reklama

Na veselejší Vánoce pro zdravotní sestry se vybralo už přes 1,6 milionu korun

Jedno z nejrizikovějších a nejtěžších povolání je v současné době práce zdravotních sester na takzvaných covidových odděleních. Právě ony jsou většinu času v první linii a mnohdy na úkor volna a soukromého života. Pomoci se jim rozhodla iniciativa Sestřičky sestřičkám, která vznikla na popud skupiny Prima, Červeného kříže a Asociace sester. Jednou z hlavních myšlenek projektu je pomoci sestrám k veselejším Vánocům.

reklama

Na volnější svátky se těší i sestřičky z prostějovské nemocnice. Dárky teď prý nakupují především přes internet. Času sestry totiž moc nemají, většinu ho v současnosti tráví u lůžek pacientů s koronavirem a těší se na pár dní volna. Všeobecná sestra z ARO Nikola Müllerová a její kolegyně musí zvládat práci ve dvou a bez ohledu na odpočinek.

„Směny byly den a noc po noční, střídají se den a noc, takže má člověk nabouraný režim. Nevěděly jsme, jestli nebudeme zaskakovat. Zatím žádné volno nepřišlo, tak doufáme že Vánoce budou veselejší. Teď pracujeme dvě sestry na šest pacientů, takže musíme zvládat všechno i infuze, polohování,“ popsala pro televizi CNN Prima NEWS zdravotní sestra Müllerová.

Svou práci bere, stejně jako ostatní sestry, jako poslání. „Své povolání bych neměnila, myslím že má smysl. Myslím si, že jsem zvládla všechno stíhat, ale určitě jsem unavenější než předtím,“ sdělila Müllerová.

A právě proto má smysl sestrám v první linii pomáhat. Na obrazovkách Primy teď můžete vídat speciální spoty nové kampaně Sestřičky sestřičkám. Cílem je vybrat pro ty z první linie deset milionů korun. Televize CNN Prima NEWS vložila počáteční jeden milion. Na transparentním účtu je k dnešnímu dni milion šest set tisíc korun.

Tagy:
Český červený kříž iniciativa zdravotní sestry Česká asociace sester Sestřičky sestřičkám
Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?
Fotbal

Sparta dál nahání zakletou Ligu mistrů. Kudy podle klubové ikony vede cesta přes Monako?

Marné snažení Sparty Praha o dobytí slavné Ligy mistrů by už vydalo na několikasetstránkový román. Fotbalový klub z Letné si klubovou soutěž, která znamená obří prestiž i zisk pro kasu, zahrál naposledy v sezoně 2005–⁠2006. V tomto ročníku už zvládl v předkole první krok, když vyřadil Rapid Vídeň. Teď – napřed doma – zkusí zaskočit Monako. „Opravdu těžký los,“ říká sparťanská ikona Václav Němeček.

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama