radar

Výpis příspěvků ke štítku „radar“

Ve Švédsku mizí silniční radary. Ukradené kamery míří do boje proti Ukrajině, věří odborník

25. října 2022 10:17

Skupina zlodějů ve Švédsku již několik měsíců krade radary na měření rychlosti. Tamní policie řeší přes stovku takových případů. Následně se ukázalo, že identickou kameru nalezly ukrajinské jednotky v ukořistěném ruském dronu. Podle spisovatele a vojenského blogera Larse Wilderanga vede lupiče ke krádežím silničních kamer právě poptávka z Ruska. Zda technologie v ruských dronech pochází skutečně ze švédských silnic, nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Poplach v Nepálu. Z radarů zmizelo letadlo s desítkami lidí na palubě, probíhá pátrání

29. května 2022 08:31

V nepálských horách v neděli krátce po startu zmizelo z radarů letadlo soukromé letecké společnosti s 22 lidmi na palubě. Stroj mířil z města Pokhara, které leží téměř 200 kilometrů severozápadně od hlavního města Káthmándú a které je vyhledávanou turistickou destinací, na sever do Jomsomu. S odvoláním na zástupce firmy a vlády o tom informují tiskové agentury. Úřady zahájily pátrací akci.

Na rychlost budou dohlížet nové policejní Superby. Víme, kde je čekat

18. srpna 2021 12:40

Spolupráce mezi Policií České republiky a automobilkou Škoda Auto funguje už od roku 1993. Od té doby bylo do služby povoláno přes dvacet tisíc nejrůznějších mladoboleslavských vozidel. Pomáhat a chránit teď budou i modernizované Superby, kterých tuzemská policie obdržela hned osmatřicet. Drtivá většina z nich bude jen kontrolovat dálniční známky, některé ale budou pro řidiče mnohem nebezpečnější. Obrní se totiž nejvyspělejšími měřícími radary.

Při čekání s lodí vytvořil obří penis, pak kapitán Ever Given ucpal Suezský průplav

26. března 2021 09:56

Kapitán obří kontejnerové lodi Ever Given, která zablokovala dopravu v Suezském průplavu, si čekání na povel ke vplutí do umělého kanálu krátil tím, že manévrováním s plavidlem obkreslil obrazec, který připomíná obří penis. Ukazuje to video zachycující elektronickou stopu pohybu lodi, jak ji zaznamenala služba VesselFinder.