reklama

Čapí reality show: Snažení dvojnásobného čapího vdovce snímá webkamera

Novodobá reality show se stala z dění v čapím hnízdě v Mladých Bukách na Trutnovsku, které snímá webkamera. Hlavním hrdinou je samec čápa bílého Bukáček, kterému před několika dny tragicky uhynula už druhá partnerka a na péči o mláďata tak zůstal sám.

reklama

Čáp hnízdí na dvanáctimetrovém sloupu, který na svém pozemku vztyčil za pomoci rodiny a souseda Šándor Havrán vedle komínu, na kterém se čápi usadili předtím. Mladý zahradník, který se vyhýbá rozhovorům s médii, třikrát denně vylézá k hnízdu po hasičském žebříku a dvoutýdenní mláďata přikrmuje rybičkami a malými hlodavci.

/ fotografií

Samici Barunku v neděli zabil proud, když se pokusila usednout na dráty elektrického vedení za obcí. “Mrzí nás to, protože minulý rok jsme měli smůlu, přišli jsme o samičku, a teď znova,” říká mladá obyvatelka městyse s tím, že čapí rodinku každý den pozoruje přes počítač. Dění v hnízdě sledovaly ještě minulý týden desítky lidí denně, tento týden po úmrtí Barunky se počet navýšil stonásobně.

Nevídaná vlna solidarity

Nadšenci, kteří se o nájemníky sloupu starají, založili na podporu černobílého vdovce transparentní účet, na který lidé poslali do pátku celkem 420 tisíc korun. “Ta vlna solidarity mě překvapila, jen za prvních 24 hodin tam hned bylo 300 tisíc,” popsal Šándor Havrán, vlastník bývalého zahradnictví, který čápy přikrmuje.

Jeho matka je na něj náležitě hrdá a v pátek přebírala dopis od ženy z Mostu, která poslala poděkování napsané na blahopřání k narození dítěte s vyobrazeným čápem a přiložila pětisetkorunovou bankovku. Pomáhají i místní. „Třeba jedna paní zaťukala na okno a přinesla mně, tedy starému čápovi, rybu,” dodala s dojetím Libuše Havránová.

Čapí hnízdo
Čapí hnízdo
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

„Za daných okolností se mám dobře,“ vzkázal dánský fotbalista Christian Eriksen nejen svým příznivcům, ale všem, kteří mu od sobotního kolapsu přímo na hřišti drží palce. Vzkaz spojený s fotografii, na které Eriksen ukazuje zdvižený palec, se objevil v úterý ráno na sociálních sítích dánského fotbalového svazu. 29letý záložník teď bude svým spoluhráčům držet palce v dalších zápasech na probíhajícím Euru.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi
PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?
Pijte vodu, křičel rozladěný Ronaldo. Hvězdný sportovec nesnesl na stole Coca-Colu
Epidemie na ústupu. Přibylo 188 případů covidu, o třetinu méně než před týdnem
Na D1 se srazily auto, dodávka a cisterna, jeden zraněný. Kolona měla osm kilometrů
reklama
reklama
Schick jako Spider-Man, který zamotal Marshalla do sítě. Český gól pobláznil internet

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Další články
reklama
reklama