reklama

Cestovní pojištění na koronavirus? Někdo vám ho dá, někdo ne

Čeští epidemiologové v pondělí aktualizovali takzvanou mapu cestovatele. Ta barevně odlišuje jednotlivé evropské země podle rizikovosti nákazy koronavirem. Ve většině evropských zemí zůstává riziko nákazy nízké. Nově se mezi ně zařadila i Belgie. Některé pojišťovny ve svých cestovních pojištěních ale stále nehradí případné léčebné výlohy spojené s onemocněním COVID-19, hlavně při cestování do rizikových zemí.

reklama

Stejná cesta na stejné místo, ale jeden turista pojištěný na COVID-19 a druhý ne. Záleží totiž na tom, jak se k riziku koronaviru staví právě jeho pojišťovna. „Je to věc, která všechny lidi trápí a bylo by určitě dobře, kdyby pojišťovny daly jasné znamení, jak se ta situace bude řešit,“ sdělil CNN Prima NEWS Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Cestovní pojištění se totiž od sebe značně liší.

K tématu

„Nemá s tím semaforem nic společného, ten se týká jenom toho, jak se klient musí vrátit do vlasti, ale i do těch červeně označených zón platí to cestovní pojištění pro případ COVID-19,“ řekl Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace Evropské pojišťovny.

Co pojišťovna, to jiný názor

U některých pojišťoven se pro případ nakažení koronavirem pojistit můžete, ale jen za určitých podmínek. „V zemích, které jsou označeny zeleně a oranžově, platí pojištění léčebných výloh i pro případy, které vzniknou v souvislosti s onemocněním COVID. V červeně označených zemích pak platí všechny ostatní léčebné výlohy, ale ne na ty, které souvisí s onemocněním COVID,“ sdělil mluvčí Kooparetivy Milan Káňa.

„V případě, že ministerstvo zdravotnictví skutečně vydá doporučení do dané země necestovat, právě z důvodu výskytu nákazy COVID-19, tak tam skutečně naše cestovní pojištění v takových případech a v takových zemích a lokalitách onemocnění nekryje,“ doplnil ho Jan Marek, mluvčí Generali České pojišťovny.

Ve většině evropských zemí zůstává riziko nákazy nízké a nově se mezi ně zařadila Belgie. Vysoké riziko pak podle ministerstva zdravotnictví přetrvává ve Švédsku, Portugalsku a polském regionu Slezské vojvodství.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama