reklama

Dovolená v Chorvatsku: Cesta bez problémů, situace v zemi výborná, opatření mírná

Do Chorvatska již podruhé vyrazil tým CNN Prima NEWS, aby zjistil, jaká situace vládne na trase jedné z nejnavštěvovanějších destinací z pohledu Čechů. Cesta z Česka je zcela volná, jen při příjezdu do Chorvatska musí příchozí vyplnit požadovaný formulář. O platných opatřeních v zemi i aktuálním stavu koronavirové pandemie informuje reportér Patrik Kaizr.

reklama

Jedny z nejočekávanějších změn v pondělí zaznamenávají Češi v oblasti cestování. Test nebo karanténa budou povinné pouze při návratu ze Švédska nebo Portugalska (jedná se o takzvané červené státy s vysokým rizikem). Sedm států, mezi které patří Itálie, Francie, Španělsko či Malta a které byly původně v rámci takzvaného semaforu v oranžové barvě, je nyní zelených. Střední riziko a oranžovou barvu již mají pouze Velká Británie a Belgie.

Situace v Chorvatsku je naprosto výborná

Ačkoliv se očekává příjezd značného počtu českých turistů, po cestě jich zatím tým mnoho nepotkal. „Mohli bychom je zatím spočítat na prstech ruky. My jsme jeli tentokrát přes Maďarsko a potkali jsme asi šest nebo sedm aut,“ uvedl Kaizr.

K tématu

„Za posledních zhruba dvanáct dní jsou v Chorvatsku jen tři nové případy nákazy novým koronavirem, takže situace v Chorvatsku je naprosto výborná, co se pandemie týče. Také dnes začíná nějaké to poslední rozvolňování, to znamená, že by se mohly otevřít všechny restaurace na pobřeží a také se lavinovitě otevírají hotely na pobřeží.“

Po cestě pouze vyplnění jednoho formuláře

Na otázku, zda jsou kdekoliv na hranicích nějaká opatření nebo komplikace, Kaizr reaguje: „Ne, nejsou. Cesta byla úplně volná. Akorát, když přijíždíte do Chorvatska, tak musíte vyplnit požadovaný formulář, kde vyplníte jméno, telefonní číslo, číslo dokladu. Ale i tuto chvíli si můžete na hranici ušetřit, protože lze tento dokument vyplnit on-line už v Česku na stránkách entercroatia.com a potom při přechodu chorvatské hranice tento dokument ukážete celníkům a volně projedete.“

K platným omezujícím opatřením reportér uvedl, že každý den se dezinfikují hotelové pokoje a v hotelové restauraci se musí dodržovat rozestup jeden a půl metru, což je tak, jako stejná vzdálenost na pláži vzhledem k počtu turistů, zatím jednoduché.

Tým CNN Prima NEWS je nyní na cestě z Omiše na Makarskou, kde se setká s majitelem restaurace, jenž otevře svůj podnik po třech měsících. Promluví také s Čechem, který v Chorvatsku pobývá již 34 dní, protože čekal na rozvolnění, aby se mohl vrátit domů. A setká se také s dalším Čechem, který žije v zemi už deset let.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama