reklama

Češi nakupovali drogy na darknetu. Celníci zabavili 750 tisíc v kryptoměně Ethereum

Ostravští celníci mají za sebou úspěšný úlovek. Poprvé zajistili tři čtvrtě milionu korun ve virtuální měně Ethereum a navíc překazili obchod s drogami na darknetu. Při domovních prohlídkách sedmi podezřelých pak zabavili kokain, marihuanu, hašiš, metamfetamin, tablety extáze, MDMA, LSD, anabolické steroidy a jiné látky s hormonálním účinkem.

reklama

Ostravští celníci odhalili skupinu sedmi osob z Karvinska, která nejméně od roku 2015 nakupovala prostřednictvím ilegální internetové sítě darknet drogy a látky s hormonálním účinkem. Ty si následně nechávala zasílat do Česka.

K tématu

„Závěrečnou akci provedli celníci spolu s policisty 12. a 13. ledna. Při domovních prohlídkách objevili kokain, marihuanu, hašiš, metamfetamin, tablety extáze, MDMA, LSD, anabolické steroidy a jiné látky s hormonálním účinkem,“ popsala mluvčí celníků Martina Kaňková.

Zajistili také dvě vozidla v hodnotě 500 tisíc korun. „Jako výnos z této trestné činnosti byla navíc jednomu z pachatelů zajištěna i virtuální měna Ethereum v hodnotě tři čtvrtě milionu korun,“ doplnila Kaňková.

Výdělek převáděli do virtuální měny

Podezřelé osoby se zabývaly také nelegální výrobou metamfetaminu a pěstováním konopí s vysokým obsahem THC. Všechny tyto látky následně distribuovaly v Česku. „Pěstírny se našly dvě. Jedna v bytě, kde podezřelá osoba bydlela, a jeden byt byl speciálně upravený na moderní indoor pěstírnu. Zde se s využitím hydroponické technologie pěstovalo 50 kusů rostlin konopí,“ upřesnila Kaňková.

Hlavní pachatel většinu finančních prostředků převáděl do virtuálních měn Bitcoin a Ethereum. U něj celníci zajistili také hardwarovou peněženku na virtuální měny a mobilní telefon s nainstalovanou softwarovou peněženkou. „Je zahájeno trestní stíhání proti všem zadrženým pachatelům,“ dodala k případu Kaňková.

Mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková uvedla, že policisté v této souvislosti obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy sedm lidí ve věku od 24 do 28 let. Ve vězení mohou někteří z nich strávit až 10 či 12 let. „Tři obvinění jsou ve vazbě,“ řekla Viačková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
První pokuty za nenošení respirátorů už padly. Strážníci objevili stovky hříšníků

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów
Další články
reklama
reklama