reklama

Lopraisův průšvih na Dakaru. Je to smutné a trapné, zlobí se otec urážené dívky

Neblahé důsledky může mít konverzace mezi českým závodníkem Alešem Lopraisem a jeho posádkou před šestou etapou letošního Dakaru. Slavná motoristická pouť po poušti obnáší mnoho stresu a aktéři občas potřebují napjatou atmosféru propíchnout odlehčenou poznámkou. V Lopraisově kamionu Praga se to však s oním odlehčováním přehnalo.

reklama

Napřed při předzávodní diskusi zazní přímo z úst Lopraise: „Mně už potřetí stojí ocas.“ To ale není ona problematická část. Pak totiž pronese větu, která s odstupem způsobila větší rozruch. „Hele, černoška z Roudnice jde vpravo.“ Palubní mechanik Petr Pokora reaguje: „Jedna je plochá a sjízdná, ta druhá moc ne.“

Řeč byla o Yasmeen a Aliyyah Kolocových pohybujících se v prostoru startu, dcerách dvojnásobného evropského šampióna v závodech tahačů Martina Koloce. Ten má na Dakaru svůj tým s českými kořeny s názvem Buggyra Racing. Na vytrvalostní závod přijela 16letá dvojčata okoukat, co možná za dva roky využijí. Tou dobou budou plnoleté, tím pádem budou mít cestu na Dakar otevřenou. Netypická jména mají sestry proto, že si Koloc vzal ženu ze Seychel.

Paradoxem je, že o kontroverzních „chlapských“ slovech by se nikdo nedozvěděl, nebýt toho, že samotný Lopraisův tým Praga umístil video z kabiny na své vlastní webové stránky. „Takhle mluvit o mé dceři, tak ti dojdu nafackovat! A cestou vezmu i toho, kdo to video zveřejnil! Myslela jsem, že jsi profík,“ stálo v jednom z příspěvků.

„Holky se s podobným chováním v České republice setkávají poměrně často. A vzhledem k tomu, že jsme v roce 2021, tak mi to připadá normálně smutné a trapné,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS Koloc.

Lopraisovi – synovci Karla Lopraise, který vyhrál Dakar hned šestkrát – patří po středeční 583 kilometrů dlouhé etapě do AlUla celkové čtvrté místo. Do konce velké události motorsportu zbývají poslední dva díly, v pátek dojede karavana do města Džidda. Je otázkou, zda Lopraise a jeho posádku nečeká za sexistické poznámky dodatečný trest.

K tématu

Tagy: Rallye Dakar Martin Koloc motorismus sport sexismus Aleš Loprais Buggyra Racing Instaforex Loprais Praga

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama