Vít Rakušan

Nejnovější příspěvky k tématu

Vít Rakušan

Policejní zásah proti fotbalovým fanouškům? Fatální selhání pořadatelů, kritizuje Rakušan

Policisté by na fotbalových stadionech podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vůbec neměli zasahovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zároveň konstatoval, že jde o věc pořadatelské služby, která podle jeho názoru o víkendu fatálně selhala. Rakušan tak reagoval na sobotní zásah těžkooděnců proti fanouškům Sparty, kteří chtěli na hřišti Mladé Boleslavi oslavit obhajobu ligového titulu. Velké kontroverze vyvolalo použití slzného spreje, což očividně odnesly i některé děti.

Fotbal

Pepřák použitý na děti? Sparťani kritizují zásah v Mladé Boleslavi. Rakušan slíbil prověření

 • Aktualizováno
 • Zásah policie proti slavícím fanouškům, k němuž došlo těsně po sobotním vítězném fotbalovém zápase Sparty, pobouřil řadu příznivců letenského celku. Přítomní fanoušci vběhli na trávník stadionu v Mladé Boleslavi, aby oslavili zisk mistrovského titulu. To sice nebylo povolené, ovšem podle mnohých fanoušků těžkooděnci překročili své pravomoci, když údajně došlo k „použití pepřového spreje na děti“. K tématu se na síti X vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který slíbil důsledné prošetření. K incidentu se pro CNN Prima NEWS vyjádřil i pražský klub.

  Natahujete koberec k muslimským modlitbám, vmetl Havlíček Rakušanovi. Ten se ohradil

  Vláda má podíl na nepovedené podobě migračního paktu. Natahujete tu koberec k muslimským modlitbám, nechal se slyšet místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v nedělní diskuzi v Partii Terezie Tománkové. Podle něj je největším problémem návratová politika, což by Evropa nemusela zvládnout nejen ekonomicky, ale také z hlediska bezpečnosti unijních hranic. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na kritiku reagoval slovy, že hnutí ANO už v minulosti strašilo nelegální migrací.

  Incident před studiem: Názory Rakušana jsou na zabití, řekl Klaus. Ministr si to nenechal líbit

  Aktualizováno

  Jeho názory jsou jen a jen na zabití. Těmito slovy měl „zhodnotit“ exprezident Václav Klaus ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Nikoliv však ve studiu CNN Prima NEWS a za přítomnosti moderátorky Terezie Tománkové, ale na chodbě. Podle šéfa Starostů a nezávislých mluvila někdejší hlava státu s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem, který byl optikou exprezidenta v nedělní Partii naopak „nějakej hodnej“. Rakušan na něj reagoval na sociální síti X tím, že je rád, že jeho vliv na politiku pominul.

  ODS jezdila do Ruska jak do sámošky, řekl Havlíček. Fňuk z ANO je legrační, reagoval Rakušan

  Do Ruska jezdili především politici ODS jako do sámošky, my jsme vyhostili desítky ruských diplomatů. Naše kampaň není podpásovka, zdůraznil místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Podle něj není fér, že vládní pětikoalice označuje ANO ve své antikampani za proruské. V Partii Terezie Tománkové připomněl, že do Ruska zavítala i senátorka Miroslava Němcová, která se tam „cpala kaviárem jako žena za pultem“. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) pro změnu připomněl kampaň expremiéra Andreje Babiše, který mluvil o „válečných štváčích“. „Fňuk, fňuk ze strany ANO mi přijde legrační,“ poznamenal ve vysílání CNN Prima NEWS.

  Lipavský: Na Česko od loňska útočí hackeři spojení s ruskou GRU. Aktivitu odsoudily i USA

  Některé české instituce byly od loňského roku cílem útoků zneužívajících do té doby neznámou zranitelnost aplikace Microsoft Outlook. Způsob a jejich zaměření odpovídaly profilu aktivit skupiny APT28, která je spojována s ruskou vojenskou tajnou službou GRU, uvedlo v pátek ministerstvo zahraničí. Záměrný útok ze strany Ruska měl za cíl vážně ohrozit bezpečnost a stabilitu ČR, sdělil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Spojené státy společně s EU a NATO tyto kybernetické výpady odsoudily.

  Česko se připravuje na nápor z Ukrajiny. I další uprchlíci najdou uplatnění, zní z vnitra

  Ministerstvo vnitra připravuje scénáře pro další migrační vlny z Ukrajiny. Podle policejního prezidenta Martina Vondráška může zvýšený zájem o dočasnou ochranu na území Česka vyvolat na Ukrajině přijaté snížení věku pro odvody do armády. I proto je podle opozice potřeba, aby válčící strany vytáhly bílý prapor a začala mírová jednání. Co všechno je ve hře?

  „Vítku, tohle nebylo dobrý.“ Rakušan čelí ostré kritice za bagatelizaci problémů s migrací

  Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) čelí na sociální síti X ostré kritice za svou reakci na článek pojednávající o demonstraci radikálních islamistů v Hamburku. „A co se ve skutečnosti stalo? Nic. Dobrou noc,“ odpověděl vicepremiér uživateli, který upozorňoval, že někteří z protestujících požadovali vznik chalífátu v Německu. „To si děláš p*del, ne?“ ptal se pak ministra jeden z komentujících.

  Rakušan k Vrběticím: Šlo o válečný zločin. Rusko je zodpovědné za smrt dvou Čechů

  Aktualizováno

  Případ vyšetřování výbuchů ve Vrběticích z roku 2014 byl odložen jen proto, že Ruská federace odmítá spolupracovat. Je ale nepochybné, kdo a proč výbuchy způsobil. Máme jasné důkazy, že se jednalo o agenty GRU, řekl na pondělní tiskové konferenci ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Zdůraznil, že Rusko je stát s teroristickým režimem, který je „zodpovědný za smrt dvou českých občanů“. „Násilnou akci státu namířenou proti civilistům lze bez pochybností považovat za válečný zločin a akt terorismu,“ uvedl.

  Rakušan podcenil situaci a nahrál dezinfo scéně, kritizují členové pětikoalice kvůli migraci

  Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v případě migračního paktu podlehl neadekvátní euforii, nepřesně interpretoval, podcenil situaci, nezvládl krizovou komunikaci a nahrál dezinfo scéně. Tak šéfa Starostů hodnotí někteří představitelé koaličních stran. Pro CNN Prima NEWS také popsali méně pochopitelné okolnosti zmíněného unijního paktu.

  Kulidakis: Rakušan jde s migračním paktem proti všem. Může si za to ale sám

  Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) stojí v otázce migračního paktu podle komentátora Thomase Kulidakise jako chudák sám proti všem. Vzápětí však expert ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že si za to vicepremiér může sám, neboť to byl on, kdo předlohu v červnu schválil. Opozice kvůli migračnímu paktu svolala na čtvrtek mimořádné jednání Sněmovny. Eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová v této souvislosti zopakovala, že Česko může mít z migračního paktu výjimku.

  Vít Rakušan je od roku 2021 ministrem vnitra ve vládě Petra Fialy. Poslancem se stal v roce 2017, od roku 2019 je také předsedou hnutí STAN. V minulosti byl starostou Kolína. V letech 2010 až 2019 byl starostou Kolína. Je podruhé ženatý. S druhou manželkou Marií má syny Matěje a Jonáše, z přechozího manželství dceru Agátu.