reklama

Byl jsem darebák, vzpomíná Rajmont. Role padouchů se mu proto teď hrají dobře

Matouš Rajmont pracuje jako promotér a živí se i jako herec. V posledních deseti letech však hraje samé padouchy. Prý se není čemu divit. Vyrůstal totiž v divokých devadesátkách. „Ta ruská čeština mi tak nějak naskakuje sama,“ uvedl Rajmont v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Že se Rajmont vydal na dráhu umělce, asi nikoho moc nepřekvapí. Pochází totiž z rodiny české herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové a českého režiséra Ivana Rajmonta.

„Vyrůstat v rodině slavných rodičů je velké stigma. Setkával jsem se i s názorem, že mi rodiče pomohli, přitom to není vůbec pravda. O některých věcech, které dělám, nemá moje máma ani ponětí,“ svěřil se Rajmont v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Role ve filmech získával už jako teeanger. Když se však hlásil na DAMU, nepřijali ho. Nepomohlo mu tehdy ani to, že v porotě seděl jeho otec. „Byl jsem pitomec. Myslel jsem si, že když nosím toto příjmení, vůbec se nemusím připravovat. Už jsem měl nějaké herecké role, takže jsem nečekal, že po mně budou chtít, abych něco předvedl,“ zavzpomínal Rajmont.

Musel proto improvizovat. „Odehrál jsem nějakou etudu. Poté jsem se ptal táty, jestli to bylo dobrý. Říkal, že ne a že mě nevzali. Vůbec jsem s touhle variantou nepočítal. Urazil jsem se a šel dělat kulisáka do Vinohradského divadla, abych zůstal v oboru,“ řekl. Pak přišla sametová revoluce a vše se rázem změnilo.

„Po divokých devadesátkách mě už nenapadlo, abych šel zase na DAMU. Začal jsem podnikat. Denně jsem vydělával víc než máma,“ uvedl Rajmont. Čím vším se přesně živil, však odmítl vyjmenovat. „Kdybych byl jenom rebel, je to v pořádku. Byl jsem darebák. Kdyby moje děti dělaly jen třetinu z toho, co já, zabiju je,“ zavtipkoval Rajmont. Z tohoto období si odnesl pár „jizviček a zlomených kloubů“.

I když se ke studiu už nevrátil, herectví se věnuje dodnes. Objevil se v seriálu Dvojka na zabití, ve filmu Kvaska nebo Veterán. V poslední době hraje převážně role padouchů. „Hrají se mi dobře. Vyrůstal jsem v devadesátkách a ta ruská čeština mi tak nějak naskakuje sama,“ přiznal. Kromě herectví se Rajmont věnuje také své produkční agentuře a organizování boxerských zápasů. Právě on stojí za vznikem legendárního Galavečera boxu a K1 v pražské Lucerně. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Tagy:
box rodiče herec pořady CNN Prima NEWS Iva Hüttnerová Matouš Rajmont Povídej Radka Červinková Ivan Rajmont

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama