reklama

Vít Rakušan

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Vítem Rakušanem: Můžeme brát Babišovy sliby opravdu vážně?

18. října 2021 08:16

Cesta takzvané „pětikoalice“ k sestavení nové vlády je nejspíše otevřená. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž minulý týden oznámil, že by pověření od prezidenta republiky nepřijal. Můžeme brát vyjádření současného předsedy vlády opravdu vážně? Sledujte pondělní Nový den s šéfem hnutí STAN Vítem Rakušanem od 8:40 na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM: První jednání pětikoalice o vládě. Na čem se dohodla Spolu s PirSTAN?

13. října 2021 13:23

Koalice Spolu a Piráti se STAN se poprvé sešly na schůzce o společném programu pro případnou budoucí vládu. Pět stran by se také mohlo dohodnout na obsazení vedení Sněmovny. Řešit personální obsazení ministerstev je však podle nich zatím předčasné. Tisková konference je hlášená na 14:00 a na webu CNN Prima NEWS ji budete moci sledovat živě.

OBRAZEM: Radost, smutek i kroje. Co všechno provázelo druhý volební den?

9. října 2021 23:22

Co přinesl druhý volební den? Koalice Spolu, která se skládá z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, podle propočtů vyhrála letošní sněmovní volby. Hnutí ANO skončilo druhé před koalicí Pirátů se Starosty. Policisté také prošetřují podezření na obchodování s hlasy. Jedna z komisí je zavolala do volební místnosti, v níž si volič vytrvale odmítal nasadit roušku.

Bartoš zvažoval rezignaci. V čele Pirátů zatím zůstane, ve hře je společný klub se STAN

9. října 2021 17:50
Aktualizováno

Volební výsledky jsou snad největším překvapením pro Piráty. Čekali volební zisk 25 procent, nakonec budou mít kolem 15 procent. Hodně Pirátů navíc přeskočili díky kroužkování Starostové. Podle informací CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš v jednu chvíli zvažoval, že by rezignoval na post předsedy, nakonec to ale neudělá.

Hlavní zprávy

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?
Prezidentské volby 2023

Babiš, Němcová, Paroubek. Kdo další by se mohl ucházet o Hrad, kdyby Zeman abdikoval?

Současná komplikovaná situace kolem zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana vyvolává řadu otázek. Pokud by byla hlava státu nucena kvůli svému zdravotnímu stavu abdikovat, musely by do 90 dnů proběhnout nové prezidentské volby. To by však znamenalo, že by z volebního klání byly v podstatě vyloučeni nepolitičtí kandidáti, kteří by neměli dostatek času pro sběr podpisů občanů.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou
Rádce

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik
Politika

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

reklama

Vít Rakušan

Vít Rakušan od roku 2017 působí jako poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2019 je předsedou hnutí STAN (předtím byl 1. místopředsedou), od roku 2012 zastává funkci zastupitele Středočeského kraje, v letech 2010 až 2019 byl starostou Kolína. Je podruhé ženatý. S druhou manželkou Marií má syny Matěje a Jonáše, z přechozího manželství má dceru Agátu.