CNN Prima News celní správa

celní správa

Výpis příspěvků ke štítku „celní správa“

Bělorus převážel přes Vysočinu 32 Syřanů. Převaděči jsou agresivnější, říkají čeští celníci

Policisté na Vysočině zastavili dodávku, ve které muž původem z Běloruska převážel bez sedadel 32 syrských běženců včetně ženy a dětí. Řidič skončil v pátek ve vazbě. Policisté se na pašeráky lidí zaměřují stále více, letos jich v Česku zadrželi na tři stovky. Celníci si všímají zvýšeného počtu převaděčů s migranty i jejich agresivnějšího a riskantnějšího chování, sdělil CNN Prima NEWS mluvčí úřadu na Vysočině Richard Zeman.

Ven a do řady. Policejní zátah na drogy vyvolal emoce. A alkohol nevadí, rýpnul si Bartoš

Zastavený autobus, seřazení pasažéři a na silnici vyskládané batohy. Důkladná policejní kontrola na hudebním festivalu Let It Roll rozpoutala vlnu reakcí na sociálních sítích. Někteří tah proti drogovým dealerům kvitují, jiní mluví o nesmyslné šikaně účastníků akce. Podle šéfa Pirátů Ivana Bartoše podobné plošné kontroly nedávají smysl, ministr vnitra Vít Rakušan pak slíbil, že postup policie prověří. Strážci zákona na konto kritiky oznámili, že od začátku festivalu zabavili velké množství drog a zadrželi i uprchlého vězně.

Končí platnost téměř milionu dálničních známek. Kde lze pořídit novou a kolik stojí?

Letitý zvyk vylepovat vždy v lednu novou dálniční známku se s její elektronickou formou změnil. Podle zprávy Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pozbylo nebo v nejbližších dnech pozbude platnost až 850 000 virtuálních známek zakoupených v loňském roce. Kontrola platnosti není složitá a rozhodně se vyplatí – majiteli vozila při neoprávněném vjezdu na dálnici hrozí vysoká pokuta.

Stovky úředníků mohou přijít o práci. Státní správa zeštíhlí kvůli zrušení EET

Stovky úředníků, které měly na starosti elektronickou evidenci tržeb, čeká změna. Vláda Petra Fialy (ODS) slíbila EET zrušit, což sníží počet úřednických míst. Změna se bude týkat hlavně Finanční správy. Kolik úředníků přijde o práci, zatím vláda neuvedla. Všichni nutně končit nemusí, mohou se přihlásit na jiné místo, uklidňuje ministerstvo financí. Celní správa už postupně všechna pracovní místa související s EET ruší.