebude mít na rozhodování voličů Andreje Babiše v prezidentských volbách dramatický dopad. Má své fanatické příznivce a jejich názor to neovlivní, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS Jan Skopeček (ODS), místopředseda Poslanecké sněmovny. Že verdikt soudu nijak dramaticky neovlivní názor voličů, souhlasí i jeho kolega z dolní komory Parlamentu Karel Havlíček (ANO). Skopečkovi ale v reakci na poznámku o fanaticích připomněl, že hnutí ANO má podporu zhruba třetiny české populace.

KOMENTÁŘ: Bída emocionálních antibabišovců a šrapnel v prezidentské volbě

9. ledna 2023 18:07

Prolhaný populista, nemorální estébák, nebezpečí pro demokracii. Část politiků, novinářů a aktivistů Andreje Babiše odsoudila už dávno. Rozsudek Městského soudu v Praze v kauze Čapí hnízdo měl být čtyři dny před zahájením prezidentských voleb završením příběhu s morálním ponaučením. Nestalo se. I když proti Babišovi můžeme mít tisíc výhrad, tohle (alespoň dočasně) vyhrál nejen po právní stránce. Jak se s tím ale mají psychicky vyrovnat lidé, kteří politiku i právo sledují pouze přes své pocity?

Babiš k rozhodnutí soudu: Mám radost především kvůli rodině. Žijeme v právním státě

9. ledna 2023 12:41

Rozhodnutí soudu v kauze Čapí hnízdo je důkazem, že máme nezávislou justici, řekl na tiskové konferenci v pondělí expremiér a kandidát na prezidenta Andrej Babiš (ANO). Úlevu cítí především kvůli své rodině, která podle jeho slov žila posledních šest let s traumatem. Nadále trvá na tom, že šlo o politické stíhání, které mělo ovlivňovat volby.

Soud zprostil Babiše obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Výpovědi jeho syna ale uvěřil

9. ledna 2023 07:37

Pražský městský soud v pondělí nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo, která se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách. Podle soudce Jana Šotta není skutek popsaný v obžalobě trestným činem. Verdikt není pravomocný, státní zástupce se proti němu může odvolat. Soud mimo jiné konstatoval, že uvěřil Babišovi juniorovi, když uvedl, že převzetí akcií k Čapímu hnízdu nepodepsal.

„Sbohem, Zemane“ i řečníci na štaflích. Na Hradě se při shromáždění sešly stovky lidí

8. ledna 2023 16:03

Od nového prezidenta chtějí slušnost, demokratické hodnoty a lidskost. Stovky lidí se na druhém nádvoří Pražského hradu v neděli symbolicky rozloučily s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman. Demonstranti také upozornili na důležitost prezidentské volby. Shromáždění s názvem Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad, které se koná několik dní před prvním kolem prezidentské volby, organizuje spolek Milion chvilek. U bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu se tvořily fronty.

Babiš u soudu: Kdybych chtěl podvádět, udělám to na Kypr. Nesmysl, řekl o kauze Čapí hnízdo

6. ledna 2023 13:28

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek řekl, že by nikdy nebyl souzen, kdyby nevstoupil do politiky. Uvedl to u pražského městského soudu, který projednává jeho obžalobu v případu Čapí hnízdo. Expremiér ve své závěrečné řeči zopakoval, že podle něj jde o nesmyslnou a vymyšlenou kauzu. Případ označil za „politický proces“.

Politická kauza? Nemusíte to opakovat, sepsul Babiše soudce. Rozsudek se očekává brzy

4. ledna 2023 22:25

Kauza Čapí hnízdo míří do finále. Expremiér Andrej Babiš ve středu u soudu znovu zdůraznil, že je nevinný a trestní stíhání považuje za účelové a politické. Soudce dokonce Babiše vyzval, aby neopakoval informace, které už v jednací síni zazněly. Líčení je přerušeno a bude pokračovat ve čtvrtek, kdy zazní závěreční řeči. Předpokládá se, že by rozsudek v ostře sledovaném případu mohl padnout koncem tohoto týdne.

Za Janouška se mohl někdo zaručit. Stačí mít důvěru soudu, míní advokát Krutina

20. prosince 2022 22:27

Lobbista Roman Janoušek byl propuštěn z vězení, kam nastoupil před osmi lety za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Odpykal si polovinu trestu, městský soud dvakrát žádal o prominutí zbytku, ten mu však nevyhověl. Existuje možnost, že se za lobbistu někdo mohl zaručit. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl advokát Miroslav Krutina.

Lobbista Janoušek opustil brány Ruzyně. Soud ho propustil předčasně z vězení

20. prosince 2022 14:46
Aktualizováno

Lobbista Roman Janoušek v úterý odpoledne opustil ruzyňskou věznici. Odpykal si zhruba polovinu z trestu 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. Obvodní soud sice Janouškovu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil, pražský městský soud ale v úterý vyhověl jeho stížnosti. Janoušek měl výkon trestu opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů. Do vězení se vrátil loni v červenci.