Na svůj život v Austrálii vzpomíná Zdeněk Pohlreich jedině v dobrém. Se svou první manželkou Naděždou tam prožili dva roky. V roce 1993 se však společně rozhodli, že je načase se vrátit zpátky do Čech. Ihned po svém návratu byl známý český šéfkuchař přesvědčený o tom, že udělal chybu. „Vydělával jsem zhruba jednu osminu toho co tam. Říkal jsem si, že jsem vůl a blb,“ přiznal v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.
Ihned po svém příjezdu do Austrálie si Pohlreich našel práci. Ve francouzské restauraci La Guillotine zprvu působil jako sous-chef, později se vypracoval na pozici šéfkuchaře. „Konečně jsem začal žít život, za kterým jsem odjel. Uvědomil jsem si, že když tomu něco věnujete a máte nějaké pracovní nasazení, máte se líp a líp. Prachy k tomu určitě patří. Je to dobrý motivační faktor a já měl kliku, že mi to do sebe hezky zapadlo. Dřel jsem jak mezek a vydělával jsem krásné peníze a byl jsem úplně šťastný,“ zavzpomínal Pohlreich.
V té době se ovšem s manželkou dohodli, že je na čase vrátit se domů. Po svém návratu začal Pohlreich pracovat v Hotelu Renaissance. „Pracovně jsem si polepšil. Dělal jsem v hezkém prostředí a s prvotřídním zbožím, ale prachy nestály za nic. Vydělával jsem zhruba jednu osminu toho co v Austrálii. Říkal jsem si, že jsem vůl a blb,“ svěřil se Pohlreich v pořadu Povídej.
ČTĚTE TAKÉ: Hrábnul jsem si na dno. Zounar promluvil o bolestivém rozchodu i nové partnerce
„Měl jsem ale štěstí, že jsem si přivezl trochu toho západního sebevědomí. Lidé odtud nejsou přihrbení před nikým. Stojí a je jim úplně jedno, jestli dělají číšníka nebo šéfkuchaře či opravují chodníky. Všichni mají nějaké sebevědomí, což v Česku nebylo zvykem. Spoustu mých kolegů takzvaně Němcům lezli do pr*ele,“ doplnil.
„Díky tomu, že jsem si přivezl perfektní angličtinu a celý hotelový management byl zahraniční, byl jsem se s nimi schopen bavit jako rovný s rovným. To mi do budoucna hodně pomohlo,“ pokračoval.
Miluji svou popularitu
Coby šéfkuchař Pohlreich pracoval také v hotelech Alcron či Marriott. V roce 2007 založil se svým obchodním partnerem Lukášem Koubkem pražský podnik Cafe Imperial, o rok později restauraci Divinis ve Starém Městě. Televizní diváci Pohlreicha znají především díky mnoha pořadům, ve kterých účinkoval. Mezi ty nejznámější patří Ano, šéfe! či Na nože!.
Pohlreich přiznává, že i jeho samotného překvapuje, jakého úspěchu za ta léta dosáhl. „Říkám si, že na kuchaře z Bubenče to není zlé. Mohlo to dopadnut úplně jinak. Ale holt člověk musí mít v životě nějaké štěstí,“ řekl známý šéfkuchař. Spolu s uznáním získal Pohlreich i velkou popularitu. Ta mu prý ale v životě nijak nevadí. „Miluji svou popularitu. Má to samozřejmě své lepší i horší okamžiky. Pozitiva ale převládají. Je příjemné, když za vámi přijdou lidé s tím, že jste je v pořadu pobavil. Považuji to za splnění cíle,“ doplnil.
V rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou pohovořil také o svém dětství i manželčině boji s rakovinou.
Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli 12. února od 21:25 na CNN Prima NEWS.