CNN Prima News Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Výpis příspěvků ke štítku „Counter-Strike: Global Offensive“

Miliony za předměty ve hrách. Český profík ukázal hodnotu zbraní z Counter-Striku

Není důležité, jak dobře hrajete, ale jak dobře u toho vypadáte. I tak by se dal charakterizovat boom kolem herních skinů, tedy speciálních předmětů, jako jsou oblečky pro postavy ve videohrách nebo různá zbarvení zbraní. Český hráč Counter-Striku Martin Sláma nyní prozradil, jak velký je jeho herní inventář, jakou má hodnotu a kolik do něj investoval. Kolem skinů je i jistá míra kontroverze. Tyto předměty se získávají z takzvaných lootboxů, jejichž otevírání odborníci přirovnávají k hazardu.

V e-sportu se točí miliardy. Slovenský hráč Counter-Striku přiznal, kolik si vydělá hraním

Svět profesionálního hraní videoher každý rok okouzlí miliony lidí po celém světě. Často se o esportu mluví jako o zábavě budoucnosti a teenageři sní o tom, že jednoho dne budou patřit mezi elitu v titulech jako jsou Counter-Strike nebo League of Legends. Slovenský profík Martin Styk nedávno prozradil, kolik peněz si za rok vydělá. Je to slušná brigáda, nebo práce s lukrativním výdělkem?

Rve se o domácí titul a přestup. Elitní střelec se může stát nejdražším hráčem historie

Brousí si zuby na premiérový český titul. Zároveň se může na vrcholu rozloučit s domácí Counter-Strike scénou. Slovenskou hvězdu týmu Sampi Matúše Šimka už delší dobu sledují zahraniční týmy, dosud však po zjištění cenovky vždy vycouvaly. Slavný britský klub Fnatic ale nemá problém vysypat miliony korun za talentovaného střelce a jedná o rekordním transferu.

Domácí Counter-Strike šampionát láká na velkou show: Milionová výhra, nový pavilon i Marpo

Mistrovství České republiky v počítačové střílečce Counter-Strike přivítá hvězdného hosta. Před finálovým kláním Tipsport MČR CS se opět uskuteční Halftime Show a její hlavní tváří bude tuzemský rapper Marpo a Troublegang. Vítězný tým si z domácího mistrovství odnese rovný milion korun. Domácí šampionát se tradičně uskuteční v listopadu na brněnském výstavišti.

EXKLUZIVNĚ: Jako holokaust, popsal útok Hamásu elitní izraelský hráč. Čechům je vděčný

Izraelský hráč Counter-Striku Guy Trachtman zažil pekelný týden. Minulou sobotu teroristé z hnutí Hamás napadli jeho zemi a sám netušil, jestli radikálové nevniknou do jeho bytu, který se nachází jen několik kilometrů od Pásma Gazy. „Na bomby si zvyknete, ale co se dělo teď, to se nedá popsat. Bylo to šílené,“ těžko hledá slova hráč s přezdívkou anarkez, který se exkluzivně svěřil redakci CNN Prima NEWS a reportérům herně-technologického pořadu Enter.

Izraelská hvězda Counter-Striku v ohrožení. Český tým se ho snaží dostat do Prahy

Teror v Izraeli se dotýká i českého esportu. Domácí Counter-Strike týmy se chystají na víkendové finále turnaje Tipsport CS Praha II, ale jeden z hlavních favoritů, pardubické Dynamo Eclot, momentálně řeší, jak dostat svou izraelskou hvězdu Guye Trachtmana do Česka. „Požádal nás, abychom ho do Prahy dostali za každou cenu,“ řekl Jiří Plevka z Dynama Eclot pro portál PLAYzone.cz.

Nejzajímavější hry podzimu? V pořadu Enter vybíráme tituly, které by vám neměly uniknout

Letošní podzim bude ve znamení velkých videoherních žní. Po kterých kouscích ale sáhnout? V herním a technologickém pořadu Enter jsme vybrali pětici nejzajímavějších titulů, které jsme si mohli s předstihem vyzkoušet, než vůbec dorazí na trh. Dotkneme se také nepříliš slavného výkonu českých esportovců a v novinkovém přehledu prozradíme, který klíčový program brzy navždy zmizí z operačních systémů Windows. Herní a technologický pořad Enter můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz. Na reprízy se můžete pak těšit každé úterý ve 23:40.

Rusko se vrací do turnajů v esportu. Ukrajina v reakci opustila světový šampionát

Profesionální hráči videoher z Ruska mohou znovu soutěžit pod vlastní vlajkou. Na následujících reprezentačních turnajích už nebudou vystupovat pod neutrálním názvem Team IESF. O jejich znovuzařazení rozhodlo hlasování na konferenci Mezinárodní esportové federace (IESF). Ukrajina okamžitě zareagovala a odhlásila své hráče z probíhajícího světového šampionátu.

Česká „Hvězdná pěchota“. V pořadu CNN Prima Gaming si představíme unikátní hru Silica

Místy připomíná Dunu, jindy vypadá jako reinkarnace Hvězdné pěchoty. Unikátní česká hra Silica přenese hráče na vzdálenou pouštní planetu Baltarus, kde musí zabojovat o zdroje i holý život. Má to ovšem jeden kuriózní háček. Chcete vědět víc? Pusťte si nejnovější epizodu pořadu CNN Prima Gaming. Relaci můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Kdo si odnese miliony? V pořadu CNN Prima Gaming rozebereme letošní esportové favority

Společně s mrazivým jarem přišla také nová turnajová sezóna ve střílečce Counter-Strike: Global Offensive. České esportové špičky se ovšem potýkají s velkými rošádami. I loňští šampioni se nevyhnuli personálním změnám, kdo tedy vypadá zkraje roku jako největší favorit? Nejen to bude téma nejnovějšího dílu pořadu CNN Prima Gaming. Relaci můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.