reklama

nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „nemoc“

Gott popsal boj s rakovinou: Měl jsem ji úplně všude. Vyčítal si slova, která řekl dcerám

Měl jsem ji všude, vypráví otevřeně zpěvák Karel Gott o rakovině ve své autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla ve středu při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Píše, jak se o zákeřné nemoci v roce 2015 dozvěděl, jaké myšlenky se mu v nejtěžších chvílích honily hlavou, kdy to chtěl vzdát i co ho motivovalo k tomu, aby s nemocí bojoval a vrátil se zpátky na pódia.

Gottová po smrti manžela poprvé promluvila: Své fanoušky nechtěl nikdy zklamat

Ivana Gottová poskytla téměř dva roky po smrti svého manžela Karla Gotta první oficiální rozhovor. Učinila tak mimo jiné i kvůli slibu, který Mistrovi dala před jeho odchodem. S publicistou Milošem Skalkou si povídala nejen o manželově autobiografii Má cesta za štěstím, která vyjde 14. července, tedy v den Gottových narozenin, ale i o jejich společném životě a plánech do budoucna.

Aktivita klíšťat je na nejvyšším stupni. Pozor na vysokou trávu, varují odborníci

Aktivita klíšťat je v neděli po celé republice na pátém, nejvyšším stupni, který znamená mimořádné riziko, uvedli meteorologové ráno na Twitteru. Doporučují při pobytu v přírodě používat repelent, vhodně se obléknout a pokud možno se pohybovat po zpevněných cestách mimo porost a vysokou trávu. Po návratu je vhodné se důkladně prohlédnout a případně co nejdříve přisátá klíšťata odstranit.

Dojemné rozloučení. Muž umírajícího psa trakařem vyvezl na jeho oblíbenou horu

Nezapomenutelný okamžik prožil 57letý Carlos Fresco z Londýna. Se svým desetiletým labradorem Montym prozkoumávali kopce a hory po celé zemi – vrchol Pen y Fan v Brecon Beacons ve Walesu byl jejich obzvlášť oblíbený. Proto právě na něj naposledy muž trakařem vyvezl svého umírajícího zvířecího přítele, který 18 měsíců bojoval s leukémií.

Skrytý nepřítel domácích mazlíčků. Čeští vědci objevili bakterii, která kočkám ubližuje

Čeští vědci objevili nový organismus, který u koček způsobuje dýchací potíže. Bakterii pojmenovali F. felis a ačkoliv třeba zatím neškodí, může ji mít i vaše kočka. K objevu došlo poté, co veterinární lékařku Martinu Načeradskou z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů na ČZU zarazilo, že jedna z kočičích pacientek nezvládla anestezii během zubního ošetření.

reklama