Byla to bouře, jásá Procházka po výhře. Nejsem samuraj, jen chlápek z Česka, vzkázal Rakičovi

Procházka v zápase dominoval.

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka porazil v zápase organizace UFC Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče a vrátil se na vítěznou vlnu. Rozhodčí ukončil duel ve druhém kole v čase 3:17 minuty, Procházka vyhrál technickým k.o.

„Jsem prostě chlápek z České republiky, nejsem samuraj. Ale v našich životech existují věci, které nás formují, motivují, a samurajství je jednou z nich. Žiji s těmito pravidly. Tohle byla bouře,“ řekl Procházka po zápase s připomínkou Rakičových předzápasových slov o tom, že český bojovník je „falešný samuraj“.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Lidé na pervitinu jsou jako dohořívající svíčka, říká Stabla. V čem je nebezpečí HHC?

Jednatřicetiletý rodák z Hostěradic na Znojemsku si loni v listopadu v New Yorku připsal první porážku po osmi letech, když v titulovém zápase prohrál s Brazilcem Alexem Pereirou. V Las Vegas teď oslavil vítězný návrat.

O rok starší Rakič se do oktagonu vrátil po téměř dvou letech a první kolo souboje proti Procházkovi vyhrál na body. Český bojovník držel střed klece, Rakič se jej snažil zasahovat kopy na nohu, Procházkou ale výrazněji neotřásl.

V závěru prvního kola dokázal Procházka poprvé soupeře zasáhnout a ve druhém kole došlo na „přestřelku“, jak člen brněnského Jetsaam gymu avizoval. Procházka Rakiče srazil na zem, pokračoval v úderech a rozhodčí následně zápas ukončil. Český bijec si připsal jubilejní třicátou výhru mezi profesionály, čtvrtou pod hlavičkou UFC.

Hned po zápase vyzval k dalšímu souboji vítěze hlavního duelu akce UFC 300, ve kterém se o pás šampiona polotěžké váhové kategorie utkali Pereira s Američanem Jamahalem Hillem. „Příště chci šampiona. Ať vyhraje lepší,“ řekl Procházka. Titul o pár hodin později uhájil Pereira, který Hilla knokautoval v prvním kole.

Tagy: