Vít Rakušan

Nejnovější příspěvky k tématu

KOMENTÁŘ: Rakušan versus Dorota Máchalová aneb Kniha hříchů hnutí STAN
Názory

KOMENTÁŘ: Rakušan versus Dorota Máchalová aneb Kniha hříchů hnutí STAN

„Bylo nebylo jedno peklo. A v tom pekle měli váhu. Pro tuhle váhu nebylo důležité, jak je kdo těžký, ale jak kdo hřešil.“ Kromě váhy měli v pohádce také knihu hříchů, kam se všechna provinění zapisovala. My sice takové pekelné vynálezy nemáme, ale největšího hříšníka současné vlády dokážeme celkem hladce určit i bez nich.

Stonjeková: Vláda neumí komunikovat. Rakušan zmiňuje pomoc Ukrajině místo zájmu o Čechy

11. dubna 2023 23:46

Český ministr Vít Rakušan se má zajímat o české občany, a ne v první řadě mluvit o ukrajinských, zkritizovala šéfa Starostů komentátorka Karolina Stonjeková. Podle ní Fialův kabinet nezvládá komunikaci směrem k veřejnosti. Šéfredaktor webu Echo 24 Dalibor Balšínek ale jasně řekl, že vláda v otázce uprchlíků ze země zasažené válkou jednala jednoznačně ve prospěch tuzemska. Reagovali tak na slova poslankyně Karly Maříkové (SPD), která v Partii PLUS koalici zkritizovala. Takové výroky označil bývalý šéf lidovců Marek Výborný za populismus.

Rakušanův přešlap se starosty: Přejmenujte STAN, zní z opozičních lavic. Kalousek se baví

6. dubna 2023 17:42

Nevěřím tomu, že se dá se starosty dohodnout. V souvislosti s rušením poboček České počty to v rozhovoru pro Deník N uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Pro leckoho překvapivý výrok šéfa hnutí STAN se stal předmětem debat na sociálních sítích. Posměšné rýpnutí si neodpustil například bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Členové hnutí ANO žádají přejmenování STAN.

Katastrofa, tepe ANO Rakušana za rušení pošt. Vildumetzová mu vmetla nepoměr v „jeho“ Kolíně

31. března 2023 17:58

Katastrofa a diletantismus. I tak politici z hnutí ANO hodnotí rozhodnutí ministerstva vnitra o budoucím zrušení poboček České pošty. Ta kvůli úsporám sníží počet poboček k 1. červenci o 300 na 2 900. Návrh vládního nařízení, které to umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. Proti návrhu se vymezili někteří politici, kteří ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ostře kritizují.

Rakušan: Českou poštu nechala vyhnít předchozí vláda, půjčíme jí 8 miliard na záchranu

31. března 2023 15:28

Česká pošta byla minulý rok ve ztrátě 1,75 miliardy korun, letos se bude blížit až čtyřem miliardám. Na semináři v Poslanecké sněmovně to řekl generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán. Na transformaci jí stát půjčí zhruba 8 miliard, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Jana Mračková Vildumetzová (ANO) kritizuje nedostatečnou komunikaci resortu a vedení České pošty se starosty obcí.

Majerová přirovnala Rakušana k postiženým s Downovým syndromem. Ministr jí úder vrátil

22. března 2023 08:53

Šéfka Trikolory Zuzana Majerová přirovnala ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) k lidem, kteří trpí diagnózou Downova syndromu. Za podivný příměr, k němuž využila podobnosti loga Mezinárodního dne Downova syndromu a ukrajinské stuhy, nyní čelí ostré kritice. Do Majerové se pustila například ministryně obrany Jana Černochová (ODS), jaderná fyzička Dana Drábová či senátor Jiří Růžička (za TOP 09). Později se ozval i Vít Rakušan.

Rakušan: Byly chvíle, kdy mi docházela energie. Na důchodcích rozhodně nešetříme

20. března 2023 05:29

Šéf hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznal, že po všech kauzách hnutí STAN chvílemi přemýšlel, jestli to má všechno zapotřebí. Kromě svých pocitů z vládnutí se ale rozpovídal také o aktuálních tématech. Hájil například rozhodnutí vlády zpomalit růst penzí, za které schytává ministerský kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) kritiku od opozice i důchodců.

Sdílíte dezinformace a chcete po mně omluvu? Drzost, opřel se Rakušan do Vildumetzové

19. března 2023 15:07

Neuvěřitelná drzost. Tak okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) apel opoziční poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO), aby se omluvil za opožděnou reakci na zmanipulované video z protivládní demonstrace. Tu sdílela sama místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO na svém twitterovém profilu. Zatímco Vildumetzová odmítla, že by se dopustila jakékoliv chyby, podle Rakušana „fatálně selhala“ a zvýšila dosah dezinformacím. „Mohla jste udělat tweet, ale bez toho, abyste to video sdílela. Je to selhání,“ sepsul ji v Partii Terezie Tománkové.

Zpomalíme růst platů politiků, říká Rakušan. Stačilo je nerozmrazit, opáčila Vildumetzová

19. března 2023 13:33

Pojďme se s opozicí bavit o zmrazení platů ústavních činitelů. Návrh hnutí ANO je ale populistický, řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v Partii Terezie Tománkové. Reagoval na výzvu prezidenta Petra Pavla, kterému se nelíbilo, že vládní pětikoalice odmítla toto téma zařadit do programu jednání Sněmovny. Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) v nedělní debatě na CNN Prima NEWS zkritizovala vládu, že koaliční poslanci smetli návrh opozice ze stolu. Záznam z Partie si můžete pustit níže.

Vildumetzová: Zmizí 300 poboček pošty, nevíme kde. Nechali jste ji vykrvácet, oponoval Rakušan

19. března 2023 12:23

Garantuju, že Česká pošta přežije vlnu propouštění. Předchozí vláda s ní nic nedělala, nechala ji vykrvácet, opřel se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) do poslankyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO). Ta v Partii Terezie Tománkové kritizovala kabinet za to, že plánuje rušit stovky poboček pošty, aniž by komunikovala, kterých obcí se to bude týkat. „Chtěla bych vidět, jak by se panu ministrovi líbilo, kdyby mu pak v červnu někdo oznámil, že je bez zaměstnání. Takhle se přece nedá zacházet s lidmi,“ zlobila se ve vysílání CNN Prima NEWS opoziční zákonodárkyně.

Rakušan: Máme odvahu na reformu penzí. Lidé s nejnižší dostanou 36 korun, zuřila Vildumetzová

19. března 2023 11:35

Ekonomická situace je tíživá, důchodcům ale nic nebereme, řekl ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. V Partii Terezie Tománkové uvedl, že až vláda premiéra Petra Fialy (ODS) měla odvahu jít do důchodové reformy, na rozdíl od vlády Andreje Babiše (ANO). Stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) mu na CNN Prima NEWS oponovala slovy, že lidé s nejnižší penzí dostanou navíc jen pár desítek korun.

Vít Rakušan je od roku 2021 ministrem vnitra ve vládě Petra Fialy. Poslancem se stal v roce 2017, od roku 2019 je také předsedou hnutí STAN. V minulosti byl starostou Kolína. V letech 2010 až 2019 byl starostou Kolína. Je podruhé ženatý. S druhou manželkou Marií má syny Matěje a Jonáše, z přechozího manželství dceru Agátu.