reklama
CNN Prima News Češka

Češka

Výpis příspěvků ke štítku „Češka“

Jenom skočit a jít domů by byla nuda. Jediná Češka v severské kombinaci startuje sezonu

30. listopadu 2021 23:15

Je jí sedmnáct a píše historii českého lyžování. Tereza Koldovská vstupuje jako jediná česká reprezentantka v severské kombinaci do historicky první oficiální sezony Světového poháru. Aktuálně se připravuje v norském Lillehammeru na tamních olympijských můstcích, kde ve čtvrtek absolvuje kvalifikaci a v pátek závod.

Problém s propuštěním Terezy: Soudy jsou přetížené, z vězení nemusí vyjít ještě dlouho

12. listopadu 2021 11:06

Česká občanka Tereza Hlůšková by mohla být z vězení v Pákistánu propuštěna příští týden, kvůli přetíženosti tamních soudů ale ministerstvo zahraničí očekává spíše pozdější termín. Informovala o tom mluvčí úřadu Eva Davidová. Soud stále nevyhotovil písemný rozsudek. Ministerstvo původně odhadovalo, že by Tereza mohla být propuštěna tento týden.

Nekupoval dárky, nebral ji ven. Vztah Češky s o 42 let mladším Pákistáncem je v krizi

25. dubna 2021 14:48

Vztah 23letého mladíka z Pákistánu s o 42 let starší českou učitelkou prochází krizí. Podle informací Blesku živila Češka nejen mladého muže, ale i jeho rodinu. Na oplátku však dostávala velmi málo. Abdullah ji nebral na procházky, neukázal žádné památky a už vůbec jí nekupoval dárky. Žena trávila celé dny doma, v polovině března se měla vrátit do Česka.

Před 10 lety přeplavala kanál La Manche nejmladší Češka. Bylo jí 16 let

9. září 2020 07:22

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová před deseti roky v pouhých šestnácti letech zdolala kanál La Manche. Stala se tak nejmladší Češkou, která trasu mezi Anglií a Francií dlouhou zhruba 35 kilometrů (22 mil) překonala. Trvalo jí to devět hodin a 22 minut. Dosud chladné vody Lamanšského průlivu zdolalo pětadvacet českých plavců. Česká republika loni získala ještě další primát.

reklama