CNN Prima News Český olympijský výbor

Český olympijský výbor

Výpis příspěvků ke štítku „Český olympijský výbor“

Ruský sportovec „hází“ bomby na ukrajinská města. Kyjev přišel s drsnou olympijskou kampaní

4. února 2023 06:14

Ukrajina zahájila mezinárodní kampaň, pomocí níž chce zabránit ruským a běloruským sportovcům účastnit se olympijských her v Paříži v roce 2024. Kyjev i další západní politici či sportovci ve své argumentaci upozorňují, že by šlo o propagaci ruských zločinů, které Moskva za pomoci Minsku na Ukrajině páchá. O snahu zrušit zákaz ruským a běloruským sportovcům v posledních dnech usiluje Mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

10. února 2022 06:50

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

České snowboardcrossové prokletí. Místo medaile z dílny Samkové jen zlomeniny a izolace

9. února 2022 15:43

Smůla se českých reprezentantů ve snowboardcrossu v kontextu her v Pekingu drží jako klíště. Nejvíce známý je příběh Evy Samkové, která se do Číny ani nevydala. Jan Kubičík sice ano, ale při tréninku si rovněž zlomil kotník. Olympijský zážitek jeho náhradníka Radka Housera bude kvůli pozitivnímu testu na koronavirus čistě izolační. Aspoň Vendula Hopjáková do soutěže naskočila, ale bohužel opouštěla svah na nosítkách poté, co si zlomila ruku.

Čeští skokané na lyžích odletí na olympijské hry bez hlavního trenéra Bajce. Má covid

28. ledna 2022 17:03

Čeští skokané na lyžích se musejí minimálně v začátku olympijských her, které startují 4. února, obejít bez hlavního trenéra Vajsi Bajce, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Do jeho pozice se posune asistent, jedenačtyřicetiletý Jan Matura, který ukončil aktivní kariéru v květnu 2017 a reprezentoval ještě s Romanem Koudelkou, nejstarším a nejúspěšnějším skokanem současného kádru.

Česko se připojí k politickému bojkotu olympiády, potvrdil Fiala. Kvůli lidským právům

28. ledna 2022 13:55

Premiér Petr Fiala (ODS) při pátečním jednání s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem potvrdil, že na zimní olympijské hry v Pekingu nepojede nikdo z členů vlády. Fiala po schůzce sdělil, že českým sportovcům popřál hodně úspěchů. Olympijské hry se budou konat od 4. do 20. února, některé západní země v čele s USA oznámily jejich diplomatický bojkot kvůli porušování lidských práv v Číně.

Hrozí další covidový let? Vyloučit to nelze, je to ruleta, tvrdí Český olympijský výbor

21. ledna 2022 20:42

V nejhorší možné situaci, pokud jde o šíření koronaviru v Česku, budou sportovci příští týden vyrážet na zimní olympiádu v Pekingu. Český olympijský výbor (ČOV) věří, že udělal maximum v přípravách bezpečnostních opatření, přesto se nedají vyloučit případy pozitivních výsledků testů, ať už před odletem či po příletu do dějiště her.

Co víc můžeme udělat? Šéf české olympijské výpravy Doktor k marné snaze o dokonalost

21. ledna 2022 09:50

Rozhovor ukončil se slovy „držte pěsti“. Šéf české olympijské výpravy Martin Doktor si je dobře vědom toho, že sportovci chystající se na zimní hry do Pekingu jsou kvůli současné pandemické situaci ve velkém ohrožení. Ví, že přepravit olympioniky do Číny a zase zpět bez jediné komplikace je téměř „mission impossible“. „Kdo si myslí, že má recept na to, jak to udělat, sem s ním,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice.

UNYP a Český olympijský tým aktivují své partnerství

18. ledna 2022 13:52

Partnerství mezi University of New York in Prague a Českým olympijským výborem začalo oficiálně 1. ledna, 2022. Předmětem této spolupráce je vzdělání a posílení vzdělávacího programu Duální kariéra Českého olympijského týmu. University of New York in Prague získá status oficiálního dodavatele vzdělávání Českého olympijského týmu od roku 2022 do 2026.