
Domácí
Zahraničí
USA
Byznys
Sport
Auto
volně žijící živočichové
Výpis příspěvků ke štítku „volně žijící živočichové“

Klíšťata expandují, šíří se i piják lužní. Chybí holomrazy, říká parazitolog
Jsou všude kolem nás a pravděpodobně se s nimi každý už alespoň jednou setkal – ať už na sobě, nebo na zvířecích mazlíčcích. Klíšťata nejsou nic, o co bychom měli stát. Krom sání krve nám totiž mohou zanechat i malý dáreček v podobě infekčních onemocnění. Ta škodí nejen lidem, ale i zvířatům – a některá z nich společně sdílíme.

Sociální distanc: Tak se chrání mravenci nebo třeba humři před nákazou od svých blízkých
Některá zvířat jsou chytřejší než jiná a dá se říct, že v některých případech předčí lidskou populaci. Třeba právě sociální distanc v případě nemocného jedince v okolí dodržují někteří živočichové automaticky, aby sami sebe udrželi zdravé.

Když má sláva smysl: Brigitte Bardot, nejkrásnější bojovnice za práva zvířat
Dodnes napodobovaná a dodnes nepřekonaná. Její krása je vzorem pro ženy i po několika generacích. Černé oční linky, natupírované blond vlasy a plné rty – znaky sexbomby 60. let, která uhranula nejen stříbrné plátno, ale i svět hudby. Brigitte Bardot, která však svou slávu vnímala spíše negativně a několikrát se pokusila o sebevraždu, pravý smysl života našla až v pomoci němým tvářím. Do té se obula tak vehementně, že rozprodala svůj majetek, neminuly ji žaloby ani pokuty. Ona se však nevzdává ani ve svých pětaosmdesáti letech.

Psí aktivity II.: Sportovní, lovecká a záchranářská kynologie, říká vám to něco?
V minulém článku jsme vám představili tři psí sporty, které slouží nejen pro lepší kondici fyzickou vašeho psa, ale i pro vzájemné posílení vašeho vztahu. Dnes si řekneme něco o dalších psích aktivitách, které ale mají ještě nadstavbu. Mohou zachránit lidský život. Řeč totiž bude o záchranářské kynologii, sportovní kynologii a lovecké kynologii.

Když rozdíly mizí, 62. díl: Citlivá duše kapybary umí překvapit
Po dlouhá léta jsme se museli v etologii vypořádávat s podceňováním inteligence zvířat a jejich schopnosti cítit stejné emoce jako my. Díky moderním výzkumům se však tento pohled naštěstí mění. Platí to i o kapybaře, největším hlodavci na světě, kterého kvůli jeho mírné povaze často považujeme za hloupého.

Město v Kalifornii uzavřelo park kvůli naštvanému krocanímu tátovi
V oaklandské čtvrti Grand Lake museli kvůli veřejné bezpečnosti uzavřít park Morcom Rose Garden. Jeho návštěvníky totiž ohrožuje krocan Gerald, který zde žije.

Když rozdíly mizí, 61. díl: Pichlavé morče s léčivými schopnostmi
Některá zvířata nás na první pohled odrazují, ale jakmile je blíže poznáme, můžeme zjistit, že jde o zajímavé a velice obratné tvory. Třeba jako pichlaví urzoni. I když jde o třetí největší hlodavčí druh na světě (hned po kapybarách a bobrech) a vzhledem se velice podobají evropským dikobrazům, jsou příbuzní s morčaty.

Víla z pohádky? Ne, noční motýl
Stvoření jako z pohádky našla na své zahradě mladá Američanka z New Hampshiru. Vše zdokumentovala a růžový motýl se stal hitem sociálních sítí. Malý chlupáč s křídly dokazuje, jak kouzelná příroda umí být.

Animal boxy pomáhají zachraňovat zvířata ve Frýdku-Místku i na Karlovarsku
Holub, poraněné mládě zajíce nebo koťata trpící infekcí – všem těmto zvířatům se dostalo odborné pomoci díky Animal boxu ve Frýdku-Místku. Jedná se o druhé zařízení svého druhu v Česku, první se nachází u Záchranné stanice Drosera v Bublavě na Karlovarsku. To je však určeno jen pro volně žijící živočichy.

Když rozdíly mizí, 59. díl: Kakadu růžový jako akrobat s citem pro rodinu
Kakadu růžový patří mezi nejpočetnější druhy australských ptáků. Najdete je zde v každém státě, s výjimkou několika málo vyprahlých oblastí. Jejich ohromná hejna jen těžko přehlédnete. Jde totiž o vysoce společenské ptáky. Není divu, že podle mnoha studií jsou dalším australským druhem, jehož podobnost s námi vám vyrazí dech.

Kam na výlet? Okna do přírody vám poodhalí tajemství naší krajiny
Už víte, kam vyrazíte v létě s rodinou či přáteli? Pokud ne, iniciativa „Pojďte s námi do přírody“ vám nabídne řadu tipů na oblasti v Česku i události, které vám pomohou nahlédnout pod ruce matce Přírodě. Putování za bobrem, syslím rájem nebo mezi kosatci je jen zlomkem toho, co všechno můžete v následujících měsících vidět a zažít.

Když rozdíly mizí, 58. díl: Odhalení síly ještěrčích koumáků
Schopnost řešit nové problémy a upravit své chování, pokud je to potřeba, považujeme za jeden z hlavních rysů inteligence. Je to právě přizpůsobivost prostředí, co nám i jiným druhům umožňuje přežít. I proto v poslední době objevujeme větší či menší míru inteligence i u těch druhů, které jsme dříve přehlíželi. I o plazech obvykle soudíme, že nejsou zrovna bystří. Vědci však odhalili, že se mýlíme.