CNN Prima News Bubeneč

Bubeneč

Výpis příspěvků ke štítku „Bubeneč“

Poznejte zblízka svět energetiky: Welcome Power 2023 vás do něj zasvětí

Svět moderních technologií je nejen fascinující, ale i užitečný. Pokrok, kterého vědci a vývojáři dosahují, výrazně usnadňují život celému lidstvu. A to i v oblastech, kde bychom dosavadními metodami fungování brzy dosáhli maxima. Týká se to i světa energetiky, který především v posledních letech oslovuje i absolutní laiky. Pojmy jako fotovoltaika či elektromobilita jsou na přetřesu dnes a denně. Kdo jim chce porozumět a lépe se zorientovat v tom, co všechno trh nabízí, může se vypravit na akci Welcome Power 2023, kde ho do světa energetiky zasvětí ti, kteří v něm žijí.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Nejpálivější chilli papričky světa na Mělnicku a plzeňská exotika

Unikátní budova Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči, Zámek Nebílovy, léčivé prameny na Vysočině nebo romantická vyhlídka. Cestování v nedělním Prima Česku bylo i tentokrát velmi rozmanité. Zavedlo nás také do expozice exotických živočichů v Plzni nebo za sklizní těch nejpálivějších papriček světa na Mělnicko. Kdo nechce ve volnu sedět doma, dostal opět řadu tipů, kam se vydat.

Maršál Koněv opět trnem v oku pražských zastupitelů. Hřib mu chce odebrat čestné občanství

Praha se chystá odebrat čestné občanství sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi (1897–⁠1973). Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí předloží primátor Zdeněk Hřib (Piráti) k projednáním radním. Pokud záměr schválí, musí ho ještě projednat městští zastupitelé.

Kauza vraždy kvůli vile v pražské Bubenči: Mladíkům soud uložil 23 a pět let vězení

Za dvojnásobnou vraždu motivovanou nepoctivým získáním vily v pražské Bubenči uložil v pátek soud Tomášovi Fialovi výjimečný trest 23 let vězení. Jeho přítel Jiří Nehyba si má odpykat pět let za pokus o podvod a má také zaplatit pět milionů korun jako peněžitý trest. Verdikt není pravomocný, oba mladíci vinu odmítají. Těla zavražděného páru nalezla policie ve vodní nádrži Švihov po několika měsících pátrání.

Zavraždil partnery kvůli vile za desítky milionů, tvrdí žalobkyně. Navrhla 30 let

Státní zástupkyně Jana Murínová ve čtvrtek navrhla soudu, aby čtyřiadvacetiletému Tomáši Fialovi uložil třicetiletý trest vězení za dvojnásobnou vraždu. Mladík podle ní zabil partnerský pár z Prahy kvůli historické vile v Bubenči za několik desítek milionů korun, kterou chtěl spolu se svým vrstevníkem Jiřím Nehybou podvodem získat. Mladý muž obvinění odmítá. Pro Nehybu žádá žalobkyně pětileté vězení a peněžitý trest 10,5 milionu korun za pokus o podvod.

Podle obžaloby zavraždil muže a ženu kvůli vile v Bubenči, vinu ale odmítá

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Fiala, který je obžalovaný, že kvůli historické vile v pražské Bubenči zavraždil majitelku nemovitosti a jejího partnera, ve středu před pražským městským soudem svou vinu odmítl. Podle jeho výpovědi zabil dvaasedmdesátiletou ženu její o 15 let mladší partner, kterého Fiala následně usmrtil v sebeobraně. Vraždy se staly počátkem loňského června, těla dvojice našla policie po čtyřech měsících pátrání ve středočeské nádrži Švihov na řece Želivce.