CNN Prima News počasí

počasí

Výpis příspěvků ke štítku „počasí“

Pomoc! Kolega se ve vedru potí, nepříjemný pach zamořil kancelář. Co s tím?

7. srpna 2022 15:30

Léto. Období, kdy většina z nás pookřeje. Těšíme se na dovolenou, venku je krásně a sluníčko nám pomáhá udržet si dobrou náladu. Jsou ale místa, kde to platit nemusí. Třeba v kanceláři. I přes vymoženosti 21. století je v ní k padnutí, protože se nedokážete shodnout na nastavení klimatizace. Všichni se potí, někteří víc než ostatní. Říct kolegovi, že by jeho podpaží potřebovalo okamžitou sprchu, není nic příjemného ani pro jednu stranu.

Česko znovu trápí extrémní vedra. Jak přežít tropy ve zdraví a na co si dát pozor?

5. srpna 2022 17:41

Česko se opět potýká s extrémním vedrem. Podle meteorologů se teploty během pátečního dne vyšplhaly až k tropickým 36 °C. Lepší to nebude ani v nadcházejícím týdnu. Ačkoliv se o víkendu mírně ochladí, se studeným počasím rozhodně nepočítejte. Teploty se totiž budou pohybovat mezi 25 a 29 °C. Jak zvládnout horko a na co si dát pozor?

Tisíce obětí bouřek v Čechách: Blesky zabíjely v kostele, pod stromy a nešetřily ani četníky

5. srpna 2022 05:58

O víkendu mají Českou republiku opět ozářit blesky. Přírodní elektrické výboje ve světě každoročně usmrtí asi 24 tisíc lidí, v tuzemsku blesky zabijí jednu až dvě osoby. Počet obětí v českých zemích se v posledních sto letech neustále snižuje, v roce 1925 jich bylo 73. „Blesk sjel po řetízcích hodin do hlavy majitele domu, kterého rázem zabil,“ uvedly Lidové noviny 20. května 1925.

MAPA: Pražské inferno zažijete v Holešovicích či u O2 Areny. Proč tam panují větší vedra?

4. srpna 2022 06:36

S extrémními vedry není ani zdaleka konec. Naopak může být ještě hůř, varuje Evropská kosmická agentura (ESA). Ta zveřejnila satelitní snímky několika evropských měst včetně Prahy, které ukazují místa s největšími „tepelnými ostrovy“. Podle ESA jsou teplotní rekordy pouhou krutou připomínkou toho, co lidstvo čeká v následujících letech. Kde v Praze panují nejdrsnější horka a proč jsou tam vyšší teploty než ve zbylých částech metropole?