reklama
CNN Prima News dopravní podnik

dopravní podnik

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní podnik“

Rozsudek v jízdenkové kauze v Praze je pravomocný. Dvořák a lobbista Rittig jsou volní

Aktualizováno

Osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.

Nová linka metra dostala od zastupitelů zelenou. Opozice kritizuje údajně přemrštěnou cenu

Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Přesný termín zahájení stavby není ale zatím jasný. Zastupitelé dnes rovněž schválili garanci financování stavby. Peníze na ni bude dopravní podnik (DPP) shánět u Evropské investiční banky (EIB) i komerčních bank. Město chce rovněž jednat o podpoře státu.

Řidiči hromadné dopravy v Ostravě se bouří proti novým pracovním podmínkám

Aktualizováno

Odboráři Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyhlásili stávkovou pohotovost. Nesouhlasí s tím, jak se mají střídat řidiči na trolejbusových a autobusových linkách. Tento systém by podle nich byl pro řidiče výrazně náročnější. Podnik podle odborářů nedodržel dohodnuté podmínky, tvrdí předseda Základní organizace odborového svazu Dosia při DPO Ivo Protivínský. Na situaci upozornila Česká televize. Pro cestující se jízdní řády nezmění.

Černý pasažér v Brně okradl revizorku. Hrozí mu dva roky odnětí svobody

Aktualizováno

O rizikovém povolání se začátkem června v dopoledních hodinách přesvědčila revizorka brněnského dopravního podniku. Během kontroly s ní totiž odmítl spolupracovat neznámý mladík. Vše pak vyvrcholilo na zastávce Nemocnice Milosrdných bratří, kde do ní prudce strčil a přitom jí z kapsy vytáhl služební telefon a čtečku na elektronické jízdenky.

reklama