radar

Výpis příspěvků ke štítku „radar“

Sledujte RADAR: Do Česka se vkrádá zima, přijde silný vítr. Podívejte se, kde už bude sněžit

Do Česka bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu. Nejvyšší teploty se v následujících dnech budou pohybovat okolo 10 °C. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) předpovídá déšť nebo přeháňky, které mohou být už v oblastech nad 400 metry nad mořem smíšené nebo sněhové. Na Českomoravské vrchovině, západě a jihozápadě Moravy bude ve středu silný vítr, v nárazech může dosáhnout rychlosti přes 65 kilometrů v hodině.

Sledujte RADAR: Na Česko se žene silný vítr. Podívejte se, kde hrozí vichřice

Český meteorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, který má udeřit ve východní části území v pondělí večer a v noci na úterý. Hrozí komplikace v dopravě i riziko úrazů kvůli uvolněným předmětům nebo zlomeným větvím. Výstraha platí od 22 hodin do úterních 7 hodin ráno. Podle výhledu meteorologů přijde další varování ve čtvrtek, kdy se silný vítr vrátí. Situaci ve svém kraji můžete sledovat na radaru v tomto článku.

RADAR: V Česku se rapidně ochladí a často bude pršet. Podívejte se, jak bude u vás

Mrholení a občasný déšť budou v Česku pokračovat i v úterý. Ve středu si dočasně užijeme polojasné oblohy, ve čtvrtek se však déšť a přeháňky opět vrátí. Zatímco v průběhu týdne se denní maxima budou držet nad 20 °C, od neděle začne rapidní ochlazování, kdy průměrné nejvyšší teploty klesnou až na 9 °C. Situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru v tomto článku.