ČSSD

Výpis příspěvků ke štítku „ČSSD“

Landovský: Při hrozbě války máme v NATO komunikační kanály s Ruskem. Co přes ně řeší?

16. listopadu 2022 23:22

V Severoatlantické alianci (NATO) existují i vojenské kanály pro komunikaci s ruskou stranou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prozradil velvyslanec České republiky při NATO Jakub Landovský (ČSSD). Aby nedošlo k eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, je podle něj nutné ověřit, kdo stál za úterním dopadem raket v Polsku, který nepřežili dva lidé.

Průzkum: ANO by ve volbách posílilo, podpora ODS klesla. Do Sněmovny by se dostala i ČSSD

15. listopadu 2022 07:46

Volby v říjnu by vyhrálo hnutí ANO s 31,5 procenta hlasů, jeho podpora proti září mírně vzrostla. Zisk ODS naopak klesl na 13,5 procenta. SPD by měla 12 procent a Piráti 11 procent, ukázal volební model, který poskytla agentura Median. Mezi osmi stranami a hnutími, které překonaly pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny, by v říjnu byli také sociální demokraté. U nich a také u KDU-ČSL, TOP 09 a STAN ale nelze podle Medianu spolehlivě určit, zda je jejich podpora nad touto hranicí, nebo pod ní.

Špidla: Jurečkovy plány, jak ušetřit? Kruté a hloupé. NERV navrhuje chudobu důchodců

7. listopadu 2022 07:31

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) několik receptů, jak uzdravit veřejné finance. Podle expremiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) má smysl tyto materiály studovat. Některé konkrétní návrhy však Špidla kritizoval. Ostře se také pustil do plánu ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který chce upravit podmínky podpory v nezaměstnanosti.

Posun ve vyšetřování kauzy v Brně: Podnikatel se přiznal k pokusu ovládnout městskou firmu

5. listopadu 2022 09:30

Podnikatel Michal Horký, který je ve vazbě po říjnových policejních raziích v Brně, se přiznal v případu pokusu o ovládnutí městské firmy Pískovna Černovice a usiluje o získání statusu spolupracujícího obviněného. Přiznali se také jednatelé pískovny Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL). Zjistil to deník Právo v dokumentu z vyšetřování. Podle něj Horký přiznal existenci organizované zločinecké skupiny a že jednatel Novotný byl uplacen 4,5 milionu korun.

Rusům hrozí u Chersonu smrtící past. Připravují ústup za Dněpr, píší analytici

21. října 2022 07:06

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že ruská armáda zaminovala Kachovskou přehradu. Z útoku se podle něj Moskva chystá obvinit Ukrajinu. Zároveň s tím musí Ukrajinci od čtvrtka počítat s postupným vypínáním elektrického proudu po celé zemi. V Chersonské oblasti Rusko kvůli ukrajinské protiofenzivě započalo masovou evakuaci obyvatel. Vedle toho se přesun týká i vojenské techniky okupantů. Informoval o tom Institut pro studium války (ISW) s tím, že se Rusko snaží vyhnout dalšímu zbrklému ústupu. Ukrajinské operační velitelství Jih informovalo o dalších válečných úspěších: „Zabili jsme 28 ruských vojáků a zničili další techniku.“

Hladík měl v Brně tlačit na privatizaci bytů. Soud poslal do vazby všech sedm obviněných

20. října 2022 08:36
Aktualizováno

Kandidát na ministra životního prostředí a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) měl podle starosty městské části Brno-Židenice Aleše Mrázka (za ANO) tlačit na prodej městských bytů do vlastnictví soukromých osob. Píše o tom MF DNES. Policie v úterý provedla kvůli podezřelým privatizacím bytů zásah na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice. Ve středu poté prohledávala i kancelář Hladíka. Městský soud v rámci dané kauzy dosud obdržel sedm návrhů na vazbu. Samotný Hladík však zatím z ničeho obviněn nebyl. Soud ve čtvrtek nakonec rozhodl, že podle do vazby všech sedm osob.