Kamion posunul o pět centimetrů železniční most na Chrudimsku přezdívaný Otloukánek

Policie pátrá po řidiči kamionu

Policie pátrá po řidiči kamionu, který poničil železniční most v Holetíně na Chrudimsku. Nárazem ho posunul o pět centimetrů a ujel. Most nedaleko Hlinska je známý tím, že se pod ním zasekávají kamiony, které ignorují dopravní značení.

Náraz kamionu byl tak silný, že posunul most i koleje na něm. „Neznámý pachatel pravděpodobně porušil dopravní značení omezující vjezd vozidlům vyšším než 3,8 metru a poškodil mostní konstrukci. Ta byla posunuta o pět centimetrů, koleje o tři centimetry,“ informovala mluvčí policie Eva Maturová.

Most už od místních dostal i pojmenování. Říká se mu tu Otloukánek. Vedle něj můžete stále najít řadu „suvenýrů“ z kamionů, které neprojely. „Předběžná škoda po posledním poškození mostu byla vyčíslena na 600 tisíc korun,“ doplnil Dušan Gavenda ze Správy železnic.

„Řidiči se neustále vymlouvají, že do těchto míst je zavedla navigace nebo že výška je dostačující. Po pachateli z jízdní soupravy pátráme,“ podotkla Maturová.

Denně zaseknuté kamiony má vyřešit zvednutí mostu o 80 centimetrů. To ale zase vadí místním, protože kamiony potom obec zavalí a šoféři budou klidně riskovat pokuty.

Obyvatelé proto sepisují petici. „S její iniciátorkou jsme v kontaktu a byla například i přizvána k přípravným jednáním pro rekonstrukci. Správa železnic musí v tom místě zajistit plynulý a bezpečný provoz na trati. Pokud jde o případné omezení provozu na silnici pod mostem, do toho vůbec nemůžeme vstupovat,“ uvedl Gavenda.

Podle Správy železnic je projekt rekonstrukce mostu už připravený. Začne ale až po dokončení modernizace pardubického železničního uzlu, tedy nejdříve v roce 2024.

Tagy: