reklama
CNN Prima News celní správa

celní správa

Výpis příspěvků ke štítku „celní správa“

EU požaduje po Česku dvě miliardy korun. Úřady prý špatně vybíraly cla za zboží z Číny

Evropská komise (EK) požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019. Informovala o tom v pátek Celní správa ČR a informaci následně potvrdila EK. Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily cenu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU. Celní správa se závěry komise nesouhlasí a bude nadále o této záležitosti jednat.

Muži ujížděli celníkům na tříkolce. Vezli čtyři kilogramy léků na výrobu drog

Neobvyklou honičku zažila hlídka celníků v pátek 28. května v Libereckém kraji. Dvojice mužů se před nimi snažila uprchnout na tříkolce, avšak marně. Po jejich dopadení celníci navíc zjistili, že jeden z nich v batůžku převážel více než čtyři kilogramy pastilek léků, ze kterých by mohl vyrobit téměř kilogram metamfetaminu. Případem se nyní zabývají kriminalisté.

Nové ohnisko jihoafrické mutace v Česku. Od celníků se nakazily i jejich rodiny

Šest pracovníků celní správy z Liberecka má potvrzenou nakažlivější, takzvanou jihoafrickou mutaci covidu. Informoval o tom web HlidaciPes.org s tím, že se zřejmě nakazili při kontrole na ruzyňském letišti v Praze. Mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová ale uvedla, že to není možné. Upřesnila také, že nakažení jsou dva celníci a čtyři civilní zaměstnanci.

Hamáček chce odložit očkování učitelů. Vakcínu by dal přednostně policistům a hasičům

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) by přehodnotil probíhající očkování učitelů. Místo nich by dal přednostně vakcínu policistům, hasičům nebo celníkům. Prohlásil to na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu, kterému předsedá. Příslušníci zmiňovaných složek by se podle něj měli očkování dočkat co nejdříve, protože jsou nyní ve styku se stovkami lidí.

Česko dojednalo 19 míst pro pacienty s covidem v Německu. Nabídku má i ze Švýcarska

Česká republika má dojednaných 19 míst pro české pacienty s COVID-19 v Německu. Po středečním zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to novinářům řekl ministr vnitra a šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD). Dvacítku míst včetně přepravy vlastním letadlem nabízí Švýcarsko, jedná se i s Polskem, doplnil Hamáček. Ten navíc informoval, že odborníci za středu predikují kolem 20 tisíc nových případů nákazy.

Roste počet odhalených řidičů bez dálniční známky. Policie zjistila stovky přestupků

Kontroly nových dálničních vinět zatím zjistily 1 200 přestupků. Většinu z nich vyřídili policisté na místě pokutou, celkem dosud vybrali přes 1,1 milionu korun. Šlo například o jízdu bez zakoupené známky nebo s neplatnou vinětou. ČTK to sdělil mluvčí projektu elektronických známek Martin Opatrný. Elektronické známky od letošního roku nahradily staré papírové kupony.

Expolicista Šlachta, který způsobil pád Nečasova kabinetu, zakládá politické hnutí

Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta zakládá hnutí Přísaha, se kterým se chce zúčastnit voleb do Sněmovny. Kandidátky plánuje Šlachta sestavit ve všech krajích. Ještě minulý týden Šlachta informace o svém vstupu do politiky označoval za spekulace a tvrdil, že své plány do budoucna oznámí médiím ve středu.

reklama