Tragédie v Utahu. Střelba si vyžádala osm lidských životů, mezi mrtvými jsou i děti

Americkým městem Enoch City, které se nachází v jižní části státu Utah, otřásla nevídaná tragédie. Policie zde při jedné z prohlídek nalezla osm těl bez známek života. Jedná se o místní rodinu, jejíž členové byli zabiti přímo ve svém domově. Hned pět obětí mají být děti ve věku od čtyř do 17 let. Vedení města později oznámilo, že 42letý Michael Haight zavraždil svých pět dětí, manželku a její matku.

Podle informací místní policie našli strážníci těla při prohlídce, ke které byli přivoláni nespecifikovanou osobou. Všech osm obětí, tři dospělí a pět dětí, bylo usmrceno přímo ve svém domově střelnou zbraní. Informuje o tom web americké CNN.

Vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování policie odmítla sdělit, kdy přesně k střelbě došlo či jaké záměry mohly možného pachatele k činu vést. Úřady však vyzvaly místní obyvatelstvo, aby zůstalo klidné, protože ohrožení dalších osob podle nich nehrozí.

„Je těžké popsat slovy emoce, které v místních tato situace vyvolala,“ sdělil Rob Dotson pracující pro správu města. Dodal, že situace celé město velmi rmoutí. „Místní komunitu tato ztráta silně zasáhla. Lidé mají k situaci spoustu otázek, což je zcela přirozené, ovšem především jsou tu jeden pro druhého,“ řekl Dotson.

„Modlíme se, aby se pozůstalí i sousedé v blízké době dozvěděli, co přesně za tímto neštěstím stálo,“ uvedl dále. Do případu jsou zapojeni vyšetřovatelé z utažských okrsků Iron County, Enoch City a Cedar City.

„Důkazy naznačují, že podezřelý si po zavraždění sedmi dalších lidí v domě vzal život,“ uvedly později podle agentury AP úřady v oficiálním prohlášení. Podezřelého identifikovaly jako 42letého Michaela Haighta. Ten měl zabít svou manželku, její matku a svých pět dětí – tři dívky a dva chlapce ve věku od čtyř do 17 let.

Guvernér Utahu Spencer Cox vyjádřil podporu obětem incidentu na svém twiterovém účtu. „Naše srdce patří všem, kteří byli zasažení tímto nesmyslným násilím,“ napsal.

Městečko Enoch, kde k tragédii došlo, se nachází přibližně 400 kilometrů od hlavního města státu Salt Lake City.

Tagy: