reklama

člen

Výpis příspěvků ke štítku „člen“

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43

V následujících dvou letech budou Češi svými hlasy rozhodovat ve třech volbách – v roce 2022 v senátních a komunálních, v roce 2023 v prezidentských. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

Obvinění jsou velmi závažná. Vedení TOP 09 vyzvalo Feriho, aby pozastavil své členství

28. května 2021 10:42

Předsednictvo TOP 09 vyzvalo Dominika Feriho, aby přerušil své členství ve straně minimálně do doby, než se vyšetří jeho údajné násilné skutky. Strana to v pátek uvedla v tiskové zprávě. Po uveřejnění svědectví několika žen, které Feriho obvinily ze sexuálního obtěžování a násilí, poslanec rezignoval na svůj mandát a nebude kandidovat v říjnových volbách.

Piráti zvou Petříčka do strany. Postavil se Hradu a zaslouží si uznání, tvrdí někteří

14. dubna 2021 12:47

Přidá se Tomáš Petříček (ČSSD) po odchodu z vlády k Pirátům? Někteří z nich navrhli, aby takovou nabídku dostal, a otevřeli nezávaznou anketu, ve které se pro návrh členství vyjádřilo 62 z nich. Proti je ale třeba šéf pirátských poslanců Jakub Michálek, který bývalého ministra zahraničí označuje za podržtašku exposlance Evropského parlamentu Miroslava Pocheho. A k Pirátům se zatím nehrne ani sám Petříček.

reklama