CNN Prima News Charleston

Charleston

Výpis příspěvků ke štítku „Charleston“

Další agrese v USA. Útočník chtěl vystřílet účastníky oslavy, zabila ho kolemjdoucí

28. května 2022 13:15

V době, kdy se Spojené státy snaží vypořádat s následky masové střelby na škole v Texasu, pronikla do médií zpráva o dalším útoku, ke kterému došlo už ve středu večer v Západní Virginii. Tentokrát byl ale agresor včas zastaven. Útočník střílel na účastníky narozeninové oslavy. Útoku si všimla ozbrojená kolemjdoucí, která muže zabila.

Mississippi odstraní z vlajky znak Konfederace, symbol rasismu a podpory otroctví

29. června 2020 05:50

Senát státu Mississippi v neděli schválil 37 hlasy ku 14 odstranění symbolu Konfederace ze státní vlajky. Republikánský guvernér Tata Reeves již předem deklamoval, že rozhodnutí vetovat nebude a zákon podepíše. O designu nové vlajky rozhodnou občané jižanského státu v referendu. O změně symbolu útlaku a otroctví se v Mississippi diskutovalo již dlouho, až poslední události v Americe však daly věci do pohybu. Mississippi byl posledním státem USA, jehož vlajka zahrnovala symbol Konfederace v původní podobě.

Konfederační pomníky v USA terčem odpůrců rasismu a policejní brutality

2. června 2020 12:41

Ve více než sedmi desítkách měst USA probíhají po smrti Afroameričana George Floyda, na které měli mít podíl policejní důstojníci, demonstrace proti rasismu a policejní brutalitě. Protestující v řadě měst svou zlobu obrátili proti konfederačním pomníkům, které poškodili nebo se je pokusili strhnout. V souvislosti s protesty lidé poškozují a ničí památky z období Konfederace napříč Amerikou – ve Virginii, v Severní a Jižní Karolíně, Mississippi nebo Washingtonu, D. C.