Na Česko se ženou silné bouřky, udeří i s kroupami. V jakých krajích platí výstraha?

Jihovýchod Česka zasáhnou v sobotu odpoledne a večer bouřky s kroupami a silným větrem. Místy se objeví také vydatný déšť, takže se mohou rozvodnit menší toky. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Padat mohou až dvoucentimetrové kroupy a vítr v nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Podívejte se na radaru, jestli budou bouřky i u vás.

Výstraha meteorologů platí od 13:00 do 20:00 hodin pro celý Jihomoravský a Zlínský kraj, východní části Moravskoslezského a Olomouckého kraje a Vysočiny a také okolí Dačic v Jihočeském kraji. „V sobotu odpoledne se začnou tvořit bouřky nejprve v Čechách, později i na Moravě a ve Slezsku. Bouřky budou postupovat k východu až jihovýchodu,“ oznámili pracovníci ČHMÚ.

ČTĚTE TAKÉ: RADAR: Vyšší teploty bude kazit déšť, udeří i bouřky. Podívejte se, jak bude u vás

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii.

Právě hlavně na jihovýchodě a východě mohou být bouřky silné a s většími kroupami. „Případně může vzniknout vrstva menších krup,“ doplnili meteorologové. Vzhledem k silným nárazům větru se také mohou lámat větve stromů, a hrozí tak úrazy. Nebezpečí mohou rovněž představovat blesky. Navíc se místy vyskytnou přívalové deště, které mohou zaplavit sklepy, podchody a podjezdy nebo rozvodnit menší toky.

Předpověď počasí:

Tagy: