CNN Prima News Černínský palác

Černínský palác

Výpis příspěvků ke štítku „Černínský palác“

Ministerstvo zahraničí si předvolalo ruského velvyslance. Má vysvětlit provokace v Moskvě

26. března 2022 21:34

Česko protestovalo proti postupu ruských úřadů vůči pracovníkům českého velvyslanectví v Moskvě. Ministerstvo zahraničí na Twitteru oznámilo, že náměstek ministra Martin Smolek si kvůli tomu v sobotu večer předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Důvodem byly podle Černínského paláce provokace ruských orgánů vůči pracovníkům zastupitelského úřadu.

Mějte připravený plán evakuace. Ministerstvo znovu vybízí Čechy k odjezdu z Ukrajiny

13. února 2022 14:43

Ministerstvo zahraničí v neděli znovu varovalo před cestami na Ukrajinu kvůli napjaté situaci na hranicích s Ruskem. Českým občanům, kteří již v zemi jsou, doporučuje, aby zvážili opuštění Ukrajiny. Pokud k tomu budou chtít využít letecké dopravy, měli by tak učinit bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb aerolinek. Lidé, kteří se rozhodnou na Ukrajině zůstat, by měli podle dnešního doporučení Černínského paláce dbát maximální opatrnosti a pro případ nouze mít připravený plán evakuace.

Zeman slovíčkaří, Ústava je jasná. U soudu nemá šanci vyhrát, shodli se komentátoři

12. prosince 2021 14:58

Prezident Miloš Zeman odmítá poslat pirátského kandidáta Jana Lipavského do Černínského paláce. Komentátor Respektu Jaroslav Spurný i politolog Pavel Šaradín se v pořadu Partie PLUS shodli, že Zeman nemá pravomoci protahovat jmenování kandidáta na ministra zahraničí. Pokud bude pnutí řešit soud, nemá Zeman podle expertů šanci vyhrát.