reklama
CNN Prima News cestování v Česku

cestování v Česku

Výpis příspěvků ke štítku „cestování v Česku“

Přelidněnost, odpadky a hluk. Češi berou kvůli pandemii přírodu útokem

17. srpna 2020 07:02

Už v březnu řadě Čechů došlo, že se kvůli koronavirové krizi letos nebudou moci slunit u moře. Začali si proto plánovat dovolené a výlety do přírody v tuzemsku. Správci národních parků a chráněných krajinných oblasti z toho ovšem příliš nadšení nejsou. Rapidní nárůst návštěvníků totiž přináší komplikace v podobě přeplněných lokalit, odpadků a hluku.

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

Letošní dovolenou chce většina Čechů trávit doma, ukázal průzkum

24. června 2020 11:28

Letní dovolenou v tuzemsku hodlá strávit 79 procent Čechů. Nejvyhledávanějšími jsou Jihočeský, Jihomoravský a Liberecký kraj. Na dovolené plánují lidé být nejčastěji devět dní, většina se přitom ubytuje v penzionu. Na útratu máme prý v průměru připraveno 6 150 korun za osobu. Na kratší výlet po republice se pak v létě chystá 89 procent z nás. Bez ohledu na počet osob za něj odhadem vydáme 2 380 korun. Vyplývá to z nového průzkumu státní agentury CzechTourism.

reklama