reklama
CNN Prima News dopravní podnik

dopravní podnik

Výpis příspěvků ke štítku „dopravní podnik“

Tramvajová zastávka s přístřeškem stojí v Brně přímo pod mostem. Místní nechápou

30. září 2021 22:33

Brno se může „pyšnit“ další kuriozitou. Přímo pod mostem na tramvajové zastávce Osová vzniklo místo pro cestující i kolemjdoucí, které je kryté přístřeškem. Ochranu před deštěm ale řeší už samotná mostní konstrukce. Mnozí proto vůbec nechápou, z jakého důvodu stříška vznikla. Dopravní podnik města Brno se již situací zabývá. Podle něj jde chyba za zhotovitelem.

Rozsudek v jízdenkové kauze v Praze je pravomocný. Dvořák a lobbista Rittig jsou volní

1. září 2021 09:10
Aktualizováno

Osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.

Nová linka metra dostala od zastupitelů zelenou. Opozice kritizuje údajně přemrštěnou cenu

17. června 2021 13:24

Hlavní město začne stavět linku metra D. Jako první bude vybudován úsek trasy z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. Přesný termín zahájení stavby není ale zatím jasný. Zastupitelé dnes rovněž schválili garanci financování stavby. Peníze na ni bude dopravní podnik (DPP) shánět u Evropské investiční banky (EIB) i komerčních bank. Město chce rovněž jednat o podpoře státu.

Omezování spojů a přeplněná MHD? I proto lidé ztrácí důvěru v opatření, tvrdí odborníci

18. března 2021 10:13

V pražské hromadné dopravě platí od minulého týdne další omezení spojů. Přestože kvůli epidemii znatelně ubylo cestujících a vedení města tvrdí, že nepozoruje žádné problémy, odborníci před tímto rozhodnutím varují. Je to podle nich bezohledné a občany občasné jízdy v přeplněné MHD demotivují od všeobecného dodržování pravidel.

Řidiči hromadné dopravy v Ostravě se bouří proti novým pracovním podmínkám

21. prosince 2020 10:44
Aktualizováno

Odboráři Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyhlásili stávkovou pohotovost. Nesouhlasí s tím, jak se mají střídat řidiči na trolejbusových a autobusových linkách. Tento systém by podle nich byl pro řidiče výrazně náročnější. Podnik podle odborářů nedodržel dohodnuté podmínky, tvrdí předseda Základní organizace odborového svazu Dosia při DPO Ivo Protivínský. Na situaci upozornila Česká televize. Pro cestující se jízdní řády nezmění.

Brněnský řidič odmítl řídit autobus s plakátem SPD, vadila mu slova o inkluzi

1. září 2020 21:24

Řidič brněnské MHD Josef Prokeš tamnímu dopravnímu podniku sdělil, že odmítá jezdit busem s předvolebním plakátem hnutí SPD Tomia Okamury. Je na něm totiž text zaměřený proti inkluzi, tedy začleňování všech dětí do běžných škol, a řidič sám má postižené děti, kterým inkluze pomáhá. O případu informoval řidič na svém facebookovém profilu.

Černý pasažér v Brně okradl revizorku. Hrozí mu dva roky odnětí svobody

27. července 2020 12:27
Aktualizováno

O rizikovém povolání se začátkem června v dopoledních hodinách přesvědčila revizorka brněnského dopravního podniku. Během kontroly s ní totiž odmítl spolupracovat neznámý mladík. Vše pak vyvrcholilo na zastávce Nemocnice Milosrdných bratří, kde do ní prudce strčil a přitom jí z kapsy vytáhl služební telefon a čtečku na elektronické jízdenky.

reklama