reklama

Na veselejší Vánoce pro zdravotní sestry se vybralo už přes 1,6 milionu korun

Jedno z nejrizikovějších a nejtěžších povolání je v současné době práce zdravotních sester na takzvaných covidových odděleních. Právě ony jsou většinu času v první linii a mnohdy na úkor volna a soukromého života. Pomoci se jim rozhodla iniciativa Sestřičky sestřičkám, která vznikla na popud skupiny Prima, Červeného kříže a Asociace sester. Jednou z hlavních myšlenek projektu je pomoci sestrám k veselejším Vánocům.

reklama

Na volnější svátky se těší i sestřičky z prostějovské nemocnice. Dárky teď prý nakupují především přes internet. Času sestry totiž moc nemají, většinu ho v současnosti tráví u lůžek pacientů s koronavirem a těší se na pár dní volna. Všeobecná sestra z ARO Nikola Müllerová a její kolegyně musí zvládat práci ve dvou a bez ohledu na odpočinek.

„Směny byly den a noc po noční, střídají se den a noc, takže má člověk nabouraný režim. Nevěděly jsme, jestli nebudeme zaskakovat. Zatím žádné volno nepřišlo, tak doufáme že Vánoce budou veselejší. Teď pracujeme dvě sestry na šest pacientů, takže musíme zvládat všechno i infuze, polohování,“ popsala pro televizi CNN Prima NEWS zdravotní sestra Müllerová.

Svou práci bere, stejně jako ostatní sestry, jako poslání. „Své povolání bych neměnila, myslím že má smysl. Myslím si, že jsem zvládla všechno stíhat, ale určitě jsem unavenější než předtím,“ sdělila Müllerová.

A právě proto má smysl sestrám v první linii pomáhat. Na obrazovkách Primy teď můžete vídat speciální spoty nové kampaně Sestřičky sestřičkám. Cílem je vybrat pro ty z první linie deset milionů korun. Televize CNN Prima NEWS vložila počáteční jeden milion. Na transparentním účtu je k dnešnímu dni milion šest set tisíc korun.

K tématu

Tagy: Český červený kříž iniciativa zdravotní sestry Česká asociace sester Sestřičky sestřičkám

Další hlavní zprávy

Politika

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením

Desítky lidí s transparenty, českými i černými vlajkami, koňmi a rakví se v sobotu odpoledne vydaly k domu ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v Jinačovicích na Brněnsku. Účastníci akce protestovali proti vládním opatřením a protiepidemickému systému (PES), který vnímají jako nesmyslný. Opatření decimují ekonomiku, a i přesto počet nakažených koronavirem stále roste, řekl novinářům organizátor akce Tomáš Franzki.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější

Nové mutace koronaviru se začínají rozšiřovat po celém světě a najdou se státy, které už kvůli obavám z nové varianty začínají rušit například lety z rizikových zemí. Odborníci odhadují, že i když je mnoho mutací nakažlivějších než původní typ, vakcína by na ně měla zabírat. Podle některých expertů už SARS-CoV-2 dokázal zmutovat více než tisíckrát, potvrzena je ale zatím necelá desítka čerstvě objevených proměn nemoci COVID-19. Do Česka zatím dorazila mutace s označením „britská“.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Vláda zvažuje otevření některých obchodů. Co by se mohlo začít prodávat?
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Slovensko letos předstihne Česko ve výstavbě dálnic o více než 11 kilometrů
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Zima pokračuje. Česko čeká mrazivý víkend, přes noc bude až −18 °C
Další články
reklama
reklama