reklama
CNN Prima News volně žijící živočichové

volně žijící živočichové

Výpis příspěvků ke štítku „volně žijící živočichové“

Pytláci mu chytili matku, málem zemřel: Luskoun jako nejobchodovanější živočich světa

7. listopadu 2021 12:00

Luskouni jsou hmyzožraví savci, velmi výjimeční svými šupinami, které mají na těle poskládány tak, že připomínají šišky. Na své šupiny doplácejí, protože se hojně využívají v tradiční asijské medicíně. Žijí na zemi přes 65 milionů let a až člověk je svým sobectvím dohnal na hranici vyhynutí. Proti tomu se snaží bojovat i Češka Hanka Böhme se speciálně vycvičenými psy plemene Malinois, Hanka jim ale neřekne jinak než Maliny. Založila tak projekt Malina pro slona, její psi ale už dávno nezachraňují před pytláky „jen slony“, ale například i zmíněné luskouny a sama trenérka říká, že ti právě potřebují záchranu nejvíce.

Nekrmte nutrie, radí odborníci. Ničí břehy a vytlačují naše původní druhy živočichů

9. července 2021 09:00

V české krajině se podle Ondřeje Mikulky z Ústavu ochrany lesů a myslivosti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně přemnožily nutrie, které patří k nejvíce invazivním živočichům planety. Lidé je považují za neškodné a poblíž velkých sídel je přikrmují, což problém umocňuje. Přikrmování volně žijících zvířat je obecně problém. Lidé to ve většině případů dělají špatně a zvířatům ubližují.

Klíšťata expandují, šíří se i piják lužní. Chybí holomrazy, říká parazitolog

11. dubna 2021 09:00

Jsou všude kolem nás a pravděpodobně se s nimi každý už alespoň jednou setkal – ať už na sobě, nebo na zvířecích mazlíčcích. Klíšťata nejsou nic, o co bychom měli stát. Krom sání krve nám totiž mohou zanechat i malý dáreček v podobě infekčních onemocnění. Ta škodí nejen lidem, ale i zvířatům – a některá z nich společně sdílíme.

Když má sláva smysl: Brigitte Bardot, nejkrásnější bojovnice za práva zvířat

20. října 2020 07:30

Dodnes napodobovaná a dodnes nepřekonaná. Její krása je vzorem pro ženy i po několika generacích. Černé oční linky, natupírované blond vlasy a plné rty – znaky sexbomby 60. let, která uhranula nejen stříbrné plátno, ale i svět hudby. Brigitte Bardot, která však svou slávu vnímala spíše negativně a několikrát se pokusila o sebevraždu, pravý smysl života našla až v pomoci němým tvářím. Do té se obula tak vehementně, že rozprodala svůj majetek, neminuly ji žaloby ani pokuty. Ona se však nevzdává ani ve svých pětaosmdesáti letech.

Psí aktivity II.: Sportovní, lovecká a záchranářská kynologie, říká vám to něco?

19. září 2020 08:00

V minulém článku jsme vám představili tři psí sporty, které slouží nejen pro lepší kondici fyzickou vašeho psa, ale i pro vzájemné posílení vašeho vztahu. Dnes si řekneme něco o dalších psích aktivitách, které ale mají ještě nadstavbu. Mohou zachránit lidský život. Řeč totiž bude o záchranářské kynologii, sportovní kynologii a lovecké kynologii. 

reklama