Vít Rakušan

Nejnovější příspěvky k tématu

Konec peněz pro uprchlíky? Motivaci změní dávky v naturáliích, věří Rakušan
Praha

Konec peněz pro uprchlíky? Motivaci změní dávky v naturáliích, věří Rakušan

Situaci na hlavním nádraží v Praze, kde i po otevření stanového městečka pro romské uprchlíky v Troji zůstávají stovky lidí, lze podle vicepremiéra Víta Rakušana (STAN) vyřešit pouze systémově, nikoli ze dne na den. Podle Rakušana by měla zastavit jejich hlavní motivaci pro příjezd změna vyplácení dávky. Ta by měla mít nově naturální podobu. Peněžní pomoc pro uprchlíky nyní činí 5000 korun. Změnu by podle něj mohla vláda projednat ve středu.

Rakušan: Asi 140 tisíc Ukrajinců už odjelo, migraci chceme zvládat i bez nouzového stavu
Vláda

Rakušan: Asi 140 tisíc Ukrajinců už odjelo, migraci chceme zvládat i bez nouzového stavu

V případě prodloužení nouzového stavu i po konci května chce vláda v červnu prosadit novelu zákona týkající se uprchlíků z Ukrajiny. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Komplexní novela, která zahrnuje pravidla v působnosti ministerstev práce či vnitra, by umožnila provádět nutná opatření i bez nouzového stavu. Dodal, že v Česku je aktuálně zhruba 200 tisíc válečných uprchlíků. Podle odhadů resortu jich už zhruba 140 tisíc odjelo.

Kauzy STAN nás v komunálních volbách poškodí, bojí se lídři kandidátek. Musí je „žehlit“

26. dubna 2022 05:13

Bojíme se, že nás kauzy hnutí STAN v komunálních volbách mohou poškodit, řeklo CNN Prima NEWS několik lídrů kandidátek v krajských městech. Jsou si vědomi toho, že je budou muset v regionech „žehlit“. Podobně to vidí i předseda hnutí Vít Rakušan. Podle něj jednotliví Starostové budou muset pracovat třikrát tolik, aby byli v jejich „klíčových“ volbách úspěšní. Ty proběhnou 23. a 24. září.

Ministři vyrazili na zámeček. Nejedeme ale na výlet nebo hrát paintball, brání se Bartoš

20. dubna 2022 15:44

Vláda Petra Fialy (ODS) ve středu vyrazila na výjezdní zasedání na zámek Štiřín v Kamenici u Prahy. Po oficiálním jednání tam ministři zůstanou na neformálním jednání až do čtvrtka. Podle šéfa resortu pro místní rozvoj a digitalizaci Ivana Bartoše (Piráti) ale členové kabinetu nejeli na výlet nebo hrát paintball. Chtějí prý do hloubky řešit témata, která trápí Česko.

Rakušan: Někteří dobrovolníci, kteří bojují na Ukrajině, jsou zranění. O všech nevíme

1. dubna 2022 17:34

Mezi českými dobrovolníky, kteří bojují na Ukrajině, jsou už první zranění, sdělil ve čtvrtek na Twitteru ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Pro redakci CNN Prima NEWS však dodal, že má tyto zprávy z nepotvrzených zdrojů. Vyvrátil také informaci webu Lidovky.cz, který uvedl, že jsou někteří z nich pohřešovaní. Nejasné informace zazněly ve speciálním streamu na Twitteru s Andrejem Poleščukem.

Jak chtějí kraje čelit uprchlické krizi? Hejtmani vládě předají své požadavky

13. března 2022 20:53

Kraje v pondělí odevzdají vládě písemně aktuální požadavky pro vyrovnání se s uprchlickou krizí, sdělil po nedělním večerním on-line jednání s hejtmany ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl, že většina požadavků už v zásadě padla na nedělním jednání, v pondělí je shrne Asociace krajů.

Hlavní zprávy

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy
Reportáž

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:38

Zelenskyj apeluje na svět k zabavení ruského majetku

23:56

Rusko označilo šachového velmistra Kasparova za zahraničního agenta

23:34

Půta: Uprchlíci skončili na Hlavním nádraží většinou proto, že odmítli ubytování

22:47

Rusko pravděpodobně odřízne Finsko od plynu, ale nepotřebujeme ho, míní expremiér

Vít Rakušan

Vít Rakušan od roku 2017 působí jako poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2019 je předsedou hnutí STAN (předtím byl 1. místopředsedou), od roku 2012 zastává funkci zastupitele Středočeského kraje, v letech 2010 až 2019 byl starostou Kolína. Je podruhé ženatý. S druhou manželkou Marií má syny Matěje a Jonáše, z přechozího manželství má dceru Agátu.