CNN Prima News Itálie

Itálie

Výpis příspěvků ke štítku „Itálie“

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů

Úřady na italském ostrově Lampedusa vyhlásily výjimečný stav. Za posledních 24 hodin tam připlulo deset tisíc migrantů. Ostrov se podle místních obyvatel propadá do chaosu. Šéf tamní vlády požádal Řím o nasazení armádních plavidel a okamžitý přesun migrantů na Sicílii. V této kritické situaci pak Německo a Francie přerušily dobrovolné přijímání uprchlíků právě z Itálie. Problémy s počty migrantů má i Slovensko a Maďarsko.

Migranti zaplavili italský ostrov. Apokalypsa, policie musí používat obušky, běduje farář

Úřady na italské Lampeduse vyhlásily ve středu večer stav nouze poté, co tam dorazilo za tři dny skoro 10 tisíc migrantů. To je více, než má ostrov obyvatel, tamní migrační středisko má navíc kapacitu jen pro zhruba 400 osob. Situaci označil za „tragickou, dramatickou a apokalyptickou“ i farář Don Carmelo Rizzo ze sicilské provincie Agrigento, pod niž Lampedusa spadá. Počty běženců plavících se přes Středozemní moře jsou na vzestupu a zřejmě překonají rekordy z minulých let, odhadl odborník na migraci z Ústavu informatiky Robert Stojanov ve vysílání CNN Prima NEWS.

Šťastný konec záchranné mise. V Turecku po 10 dnech vyprostili muže, který uvázl v jeskyni

Mezinárodní tým záchranářů v úterý nad ránem vyprostil z turecké jeskyně amerického speleologa, který před deseti dny uvázl více než tisíc metrů pod zemí. Podle tiskových agentur to oznámila turecká speleologická federace. Čtyřicetiletý Mark Dickey, který měl v hloubce vážné zdravotní problémy, je podle jejího vyjádření v pořádku v péči zdravotníka.

Andělé smrti: Lékaři a sestry zabíjeli z nudy či kvůli komplexům. Mezi oběťmi byly i děti

Lékaři, pečovatelé, zdravotní sestry. Ve chvíli, kdy se rozhodnou životy brát, namísto toho, aby je zachraňovali, jsou titulováni jako andělé milosrdenství, potažmo smrti. Termín, který tento typ vrahů označuje, však není tak ojedinělý, jak by se mohlo zprvu zdát. Přízvisko od konce letošního srpna patří i britské zdravotní sestře Lucy Letbyové, která zavraždila sedm miminek. Stala se nejhorší sériovou vražedkyní dětí v moderní britské historii: nebyla však první. Připojila se k řadě těch, kteří se rozhodli hrát si na bohy a rozhodovat, kdo právo na život má, a kdo nemá. Jaké motivy je k jejich hrůzným činům – dle jejich slov – vedly?

Procestovala Evropu, až ji láska zavedla do Česka. Navzdory boji s roztroušenou sklerózou Vicky buduje úspěšnou kariéru v Amazonu

Vicky Vassalo (28) žije v Česku 4 roky. Její maminka je Britka, tatínek Ital. Během života se hned několikrát stěhovala za prací do jiné země. Láska ji však nakonec zavála až do Česka, kde našla uplatnění v karlínských kancelářích společnosti Amazon. Jak sama říká, v Itálii by jako žena tak skvělou pracovní příležitost nenašla. Vicky je také vášnivou gurmánkou a ve volném čase se nejraději společně s budoucím manželem věnuje poznávání nových gastronomických zážitků.

Kroupy jako tenisáky, záplavy i sesuvy půdy. Evropa je v sevření řádících živlů

Itálii sužuje extrémní počasí. Chladné a deštivé dny přerušily vlnu veder, s níž se jihoevropská země potýkala až do uplynulého víkendu. Cyklon Poppea přinesl průtrže mračen, vichřice a na pobřeží Sardinie až sedmimetrové vlny. Na vrcholcích Dolomit napadlo patnáct centimetrů sněhu. V provincii Lecce na samém jihu Itálie padaly kroupy o velikosti tenisových míčků, napsala agentura ANSA. Železniční spojení s Francií na severu země bude zřejmě přerušeno na několik týdnů.

Naprostá neúcta, ať je vyhostí, hřímají Italové. „Nahá“ manželka Kanya Westa je pobuřuje

Od začátku srpna se Italům naskytuje pohled, který by si mnozí rádi odpustili. Řeč je o údajné druhé manželce rappera Kanya Westa – australské architektce Biance Censoriové, která se po silně konzervativní a katolické zemi prochází v outfitech, které nenechávají mnoho prostoru pro představivost. Kvůli průhledným oděvům, které odhalují její bujné poprsí i spodní prádlo, někteří Italové požadují vyhoštění páru či minimálně pokutu za obnažování na veřejnosti.