reklama

Celníci na Teplicku objevili varnu drog. Našli pervitin i střelivo do brokovnice

Příslušníci sekce pátrání Celní správy ČR odhalili v Hostomicích na Teplicku varnu drog. V té mohlo být podle jejich odhadů vyrobeno až pět kilogramů pervitinu. Takové množství drogy by dealerům na černém trhnu vyneslo asi 7,5 milionu korun.

reklama

Na místě byli v souvislosti s výrobou drog zadrženi dva muži, ti skončili ve vazbě. Na svobodě je pak stíhán třetí muž, který podezřelým budovu pronajal. Zadrženým hrozí podle Celní správy až deset let vězení.

K tématu

„Specializovaná jednotka celní správy zadržela dva muže ve věku 55 a 38 let právě v okamžiku, kdy metamfetamin vyráběli,“ uvedla mluvčí celníků Martina Kaňková. „Následně byl zadržen další muž ve věku 43 let, jenž za úplatu prostory k vaření drog poskytoval,“ doplnila.

Nalezlo se 300 gramů hotového pervitinu i střelivo do brokovnice

Důkazy o hostomické varně drog, umístěné v bývalé drážní budově, sbírali celníci od ledna. Vyšetřování pak koncem července vyvrcholilo společným zátahem celníků a policie.

Při třech domovních prohlídkách celníci objevili kromě jedné větší varny pervitinu také přenosnou laboratoř pro výrobu drog. V budovách našli 300 gramů hotového pervitinu a 1,3 litru drogy před krystalizací.

Zadrželi i velké množství chemikálií pro výrobu pervitinu, například osm kilogramů červeného fosforu nebo zhruba 20 litrů tekutého pseudoefedrinu. Kromě toho našli ještě střelivo do brokovnice.

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

reklama
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
Někdo přišel s tím matematickým modelem. Kdo je tajemný muž, o kterém mluvil Babiš?
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama