CNN Prima News Dačice

Dačice

Výpis příspěvků ke štítku „Dačice“

Pozor na silnou ledovku, meteorologové varují před úrazy i nehodami. Kde hrozí nebezpečí?

28. prosince 2021 12:48

Na Českomoravské vrchovině a v Podkrušnohoří se od úterního odpoledne do půlnoci může při mrznoucím dešti tvořit silná ledovka. Lidé by v těchto regionech měli vycházet ven a jezdit autem jen v nezbytně nutných případech. Ve velké části země se může až do středečního poledne objevit slabší, méně nebezpečná ledovka. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Honza Dědek veze na hrady svou letní show. Proč mívá při rozhovorech problém s herci?

14. července 2021 09:28

Spisovatel, novinář a moderátor Honza Dědek vyráží se svojí show 7 pádů Honzy Dědka do prostředí českých a moravských hradů, zámků či pevností. Oproti televizní show čekají diváky jen dva hosté, se kterými ale Honza Dědek bude mluvit téměř hodinu. Moderátor v Novém dni na CNN Prima NEWS také prozradil, na co by se zeptal zesnulého legendárního zpěváka Karla Gotta.

Jihovýchod republiky se může ocitnout pod ledovkou, varují meteorologové

12. prosince 2020 09:32

V Jihočeském, Jihomoravském, Olomouckém kraji a v Kraji Vysočina hrozí až do 12 hodin ledovka. Meteorologové v sobotu varovali před nebezpečím především řidiče a starší chodce. Zejména na jihovýchodní straně Českomoravské vrchoviny a na jižní straně Drahanské vrchoviny se vyskytuje mrznoucí mrholení, při kterém se tvoří na zemi nebezpečná vrstva ledu.