reklama

nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „nemoc“

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Kvůli covidu je otec osmi dětí v kómatu. Byl zdravý, čekal na druhou dávku, smutní rodina

30. listopadu 2021 19:22

Jednačtyřicetiletý Brit James Grayson se v říjnu nakazil koronavirem. Nemoc dostal v době, kdy čekal na druhou dávku očkování. Rodina ho popisuje jako člověka, který rád cvičí a nikdy nebyl nemocný. Nyní ale leží v nemocnici v kómatu a lékaři mu dávají šanci na přežití 50 %. Pokud se vůbec uzdraví, jeho zotavení potrvá roky. Rodina proto žádá o pomoc veřejnost.

Zemřel proslulý americký herec známý z Mentalisty a Dr. House. Před smrtí vtipkoval

20. listopadu 2021 22:39

Ve věku 78 let zemřel americký herec Art LaFleur. Skončil tím jeho dlouhý boj s Parkinsonovou nemocí. Herec proslul zejména seriálovými rolemi. Zahrál si například v Mentalistovi či Dr. Housovi, ale také v celovečerních filmech jako Maverick nebo Plácek. Jeho blízcí uvedli, že zesnul v rodinném kruhu, přičemž poslední momenty před smrtí se snažil zlehčovat vtipkováním.

Ivetu potkal těžký osud: Jedno dítě pochovala, druhé bojuje se zákeřnou nemocí

19. listopadu 2021 00:12

Dvojčata Tobiase a Sebastiana provázely zdravotní komplikace už od narození. Tobiasovi diagnostikovali epilepsii, jeho bratr se podle lékařů neměl dožít ani jednoho roku. Malý Sebastian byl velkým bojovníkem a dožil se osmi let, zemřel letos v březnu. Jeho maminka Iveta Štepicová nepomyslí na svého chlapce, aniž by jí tekly slzy po tvářích. Musí však zůstat silná a postarat se o svého druhého syna Tobiase.

Trombózy: Proč nás krevní sraženiny ohrožují na životě a jaká je prevence?

15. listopadu 2021 00:01

Takzvané tromby vytvářejí bariéry v žilním systému člověka. Cévy se tak mohou ucpat a zabránit průtoku krve. Pokud se na tento problém nepřijde včas, dotyčnému může hrozit i životu nebezpečná komplikace. Nejčastěji se setkáváme s plicní embolií. Někteří lidé mají větší sklony k trombózám, zejména pak ti, kteří trpí takzvanou trombofilní mutací. CNN Prima NEWS oslovila lékařku Kateřinu Pinterovou z laboratoře SYNLAB, která zodpověděla otázky týkající se nebezpečných krevních sraženin.

reklama