nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „nemoc“

Štefan bojuje se zákeřnou ALS. Prognóza lékařů je špatná, rodina prosí o pomoc

14. srpna 2022 08:48

Štefan s manželkou Andreou prožívali šťastné období. Vychovávali dvě krásné holčičky, rekonstruovali nově pořízený byt a těšili se na společně prožitou budoucnost. Vše se ale změnilo v květnu letošního roku, kdy lékaři Štefanovi diagnostikovali ALS. Průběh nemoci je u něj velmi rychlý a účinná léčba neexistuje. Dnes už sám nezvládne téměř nic a Andrea o něj pečuje v domácím prostředí. Jejich blízcí založili sbírku, která jim má v těžké životní situaci pomoct.

Starají se o tři postižené děti, teď přišli o auto. Stát nepomůže, rodiče prosí veřejnost

12. srpna 2022 06:27

Tři sourozenci, kteří trpí autismem. Manželé Lucie a Milan Sperátovi se o své děti starají, jak nejlépe mohou. Život by jim však značně usnadnilo auto, díky němuž by rodina mohla bezstarostně dojíždět na terapie, k lékařům či na výlety. Díky solidaritě lidí jedno takové získali, po více než roce o něj však bez vlastního zavinění přišli.

Krutá diagnóza pro hokejovou legendu. I když na ALS není lék, Salming zůstává optimistou

10. srpna 2022 16:52

Slavnému švédskému hokejistovi Börjemu Salmingovi byla diagnostikována nevyléčitelná amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jednasedmdesátiletý bývalý obránce to oznámil v prohlášení na sociálních sítích organizace zámořské NHL Toronta Maple Leafs, v jejímž dresu odehrál v 70. a 80. letech šestnáct sezon. Stejnou nemocí trpěli například expremiér Stanislav Gross nebo fobalista Marián Čišovský.

Kuba tragicky ztratil rodiče. Když našel štěstí v manželce a dcerce, přišla krutá rána

10. srpna 2022 14:20

Osud ke Kubovi nebyl milostivý. V mladí to byl právě on, kdo našel svou maminku oběšenou v bytě. O pár let později se pak do poslední chvíle staral o tatínka, který bojoval se závažnou nemocí. I přes kruté rány se těšil ze života: našel milovanou manželku Odettu a společně na svět přivedli dceru Beatrix. Chvíle štěstí však zničila rakovina kůže, Kubovi zbýval rok života.

Krutý osud Laurinky. Matka se v těhotenství bila do břicha, postižené dítě rodiče nezajímá

9. srpna 2022 17:42

Start do života měla Laurinka obzvlášť těžký. Narodila se ve 25. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 610 gramů. V nemocnici strávila více než pět měsíců, kde bojovala o život. Rodiče se však o malou dívku nezajímají – je postižená. Péče se proto ujala nemocná babička s manželem, kterým není osud bojovnice lhostejný. Veřejnost prosí o pomoc.

Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí

9. srpna 2022 07:49

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl po započtení výsledků testů za pondělí 8. srpna čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

Bolesti, dušnost i zrychlený tep. Vědci popsali, čím se liší tři typy dlouhého covidu

5. srpna 2022 08:23

Existují nejméně tři odlišné typy dlouhého covidu. S takovým závěrem nyní přišli vědci z Británie. Jednotlivé varianty se dle nich liší nejen symptomy, ale také vlnami, ve kterých se lidé nakazili. Odborníci z londýnské King's College se v rámci příslušné studie zaměřili na pacienty, které trápily příznaky koronaviru déle než 12 týdnů.

Zdravotní stav Jany Brejchové odtajněn. Co se s ní stalo? Dcera Tereza promluvila

2. srpna 2022 14:02

Herečka Jana Brejchová, která patřila k nejkrásnějším českým herečkám, se na veřejnosti neobjevila už hezkou řádku let. Ví se pouze to, že už sedm let pobývá v léčebně dlouhodobě nemocných. O tom, proč tam skončila, co se s ní stalo a jaký je její momentální zdravotní stav, se rozepsala dcera Tereza Brodská v knize Moje máma Jana Brejchová.