reklama
CNN Prima News Chrudimsko

Chrudimsko

Výpis příspěvků ke štítku „Chrudimsko“

Silný vítr láme stromy, některé silnice jsou neprůjezdné. Bez proudu skončily tisíce lidí

27. prosince 2020 18:44
Aktualizováno

Česko v noci zasáhl silný vítr, místy dosahoval rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Výstraha platí do pondělního večera pro Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Ústecký kraj. Vítr zaměstnal hasiče i na Vysočině, kde do pondělního rána hlásí až 200 výjezdů, a na Olomoucku, kde hasiči zasahovali 50krát. Počasí zastavilo také horní úsek lanovky na Sněžku. Tisíce domácností jsou bez dodávek elektřiny.

Rizikové skóre PES činilo 71 bodů, díky antigenním testům se ale snížilo na 61

16. prosince 2020 08:16
Aktualizováno

Rizikové skóre PES o započtení antigenních testů zůstává na 61 bodech. Česká republika je tak pátý den ve 4. stupni. V úterý zdravotníci provedli 10 092 antigenních testů, které prokázaly 7 889 nákaz koronavirem. A právě tady zaznamenává PES naopak nárůst, kvůli kterému byly hodnoty před započtením testování na 71 bodech.

Hladiny řek stoupají. Na Chrudimsku hrozí záplavy, voda udělala škody i na Jesenicku

1. září 2020 19:26
Aktualizováno

V několika regionech Vysočiny, východních Čech, jižní Moravy a Olomouckého kraje hrozí do středečního poledne zvýšení hladin řek. Nejhorší situace je aktuálně na Chrudimsku, kde byl na Novohradce překročen druhý ze tří povodňových stupňů. Na Jesenicku platí druhý stupeň na Černém potoce ve Velké Kraši. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

reklama