reklama

Cizinec oslnil laserovým světlem posádku policejního vrtulníku. Hrozí mu až osm let

Cizinec na Mladoboleslavsku oslnil zeleným laserovým světlem posádku policejního vrtulníku, která se právě nacházela na pátrací akci. Pokud by pilot situaci nezvládl, mohl vrtulník i havarovat. Policisté muže zadrželi, nyní mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

reklama

Mladoboleslavští kriminalisté v pondělí obvinili ze spáchání trestného činu obecné ohrožení 28letého cizince, který v neděli 10. ledna okolo osmnácté hodiny večer opakovaně a úmyslně oslňoval zeleným laserovým světlem posádku policejní vrtulník.

Mladý muž použil laser v ulici Kosořická v obci Dobrovice na Mladoboleslavsku. Posádka policejního vrtulníku právě letěla na pátrací akci a vinou oslnění hrozilo, že nebude možné pokračovat v letu nebo bezpečně přistát. V případě prokázání viny hrozí cizinci až osmiletý trest odnětí svobody.

„V posledních letech byla zaznamenána na různých místech Evropy řada případů náhodného i záměrného ozáření posádky letounu laserovým paprskem nebo jiným světelným zařízením. V takovém případě může dojít ke zranění osob, k velkým materiálním škodám, a dokonce i ke ztrátám na životech,“ upozornila Marcela Szkanderová z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování.

„Několikasekundová ztráta zrakové kontroly letu závažným způsobem narušuje situační vědomí letce, vyvolává jeho dezorientaci a tím bezprostředně ohrožuje bezpečnost letu,“ dodala s tím, že může dojít ke zranění pilota a v konečném důsledku i k letecké havárii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Nový den

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) hlásí, že o cestě ministra vnitra a dočasného ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) do Ruska kvůli jednání o vakcíně Sputnik V ví pouze z médií. Šéfovi sociálních demokratů k tomu podle ministra průmyslu a obchodu a také dopravy vláda žádný mandát nedala. Havlíček v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hovořil také o strategii pro rozvolnění opatření.

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
Další články
reklama
reklama