Svíčky, obrázky a těžké chvíle v Olomouci: Adámek zemřel, musela druháčkům říct učitelka

Tragická smrt talentovaného devítiletého hokejisty Adama Koutného zasáhla nejen jeho rodinu a přátele, ale také Základní školu Olomouc, kterou navštěvoval. Žákům 2. A musela tuto smutnou zprávu v pondělí oznámit jejich třídní učitelka. Před budovou školy i v samotné třídě, kam chlapec chodil, vzniklo pietní místo.

O tragédii se pedagogové základní školy v Olomouci dozvěděli už o víkendu. Na třídní učitelce následně bylo, aby v pondělí ráno sdělila 2. A, co strašného se stalo. „Psycholog stál v zádech. Bylo doporučeno, aby se to spolužáci dozvěděli od toho, koho dokonale znají. Paní psycholožka je u nás teprve měsíc,“ vysvětlila ředitelka školy Miluše Zatloukalová pro Olomoucký deník.

ČTĚTE TAKÉ: Český hokejista stihl 51 bodů za pět zápasů a byl větší hit než božský McDavid. Šílené, říká

S třídní učitelkou se žáci sešli už v půl osmé, třída má totiž v pondělí od osmi ráno plavání. Společně se snažili vyrovnat se s tragickou zprávou. Mluvili o tom, co se stalo a vzpomínali na Adama. „Zřídili jsme malé pietní místo před školou, v Adámkově třídě je další. Nějakým způsobem se s tím snažíme vyrovnat. Je to těžké,“ doplnila ředitelka pro Olomoucký deník.

V autě jelo ještě další dítě

K trágédii došlo v sobotu dopoledne. Chlapec byl na cestě na hokejový zápas, na který však nedojel. Podle informací Olomouckého deníku byl součástí sobotní nehody na dálnici D1, kde došlo ke střetu osobního a nákladního auta. Na místo letěl vrtulník. Adam zemřel druhý den. Ve voze kromě devítiletého chlapce jelo na zápas ještě další dítě. To mělo být v neděli propuštěno z nemocnice domů.

Smutnou zprávu pak v pondělí odpoledne zveřejnil hokejový klub HC Olomouc. „Celý klub veden upřímným soucitem s tragickým neštěstím, které postihlo Adama i celou jeho rodinu, vyjadřuje svou nejhlubší účast a upřímnou soustrast,“ stálo v prohlášení.

Jako výraz sounáležitosti s utrpením rodiny a jako výraz vztahu k nadějnému mladému hráči bude v úterý před utkáním čtvrtfinálové série proti Pardubicím držena minuta ticha.

Tagy: