člen

Výpis příspěvků ke štítku „člen“

Rakušan odvolal osm členů dozorčí rady České pošty. Nástupci budou zvoleni během týdne

Aktualizováno

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) odvolal osm členů patnáctičlenné dozorčí rady České pošty. Devátý člen, jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS), rezignoval sám minulý týden. V radě zůstali zástupci zaměstnanců a předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Noví členové budou vybráni k nominaci tento týden. Rada by měla mít do konce února nadpoloviční počet členů. Oznámilo to tiskové oddělení ministerstva vnitra.

Obvinění jsou velmi závažná. Vedení TOP 09 vyzvalo Feriho, aby pozastavil své členství

Předsednictvo TOP 09 vyzvalo Dominika Feriho, aby přerušil své členství ve straně minimálně do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky. Strana to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Po uveřejnění svědectví několika žen, které Feriho obvinily ze sexuálního obtěžování a násilí, poslanec rezignoval na svůj mandát a nebude kandidovat v říjnových volbách.

Piráti zvou Petříčka do strany. Postavil se Hradu a zaslouží si uznání, tvrdí někteří

Přidá se Tomáš Petříček (ČSSD) po odchodu z vlády k Pirátům? Někteří z nich navrhli, aby takovou nabídku dostal, a otevřeli nezávaznou anketu, ve které se pro návrh členství vyjádřilo 62 z nich. Proti je ale třeba šéf pirátských poslanců Jakub Michálek, který bývalého ministra zahraničí označuje za podržtašku exposlance Evropského parlamentu Miroslava Pocheho. A k Pirátům se zatím nehrne ani sám Petříček.