nemoc

Výpis příspěvků ke štítku „nemoc“

Krainová se ozvala po operaci: Jsem jak přejetá kamionem. Potřebuji si dát pauzu

Známá česká modelka a influencerka Simona Krainová v posledních dnech promluvila na svém Instagramu o zdravotních komplikacích, které ji přinutily podstoupit operaci. Nyní se zotavuje a přestože přiznává, že se necítí úplně nejlépe a sama sebe přirovnala ke „zmačkanému papíru“, zůstává pozitivní a motivuje své fanoušky, aby si vážili každého dne a užívali si život naplno.

Příznaky covidu se objevují v důležitém pořadí, zjistili vědci. Pomohou rozeznat ho od chřipky

Nový kmen viru COVID-19 s názvem XEC se svými příznaky od jiných variant příliš neliší. Může se tedy projevovat ve specifickém pořadí, které už dříve odhalili vědci, připomněl web GB News. Nová varianta se rychle šíří Evropou a například ve Spojeném království se stává dominantní. V Česku zdravotníci každý den odhalí přibližně tisíc nakažených lidí.

Neudrží ani kartáček, trápí je vytrvalé bolesti. Češi s long covidem se stále nedočkali pomoci

Češi s takzvaným long covidem se ani po čtyřech letech nedočkali skoro žádné pomoci. Kvůli zdravotním komplikacím přitom nemohou pracovat a často se neobejdou bez pomoci druhých. Lék na postcovidový syndrom neexistuje. A také diagnostika je i po letech pro některé lékaře oříšek. Ministerstvo i pacienti doufají, že by pomoc mohla přijít ze zahraničí.

Zemřel Kočnerův bratr. Vůči odsouzenému podnikateli se tvrdě vymezil, podpořil i Čaputovou

Ve věku 53 let zemřel Ivan Kočner, mladší bratr Mariana Kočnera, slovenského podnikatele odsouzeného za podvod s falešnými směnkami a spojovaného s vraždou novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Podle webu Pluska.sk podlehl boji s vážnou nemocí. Ivan Kočner se od bratra veřejně distancoval, zaujímal jiné politické postoje, dokonce podpořil Zuzanu Čaputovou v její prezidentské kampani.

Očkování dětí i dospělých PŘEHLEDNĚ: Před jakými nemocemi a kdy se chránit?

S příchodem podzimu se značná část populace potýká s nemocemi, rýmou a dalšími zdravotními problémy. Na vzestupu je zejména podíl těch, kteří onemocní koronavirem. Už na začátku října byl covid prokázán u tisíců lidí, lékaři tak evidují nejvíce případů od začátku roku. S příchodem zimy se připojí také chřipka. Nejlepší prevencí je podle odborníků očkování. Některá jsou v Česku povinná, jiná doporučená a hrazená. Proti čemu a kdy je vhodné se nechat očkovat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled.

PŘEHLEDNĚ: Českem se šíří nakažlivá varianta covidu XEC. Koho ohrožuje a jak poznat příznaky?

Českou republikou i dalšími kouty Evropy se šíří vysoce nakažlivá varianta koronaviru XEC. Každý den se v populaci odhalí přes tisíc lidí s potvrzeným covidem, celkový počet nemocných ale bude výrazně vyšší. Podle oficiálních statistik ministerstva zdravotnictví muselo být hospitalizováno v českých nemocnicích několik stovek lidí. S jakými příznaky přichází XEC a jak se vyhnout těžkému průběhu nemoci? Redakce CNN Prima NEWS přináší stručný přehled k nové covidové variantě.

Queen i Beatles na seznamu „písní smrti“: Co chtějí lidé nejčastěji poslouchat, když umírají?

V závěru života se lidé nejčastěji chtějí obklopit svými milovanými, zavzpomínat a prožít krásné chvíle. Mnohdy však do této fáze vstupuje hudba. Jak vyplynulo ze zprávy britské charitativní organizace Marie Curie – která pomáhá pacientům v závěru jejich života – poslech skladeb vytváří další společné zážitky, pocit normality a přináší i útěchu. Vznikl tak seznam skladeb, o něž lidé nejčastěji před smrtí žádají. Které se dostaly mezi deset nejoblíbenějších a vybrali byste si i vy?

Zkažené zuby nespojuji s dědičností, ale se špatným čištěním, říká dentální hygienistka

Často věci, které bolí, nemusí být těmi, které způsobují problémy. To říká Petra Křížová o jednom z důvodů, proč by měli lidé chodit na dentální hygienu. O tom, co bychom v ústech neměli přehlížet, ale také o tom, jak důležité je používat zubní pastu, jak často měnit kartáček, nebo kdy přivést na dentální hygienu své dítě, mluvila s dentální hygienistkou moderátorka Martina Kuzdasová v dalším díle videopodcastu LÉKAŘI V ÉTERU.

Jak správně zapíjet léky? Škodí čaj i džusy. Pozor na množství vody, vše ovlivňuje účinnost

Zapíjet léky? A pokud ano, jak moc a čím? Pro někoho zdánlivě banální otázky, ale jak ukázal průzkum společnosti DrugAgency podporovaný zdravotní pojišťovnou OZP, Češi nejsou v zapíjení léků zrovna příkladní. Některá zjištění jsou podle odborníků přímo alarmující – pokud neužíváme léky správně, nemusí ani správně fungovat. A co víc, chybné užívání může vyvolat i zdraví ohrožující lékové interakce.

FLiRT, „krysí žloutenka“ i únavový syndrom. Expert popsal začátek respirační sezóny a rizika

Varianta covidu s přívětivým názvem FLiRT se šíří Českem. Příznaky a následky nemoci už ale sympatické nejsou. Nové varianty covidu jsou navíc schopny obejít imunitu efektivněji než předchozí verze viru. Významně také roste počet rinovirů a nákaz mykoplazmaty, které způsobují zápal plic. Host pořadu Co na to vaše zdraví na CNN Prima NEWS, přednosta Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Motol Milan Trojánek, přiblížil, na co si dát v respirační sezóně pozor, i to, jak zářijové povodně ovlivnily šíření některých nemocí.