reklama

Kamion posunul o pět centimetrů železniční most na Chrudimsku přezdívaný Otloukánek

Policie pátrá po řidiči kamionu, který poničil železniční most v Holetíně na Chrudimsku. Nárazem ho posunul o pět centimetrů a ujel. Most nedaleko Hlinska je známý tím, že se pod ním zasekávají kamiony, které ignorují dopravní značení.

reklama

Náraz kamionu byl tak silný, že posunul most i koleje na něm. „Neznámý pachatel pravděpodobně porušil dopravní značení omezující vjezd vozidlům vyšším než 3,8 metru a poškodil mostní konstrukci. Ta byla posunuta o pět centimetrů, koleje o tři centimetry,“ informovala mluvčí policie Eva Maturová.

Most už od místních dostal i pojmenování. Říká se mu tu Otloukánek. Vedle něj můžete stále najít řadu „suvenýrů“ z kamionů, které neprojely. „Předběžná škoda po posledním poškození mostu byla vyčíslena na 600 tisíc korun,“ doplnil Dušan Gavenda ze Správy železnic.

„Řidiči se neustále vymlouvají, že do těchto míst je zavedla navigace nebo že výška je dostačující. Po pachateli z jízdní soupravy pátráme,“ podotkla Maturová.

Denně zaseknuté kamiony má vyřešit zvednutí mostu o 80 centimetrů. To ale zase vadí místním, protože kamiony potom obec zavalí a šoféři budou klidně riskovat pokuty.

Obyvatelé proto sepisují petici. „S její iniciátorkou jsme v kontaktu a byla například i přizvána k přípravným jednáním pro rekonstrukci. Správa železnic musí v tom místě zajistit plynulý a bezpečný provoz na trati. Pokud jde o případné omezení provozu na silnici pod mostem, do toho vůbec nemůžeme vstupovat,“ uvedl Gavenda.

Podle Správy železnic je projekt rekonstrukce mostu už připravený. Začne ale až po dokončení modernizace pardubického železničního uzlu, tedy nejdříve v roce 2024.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama