reklama

Chlapce srazil autem vlastní otec, dítě zemřelo. Bolest je nesnesitelná, popsala matka

Když tříletého Ianta Jenkinse přejel jeho otec pick-upem, celé rodině se převrátil svět vzhůru nohama. Chlapcova matka se i přesto rozhodla synovy narozeniny alespoň symbolicky oslavit. Zapojili se i místní farmáři.

reklama

Ianto si hrál na kole se svou sestrou a bratrancem, když byl u svého otce na venkově. Poté, co Ianta srazil nákladní automobil s přívěsem, který patřil jedenatřicetiletému otci Gutu Siorovi Jenkinsovi, na místo vyjela záchranná služba. Chlapec byl ale na místě prohlášen za mrtvého.

Sedmadvacetiletá matka Chloe Pictonová uvedla, že se zhroutila na zem, když jí bývalý partner zavolal a oznámil zdrcující zprávu. Pictonová spěchala na farmu v Efailwenu nedaleko Clynderwenu, ale úředníci ji na místo nepustili. „Dovolili mi ho vidět jen v nemocnici, když byl v lepším prostředí. Vidět ho tam ležet mrtvého bylo srdcervoucí. Vidět své dítě tak chladné a bez života je těžké. Začala jsem ho přikrývat, protože jsem se obávala, že je mu zima,“ popsala podle Daily Mail zdrcená matka.

Narozeniny

Ianto by 18. září oslavil čtvrté narozeniny. Pictonová a její dvě malé dcerky ten den navštívily chlapcův hrob, zazpívaly mu k narozeninám a daly si dort. Místní farmáři také na památku Ianta uspořádali jízdu na traktorech, které měl rád. „Miloval farmaření a chtěl jít v tátových stopách. Bolest, kterou prožívám, je nesnesitelná a nikdy to nezmizí,“ sdělila Pictonová s tím, že vždycky bude matkou tří dětí.

Úřadující vrchní koroner Paul Bennett vyšetřování neštěstí odročil na dobu čtyř měsíců. „Nikdo není vinen. Ianto si hrál na svém novém kole na zahradě a můj syn nevěděl, že tam je. Neviděl ho. Nevím, jak s tím bude žít. Je úplně zničený,“ dodala Gutova matka Meinir.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

reklama