Slavný francouzský herec zemřel při nehodě na lyžích. Zahrál si mladého Hannibala Lectera

Ve věku 37 let zemřel po nehodě na lyžích francouzský herec Gaspard Ulliel. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na informace od hercovy rodiny. Filmoví fanoušci si Ulliela mohou pamatovat například z „jehňátkovského“ prequelu Hannibal – Zrození, v němž ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Před smrtí se stihl ujmout role záporné komiksové postavy Midnight Mana v chystaném seriálu Moon Knight.

Ulliel se podle francouzských médií těžce zranil v úterý, když se na sjezdovce v Savojsku srazil s dalším lyžařem. Do nemocnice byl vrtulníkem transportován ve vážném stavu se zraněním lebky. Druhý z lyžařů ze srážky vyvázl nezraněn. Ve středu pak Ullielova rodina potvrdila, že závažnou nehodu nepřežil.

Francouzský herec byl známý třeba z filmu Hannibal – Zrození. V něm navázal na Anthonyho Hopkinse a ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Ulliel si rovněž zahrál ve snímku Saint Laurent o slavném módním návrháři či ve filmu Je to jen konec světa. Za něj byl v roce 2017 oceněn prestižním Césarem za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

K vidění bude Ulliel také v novém seriálu podle komiksové předlohy s názvem Moon Knight, kde si zahrál zápornou postavu Midnight Mana. Jeho poslední herecký výkon budou diváci moci zhlédnout již na přelomu března a dubna.

Tagy: