Jsem ráda za své kozy ze Slunečné, říká Burešová na galavečeru Kapky naděje

Do zahájení galakoncertu nadace Kapka naděje, která tento rok slaví dvacet let, zbývá už jen pár dní. Netradiční upoutávka plná hvězd je ale už na světě a při jejím natáčení měly známé tváře opravdu veselo. Ewa Farna prozradila, že chtěla za manžela doktora, a Eva Burešová je ráda za své kozy ze Slunečné.

Upoutávka na galavečer nadace Kapka naděje se natáčela v ateliérech seriálu Modrý kód a ti, kteří 22. prosince vystoupí, se v ní na chvíli proměnili v doktory. Natáčení si všichni užívali, a to včetně Evy Burešové, která si připomněla roli zdravotní sestry, kterou dříve hrála právě v seriálu Modrý kód.

„Po roce a půl, možná vlastně i po dvou letech, bylo zvláštní se vrátit do těchto ateliérů. Chybí mi to, ale na statku je mi přece jen o něco líp,“ řekla Burešová, která přiznala, že by už neměnila. „Já jsem ráda za své kozy,“ dodala herečka s úsměvem.

Na natáčení byla i zpěvačka Ewa Farna, která si moc ráda odskočila do jiné branže než na pódium. Na zpěváka Miraie Navrátila ale nemocniční prostředí, byť v ateliéru, působilo depresivně. Doktorem by tedy rozhodně být nemohl.

„Hraní na doktory jo. Ale jinak jsem o tom nikdy neuvažoval, protože jsem se vždycky panicky bál i jen odběru krve nebo injekce. Pro mě to tedy nikdy nebyla varianta,“ řekl Mirai, se kterým snad ve všem souhlasil i písničkář Pokáč.

„Já jsem chtěla být doktorka, taky akvabela a učitelka, ale jsem strašně ráda, že se mi nakonec splnilo moje největší přání, a to být herečka a zpěvačka,“ řekla Burešová.

„Lákalo mě to až do momentu, kdy jsem poznala, co je to biologie a zjistila jsem, že tudy cesta opravdu nepovede. Taky jsem chvíli alespoň doufala, že budu mít doktora, a tak jsme dva muzikanti,“ přidala se vtipně Farna.

Natáčení upoutávky si aktéři nadmíru užili. Více se ale těší na samotný přímý přenos galavečera. „Chystám vystoupení se svým klavíristou a budeme zpívat vánoční píseň Vánoce na míru, kterou můžu zpívat možná tak měsíc v roce,“ prozradila Ewa Farna.

Zazpívá ale i hvězda Slunečné Eva Burešová. „Vystoupím s Vaškem Bártou. To už je vlastně taková naše tradice, Vašek napíše písničku a zeptá se mě, jestli bych ji chtěla zpívat a já vždycky řeknu: ‚Ano Vašku, samozřejmě, všemi deseti,‘“ dodala.

„Zahraje i Mirai,“ doplnil Pokáč, který na galavečeru také vystoupí. „Budu tam taky hrát a u toho lidé mohou podpořit Kapku naděje DMS zprávami. Hlavně si konečně zahrajeme, protože jak jsou zrušené koncerty, drnkáme jenom doma v obyváku,“ řekl na závěr Pokáč.

Hlavními hrdiny celého galavečera budou ale i letos děti, které si prošly onkologickou léčbou. Z českých umělců dále vystoupí například Hana Zagorová, finalista Eurovize Mikolas Josef, populární slovenská skupina No Name nebo zpěvačka Monika Bagárová. Celým večerem diváky provedou Libor Bouček, David Grásnký, Jan Maxián a Jakub Prachař a živě jej v sobotu 22. prosince od 20:00 odvysílá FTV Prima.

Tagy: