Černý pasažér v Brně okradl revizorku. Hrozí mu dva roky odnětí svobody

O rizikovém povolání se začátkem června v dopoledních hodinách přesvědčila revizorka brněnského dopravního podniku. Během kontroly s ní totiž odmítl spolupracovat neznámý mladík. Vše pak vyvrcholilo na zastávce Nemocnice Milosrdných bratří, kde do ní prudce strčil a přitom jí z kapsy vytáhl služební telefon a čtečku na elektronické jízdenky.

„Jakmile chtěla žena na černého pasažéra přivolat policii, muž do ní prudce strčil a přitom jí z kapsy šikovně vytáhl služební telefon a čtečku na elektronické jízdenky,“ potvrdil v pondělí policejní mluvčí Petr Vala.

S kořistí v hodnotě necelých osmi tisíc korun muž z místa okamžitě utekl. „Přestože se podařilo odhozený přístroj u popelnic poměrně brzy najít, hrozí muži v případě dopadení až dva roky ve vězení,“ dodal Vala.

Mladý muž hubené postavy je vysoký zhruba 175 cm. Oblečen byl do zelené košile a tmavých kalhot. Zvláštním poznávacím znamením byla dlaha na pravé ruce. V případě, že muže poznáváte, neváhejte kontaktovat linku tísňového volání 158.

Tagy: