reklama

Cestovní pojištění na koronavirus? Někdo vám ho dá, někdo ne

Čeští epidemiologové v pondělí aktualizovali takzvanou mapu cestovatele. Ta barevně odlišuje jednotlivé evropské země podle rizikovosti nákazy koronavirem. Ve většině evropských zemí zůstává riziko nákazy nízké. Nově se mezi ně zařadila i Belgie. Některé pojišťovny ve svých cestovních pojištěních ale stále nehradí případné léčebné výlohy spojené s onemocněním COVID-19, hlavně při cestování do rizikových zemí.

reklama

Stejná cesta na stejné místo, ale jeden turista pojištěný na COVID-19 a druhý ne. Záleží totiž na tom, jak se k riziku koronaviru staví právě jeho pojišťovna. „Je to věc, která všechny lidi trápí a bylo by určitě dobře, kdyby pojišťovny daly jasné znamení, jak se ta situace bude řešit,“ sdělil CNN Prima NEWS Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Cestovní pojištění se totiž od sebe značně liší.

K tématu

„Nemá s tím semaforem nic společného, ten se týká jenom toho, jak se klient musí vrátit do vlasti, ale i do těch červeně označených zón platí to cestovní pojištění pro případ COVID-19,“ řekl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace Evropské pojišťovny.

Co pojišťovna, to jiný názor

U některých pojišťoven se pro případ nakažení koronavirem pojistit můžete, ale jen za určitých podmínek. „V zemích, které jsou označeny zeleně a oranžově, platí pojištění léčebných výloh i pro případy, které vzniknou v souvislosti s onemocněním COVID. V červeně označených zemích pak platí všechny ostatní léčebné výlohy, ale ne na ty, které souvisí s onemocněním COVID,“ sdělil mluvčí Kooparetivy Milan Káňa.

„V případě, že ministerstvo zdravotnictví skutečně vydá doporučení do dané země necestovat, právě z důvodu výskytu nákazy COVID-19, tak tam skutečně naše cestovní pojištění v takových případech a v takových zemích a lokalitách onemocnění nekryje,“ doplnil ho Jan Marek, mluvčí Generali České pojišťovny.

Ve většině evropských zemí zůstává riziko nákazy nízké a nově se mezi ně zařadila Belgie. Vysoké riziko pak podle ministerstva zdravotnictví přetrvává ve Švédsku, Portugalsku a polském regionu Slezské vojvodství.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama