reklama
CNN Prima News celní správa

celní správa

Výpis příspěvků ke štítku „celní správa“

Pašoval v břiše 1,5 kilogramu kokainu. Zadrželi ho celníci na Ruzyni

29. září 2021 11:58

Více než 120 kapslí s kokainem pašoval ve svých útrobách cizinec, kterého minulý týden v úterý zadrželi celníci na letišti v Praze-Ruzyni. Pětatřicetiletý muž do Česka přiletěl z Madridu. Zda byla droga určena pro český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření, uvedla ve středu mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Žena pašovala v kufru téměř čtyři kila kokainu. Použila dvojité dno zavazadla

23. září 2021 06:35

Celníci na pražském letišti zadrželi šestatřicetiletou Češku s téměř čtyřmi kilogramy kokainu v kufru. Jestli byl určen pro tuzemský trh, nebo měl pokračovat dál do zahraničí, se vyšetřuje, uvedla ve středu na webu celníků mluvčí Šárka Miškovská. Ženu, která přicestovala do Prahy z Limy přes Amsterdam, si převzali kriminalisté z Národní protidrogové centrály. Podezřelá je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

EU požaduje po Česku dvě miliardy korun. Úřady prý špatně vybíraly cla za zboží z Číny

11. června 2021 14:17

Evropská komise (EK) požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019. Informovala o tom v pátek Celní správa ČR a informaci následně potvrdila EK. Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily cenu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU. Celní správa se závěry komise nesouhlasí a bude nadále o této záležitosti jednat.

Muži ujížděli celníkům na tříkolce. Vezli čtyři kilogramy léků na výrobu drog

2. června 2021 16:32

Neobvyklou honičku zažila hlídka celníků v pátek 28. května v Libereckém kraji. Dvojice mužů se před nimi snažila uprchnout na tříkolce, avšak marně. Po jejich dopadení celníci navíc zjistili, že jeden z nich v batůžku převážel více než čtyři kilogramy pastilek léků, ze kterých by mohl vyrobit téměř kilogram metamfetaminu. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

Nové ohnisko jihoafrické mutace v Česku. Od celníků se nakazily i jejich rodiny

18. března 2021 17:57

Šest pracovníků celní správy z Liberecka má potvrzenou nakažlivější, takzvanou jihoafrickou mutaci covidu. Informoval o tom web HlidaciPes.org s tím, že se zřejmě nakazili při kontrole na ruzyňském letišti v Praze. Mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová ale uvedla, že to není možné. Upřesnila také, že nakažení jsou dva celníci a čtyři civilní zaměstnanci.

Hamáček chce odložit očkování učitelů. Vakcínu by dal přednostně policistům a hasičům

3. března 2021 14:28

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by přehodnotil probíhající očkování učitelů. Místo nich by dal přednostně vakcínu policistům, hasičům nebo celníkům. Prohlásil to na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu, kterému předsedá. Příslušníci zmiňovaných složek by se podle něj měli očkování dočkat co nejdříve, protože jsou nyní ve styku se stovkami lidí.

reklama