nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „nemoc“

PŘEHLEDNĚ: Koronavirus, chřipka či nachlazení. Jaké jsou příznaky respiračních nemocí?

V posledních dnech se zvyšuje počet nově nakažených koronavirem. Znepokojení nad nárůstem počtu případů vyjádřila i Světová zdravotnická organizace (WHO). S přicházejícím podzimem se ale blíží vlna respiračních onemocnění, tedy kromě koronaviru také chřipka a nachlazení. Jednotlivá onemocnění je velmi snadné zaměnit. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila přehled důležitých příznaků.

Byl jsem první, chlubí se Rajchl u Martínkovy sbírky. Od něj to nevíme, diví se Babiš i Hraba

Z politické scény jsem zmínil sbírku jako první. V živém vysílání jsem požádal o podporu, přidávali se další a další osobnosti a politici, chlubí se svolavatel protivládních demonstrací Jindřich Rajchl na sociálních sítích. Ve svém příspěvku zmínil expremiéra Andreje Babiš (ANO) či senátora Zdeňka Hrabu (nestraník za klub ODS) jako „ty další“, kteří se poté připojili k pomoci. Oba zmínění politici nicméně uvedli, že se rozhodli pomoci z vlastní iniciativy, nikoliv po Rajchlově výzvě. Tu ani nezaregistrovali. „Je to nesmysl. Neviděl jsem jeho živé vysílání a ani nevím, co píše,“ řekl Babiš redakci CNN Prima NEWS.

Hyenismus, úplné dno a mimořádný hnus. Schillerová se s pětikoalicí pohádala o Martínkovi

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se ostře pustila do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Podle ní neměl dopustit, aby se na záchranu života dvouletého Martínka musela skládat veřejnost. Peníze prý měly přijít ze zdravotního pojištění. Válka se zastalo hned několik zástupců pětikoalice. Ti Schillerovou obvinili ze zneužití lidské tragédie, dělání kampaně i z hyenismu.

Výzva pro Kazmu: Dej miliony nemocnému Martínkovi, burcuje Šlégrová. Nabídla protislužbu

Příběh teprve dvouletého Martínka, který trpí vzácným syndromem AADC, chytl za srdce celý národ. Na léčbu potřebuje chlapeček 100 milionů korun, pojišťovna náklady odmítla uhradit. Do akce se tak zapojila řada celebrit, včetně herečky Nikol Leitgeb – za svobodna Štíbrové – nebo modelky Lucie Šlégrové. Ta navíc vyzvala Kamila „Kazmu“ Bartoška, aby se do pomoci také připojil, a ze zapečetěného trezoru věnoval miliony právě rodině Martínka. Dala mu i protinabídku.

Život pro dvouletého Martínka: Potřebuje 100 milionů. Chlapce „podpořil“ i zesnulý Roman

Dvouletý Martínek trpí vzácným syndromem AADC, kvůli němuž je zcela odkázán na péči ostatních. Genová terapie by mu pomohla žít normální život, v přepočtu ale stojí 100 milionů korun. Proto se chlapcovi rodiče rozhodli uspořádat sbírku. Pomocnou ruku v přeneseném slova smyslu podal i Roman Čelikovský – muž, který vlastní boj s těžkou nemocí prohrál. Vybrané finance od dárců na jeho léčbu, k níž už nedošlo, na jeho přání dárcovská platforma Znesnáze21 rozdává právě na nemocné děti. Pomůžete i vy?

Autistů v Česku dramaticky přibývá. Chybějí lékaři i odborná centra, zoufají si rodiče

Autistů v Česku přibývá. Podle nejnovějších dat ministerstva zdravotnictví každé 36. narozené dítě trpí nějakou formou této poruchy. Odborníci varují, že český zdravotnický systém není na opravdu účinnou pomoc pro lidi s autismem vůbec připravený. Kromě toho se rodiče zlobí, že v době, kdy je potřeba s dítětem začít pracovat, někteří marně obíhají specialisty a čekají na termín vyšetření, uvedla ve svém vysílání televize CNN Prima NEWS.