CNN Prima News samuraj

samuraj

Výpis příspěvků ke štítku „samuraj“

Šílený ukrajinský vynález. Vojáci se pochlubili „dronem samurajem“, poletuje s ostrou katanou

Válka na Ukrajině vede bojovníky na obou stranách ke kreativním až bizarním nápadům, jak likvidovat protivníky. Velkou roli už sehrály drony, a právě jejich četné úpravy a modifikace neznají hranic. Po ukrajinském „létajícím kulometu“ se tamější instruktoři pochlubili novým výtvorem – dronem s přimontovanou katanou. S tradičním mečem japonských samurajů si dokonce i zalétali.

Stimulanty? I kávu musím mít pod kontrolou, říká Procházka. Připomněl vánočního Herkula

Zápasil v asi nejslavnější hale světa. Předvedl skvělý výkon, ale z vítězství se radoval soupeř. Jak tento moment vnímá nejlepší český bojovník Jiří Procházka po více než měsíční pauze? „Zápas s takovým výsledkem nemůžu jen tak hodit za hlavu,“ říká český samuraj. Neúspěch ale bere jako cestu k vylepšení sebe sama. Výsledek svého snažení předvede 13. dubna v Las Vegas v souboji s rakouským bojovníkem Aleksandarem Rakičem.

Procházka trénuje na titulovou bitvu i v novém gymu. Název inspiroval legendární samuraj

Na turnaji UFC 295 bude Jiří Procházka znovu bojovat o titul polotěžké divize. Místem konání bude slavná newyorská hala Madison Square Garden. A co to znamená pro Jaroslava Hovězáka, jednoho z trenérů českého samuraje? „Je mi úplně jedno, kde se souboj odehrává. My tam jdeme splnit svůj úkol. Až skončí zápas, tak si uvědomím, kde jsem,“ říká kouč, který před dvěma týdny založil nový gym s unikátním názvem 119.

Že budu snadnou kořistí? Rád soupeři hodím do plánů vidle, říká Procházka před UFC

Skvělé místo i galavečer. Jiří Procházka se vrátí do boje na turnaji UFC 295, který se uskuteční 11. listopadu v newyorské Madison Square Garden a zakončí jej souboj legend Jon Jones vs. Stipe Miococ. Původně počítal český samuraj s termínem 16. prosince, ale změna mu nevadí. „Trochu toho tlaku, že už je to celkem blízko, uvítám,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Procházka: Titul míří do mých rukou. Respektuju Hilla za uvolnění pásu, kdo je další na řadě?

Nevinná basketbalová hra rozhodla o velké změně v polotěžké divizi UFC. Američan Jamahal Hill si totiž během pobíhání po palubovce přetrhl achilovku. Už brzy se přitom měli fanoušci bojových sportů dozvědět termín souboje nového šampiona s Jiřím Procházkou. Nyní je tento duel v nedohlednu a titul znovu volný. „Je to nepříjemné, soucítím s ním. Naprosto,“ komentuje pro CNN Prima NEWS situaci český samuraj.

Prokletí titulu UFC: Procházka přišel o soupeře. Trenér českého samuraje řekl, co bude dál

Jako by byl titul polotěžké váhy UFC v poslední době prokletý. Loni 12. června v Singapuru jej po napínavé bitvě s Brazilcem Gloverem Teixeirou ukořistil bojovník z Moravy Jiří Procházka, v listopadu, nedlouho před první obhajobou, si však při sparingu ošklivě poranil rameno a opasek uvolnil. Nyní se zranil i nový držitel titulu Američan Jamahal Hill, s nímž se měl Procházka o trůn krále divize popasovat. Co bude dál? O tom pro CNN Prima NEWS promluvil trenér bývalého českého šampiona Martin Karaivanov.

Český samuraj Procházka vystoupal na Mont Blanc. Hory zahrnu do přípravy, říká

Matterhorn, Tatry, Mount Charleston… MMA bojovník Jiří Procházka má zkrátka hory rád, před pár dny se vrátil z nejvyšší hory Evropy Mont Blancu. Zatímco při soukromé výpravě na vrchol v americkém Clark County málem umrzl, tentokrát se vydal do výšin s týmem a profesionálním horským vůdcem. I tak to nebylo snadné. „Myslel jsem, že už to bude pohoda. Ale zas taková pohodička to nebyla,“ přiznává český samuraj.

Šampion MMA Procházka: Vítězit můžete i díky temné síle. Snažím se to ale nedělat

Svým nedávným vítězstvím v Las Vegas šokoval celý svět MMA. Za globálně oceňovaným úspěchem bojovníka Jiřího Denisy Procházky není ani zdaleka pouze fyzická dřina. Svalovec s extravagantním účesem v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, k čemu je v kleci dobrá jak samurajská moudrost, tak někdy též nenávist. Že mu pomáhá strach. A že do zápasu chodí připraven i zemřít.