CNN Prima News Charleston

Charleston

Výpis příspěvků ke štítku „Charleston“

USA ztratily stíhačku F-35 za miliardy. Pátrání trvalo dva dny, ze stroje se nalezly jen trosky

Aktualizováno

Američané v pondělí večer nalezli trosky supermoderní stíhačky F-35, která se jim v neděli odpoledne ztratila. Stroj měl nehodu, pilot se z něj dokázal včas katapultovat, letoun však následně zmizel. Příslušná letecká základna požádala při pátrání o pomoc i veřejnost. Ta si však z incidentu na sociálních sítích převážně utahovala.

Tragédie pár hodin po svatbě. Novomanželku zabila opilá řidička, vdovec označil i další viníky

Ženich Aric Hutchinson, jehož čtyřiatřicetiletou novomanželku Samanthu Millerovou zabilo auto pod kontrolou opilé řidičky, když odjížděli ze svatby v Jižní Karolíně, hodlá dál bojovat za pomoci práva. Žalobu podal nejen na šoférku Jamie Lee Komoroskiovou, ale také na několik místních barů, ve kterých se měla během dne stavit. Píše o tom americká CNN.

Mississippi odstraní z vlajky znak Konfederace, symbol rasismu a podpory otroctví

Senát státu Mississippi v neděli schválil 37 hlasy ku 14 odstranění symbolu Konfederace ze státní vlajky. Republikánský guvernér Tata Reeves již předem deklamoval, že rozhodnutí vetovat nebude a zákon podepíše. O designu nové vlajky rozhodnou občané jižanského státu v referendu. O změně symbolu útlaku a otroctví se v Mississippi diskutovalo již dlouho, až poslední události v Americe však daly věci do pohybu. Mississippi byl posledním státem USA, jehož vlajka zahrnovala symbol Konfederace v původní podobě.

Konfederační pomníky v USA terčem odpůrců rasismu a policejní brutality

Ve více než sedmi desítkách měst USA probíhají po smrti Afroameričana George Floyda, na které měli mít podíl policejní důstojníci, demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě. Protestující v řadě měst svou zlobu obrátili proti konfederačním pomníkům, které poškodili nebo se je pokusili strhnout. V souvislosti s protesty lidé poškozují a ničí památky z období Konfederace napříč Amerikou – ve Virginii, v Severní a Jižní Karolíně, Mississippi nebo Washingtonu, D. C.