reklama
CNN Prima News Chebsko

Chebsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chebsko“

Devět z deseti pacientů na ventilátorech zemře a nejde jen o staré lidi, zní z Chebu

20. února 2021 16:52

Čirá hrůza. Tak vypadá současná situace na Chebsku, kde v posledních dnech naplno udeřila britská mutace koronaviru. Chebská nemocnice hlásí, že z deseti pacientů na ventilátorech jich devět zemře. Virus se šíří neskutečnou rychlostí, bere si obrovské množství životů. Uznávaný datový vědec Petr Ludwig na Facebooku varuje: „Cheb již zažívá to, co brzy pozná i zbytek ČR.“

Blatný: V uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov pozorujeme náznaky zlepšení

19. února 2021 21:16

Epidemická situace v uzavřených okresech Cheb, Sokolov a Trutnov podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) vykazuje náznaky zlepšení. Zhoršuje se ale v okolních okresech Karlovarského a Královéhradeckého kraje. V současné době hygienici neuvažují o uzavření dalších okresů, řekl v pořadu Pressclub Frekvence 1. Vláda okresy uzavřela ve čtvrtek 11. února, zřejmě na tři týdny.

Za pomoc Německa se přimlouvá i Kostková či Uhrin. Petici podepsaly čtyři tisíce lidí

11. února 2021 22:36

Slavní herci a sportovci se přidali k petici Otevřete hranice sanitkám. V lednu ji v reakci na přetíženou nemocnici v Chebu sepsali tamní obyvatelé a adresovali ministerstvu zdravotnictví. Od té doby ji podepsalo více než čtyři tisíce lidí a další přibývají. Požadují, aby vláda přijala pomoc Bavorska a Saska a umožnila převoz pacientů z ČR do zahraničí.

Uzavřené okresy budou hlídat stovky policistů. Nezneužívejte výjimek, vyzývají

11. února 2021 13:21

Uzavřené okresy Cheb, Sokolov a Trutnov bude střežit 580 policistů na 80 stanovištích. Na tiskové konferenci to řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Hlídat budou muži zákona více než 300 tisíc obyvatel. Okresy nebudou uzavřeny neprostupně, kontroly budou namátkové. Na spolupráci jsou policisté domluveni i s vojenskou policií, pokud bude třeba, příští týden její pomoc využijí.

reklama