Tragédie v Čakovicích: Zavražděné dítě mělo být ještě v kočárku. Psycholog nastínil motiv

Místo tragédie v Čakovicích

Psycholog k možnému důvodu masakru v Čakovicích

Policisté stále vyšetřují nález tří mrtvých lidí v pražských Čakovicích. Podle informací Krimi zpráv měl muž zastřelit své dítě, kterému bylo jen několik měsíců, a ženu a poté zbraň otočit proti sobě. Motiv zatím není znám. Psycholog oslovený redakcí CNN Prima NEWS je ale přesvědčený o tom, že muž vraždil ze žárlivosti.

V sobotu odpoledne nalezl náhodný kolemjdoucí tři mrtvá těla v parku Havraňák, u laviček a ohniště jen asi 50 metrů od cyklostezky. Vraždit měl muž, zastřelil dítě i ženu a pak zbraň namířil proti sobě. Dítě navíc mělo být ještě v kočárku, tedy staré jen několik měsíců.

Tragédie se přitom stala v místě, kam obyvatelé chodí rádi na procházky. Pomoci už jim nikdo nedokázal. „Každý víkend přesně tou trasou jezdíme, takže mi z toho bylo úplně špatně,“ uvedla jedna z místních. „Je to zvláštní, ale člověk neví, jaké hnutí mysli měli,“ doplnila jiná obyvatelka.

„V současné chvíli probíhá vyšetřování, detektivové čekají na výsledky soudních pitev,“ sdělil pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Richard Hrdina. Více se kriminalisté zatím nechtějí k případu vyjadřovat.

Jasné tak zatím není ani to, co mohlo za hrůzným činem stát. Redakce Krimi zpráv s dotazem na motiv oslovila psychologa, který řeší partnerské vztahy. „První domněnka v těchto případech je, že se jedná o žárlivost. Žena mu mohla říct, že je mu s někým nevěrná nebo že ho chce opustit,“ nastínil psycholog Jeroným Klimeš.

„Popřípadě dítě nemuselo být jeho. Mohli si vyřizovat účty, každopádně čekáme, že tam byla nějaká rodinná motivace,“ doplnil Klimeš.

Podle informací CNN Prima NEWS má jít o rodinu, která bydlela v Letňanech. „Ptali se nás, jestli jsme dopoledne nebo odpoledne slyšeli nějaké výkřiky, nějakou hádku nebo něco podobného. To jsme ještě nevěděli, co se děje,“ prozradil soused.

Policisté by měli další informace k rodinné tragédii zveřejnit už v úterý.

Tagy: