reklama

Chorvatsko: V kempech je poloprázdno, ale první Češi už tam vyrazili

Hotely a kempy na chorvatském pobřeží se pomalu otevírají. V první polovině června navštívilo tuto zemi o 95 procent méně turistů než loni. Teď je jich v zemi přes 100 tisíc, převážně z Německa, Rakouska a také z Česka. Hlavní nápor Čechů by měl začít v pondělí, to už totiž nebude nutné se po návratu nechat testovat na COVID-19. První Češi už tam ale vyrazili.

reklama

V autokempu Stobreč svůj obytný vůz v sobotu zaparkoval manželský par Chaloupků z Pardubic. Z cesty do Chorvatska, kde za posledních deset dní evidovali jen tři nově nemocné, strach neměli.

Kemp je zaplněný ani ne z poloviny. Ceny stejné jako loni, změny tu ale jsou. Umyvadla jsou kvůli povinným rozestupům přístupná ob jedno. Všude je k dispozici dezinfekce a turisty mají chránit i nově namontované přepážky. Opatření se samozřejmě dodržují i v hotelech. Pokoje se dezinfikují každý den, stejně tak další místnosti.

Každý turista, který přijíždí do Chorvatska, by se měl zaregistrovat on-line na stránkách Enter Croatia. Z těchto stránek vyplývá, že do země by v následujících 14 dnech mělo dorazit více než 230 tisíc turistů z celé Evropy. Léto na Jadranu se tak pomalu vrací do starých kolejí.

K tématu

Tagy: kempování Chorvatsko cestování

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama