reklama

ČSSD rozjela kampaň: Jsme jediná levicová strana, která umí zemi vytáhnout z krize

Sociální demokracie pod heslem „Víme, co po covidu“ rozjela kampaň do voleb do Poslanecké sněmovny. Podle jejího šéfa Jana Hamáčka je ČSSD jedinou levicovou stranou, která umí vyvést Česko z krize. Země by se neměla spoléhat na mesiáše, kteří se před volbami náhle objeví.

reklama

Strana se tak vymezuje především vůči Pirátům, kteří jsou často vnímáni také jako levicový subjekt. ČSSD se ale zásadně vymezila i vůči pravicové politice a případnému řešení krize formou privatizace státního majetku.

„Jsme jediná levicová strana v ČR a jsme jedinou politickou stranou, která má odpovědi na otázky, co bude po pandemii. Pokud virus porazíme, tak země ponese obrovské náklady. ČSSD už mnohokrát ukázala, že umí zemi z krize vytáhnout,“ prohlásil v pondělí odpoledne šéf ČSSD Jan Hamáček.

Místopředseda strany Michal Šmarda důrazně dodal, že sociální demokracie nikdy nepřipustí privatizaci.

„Nikdy nepřipustíme privatizaci veřejného zdravotnictví a je to jeden z největších závazků, který máme,“ řekl Šmarda.

Místopředseda následně přiznal, že jde o spuštění volební kampaně. „Je to především kampaň za to, aby se česká politická scéna začala věnovat tomu, co bude po covidu a aby strany řekly jaká mají řešení. ČSSD svoje recepty na to, jak ven z krize, která nás čeká, představila,“ doplnil Šmarda.

Na tiskové konferenci nebyla výrazná osoba ČSSD, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

ČSSD čeká boj o předsedu

Strana jde dále do voleb se svými tradičními tématy, jako je podpora zaměstnanců, boj proti levné práci i snaha zdanění velkých korporátů. Chtějí například pětitýdenní dovolenou nebo zkrácení pracovního týdne –⁠ nutno říct, že ve vládě jsou už téměř 8 let a zatím se jim to nepodařilo prosadit.

ČSSD má před sebou zároveň volbu nového předsedy strany, která by měla proběhnout v dubnu. Na předsedu zatím kandidaturu oznámil současný předseda Jan Hamáček i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer

Očkovat, či neočkovat malé děti proti nemoci COVID-19? Otázka, na kterou hledá odpověď většina rodičů. Zatímco stanovisko ministra zdravotnictví i České vakcinologické společnosti mluví jasně, další odborníci už si tak jistí nejsou. Například Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje počkat. Ve schvalovacím procesu je podle něj vakcína Valneva, která je pro děti bezpečnější.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama