CNN Prima News počasí

počasí

Výpis příspěvků ke štítku „počasí“

Sledujte RADAR: Česko zasáhne vydatné sněžení. Kde hrozí náledí, závěje či výpadky energie?

V úterý se na většině území Česka vyskytne sněžení. Podle meteorologů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude sněžit i mimo horské oblasti a připadne kolem 5 cm nového, většinou mokrého a těžkého sněhu. V noci na středu mohou teploty klesnout i na −10 °C. V platnosti jsou výstrahy před novou sněhovou pokrývkou, náledím a závějemi.

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.

VÝSTRAHA: Na Česko se ženou mrazy a sněžení. Pozor na náledí a silný vítr, varují experti

Během pátku začne nad naše území proudit studený vzduch a teploty budou postupně klesat pod bod mrazu. Navíc povane silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti i 70 km/h. Silnice v Česku může v moci na sobotu na některých místech pokrýt náledí, upozorňují meteorologové řidiče i chodce. Na cestách ve výše položených částech Českomoravské vrchoviny navíc v sobotu hrozí vznik sněhových jazyků. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sledujte RADAR: Na Česko se žene sníh, mráz i silný vítr. Podívejte se, kde platí výstraha

Ve čtvrtek a pátek bude v Česku foukat silný vítr, který může v nárazech přesáhnout i 70 km/h. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu kvůli tomu vydali výstrahu. Během noci na pátek navíc dojde k ochlazení a o víkendu se teploty budou pohybovat mezi −3 až 3 °C, přičemž v noci mohou klesnout až k −6 °C. Podle meteorologů se tak může vytvářet náledí a na horách sněhové jazyky.

Sledujte RADAR: Česko zasáhne mráz, problémy hrozí nejen řidičům. Kde platí výstraha?

Před náledím či zmrazky na vlhké vozovce varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty totiž během noci z úterý na středu klesnou pod bod mrazu. S namrzlým povrchem komunikace se mohou podle nové výstrahy setkat zvláště řidiči na severu či severovýchodě našeho území. Dbát zvýšené opatrnosti by měli i pěší. Upozornění je v platnosti od středeční půlnoci do osmé hodiny ranní.