Zásah na pražské univerzitě: Desítky policistů hledají bývalého zaměstnance, má zbrojní průkaz
ČSSD
Výpis příspěvků ke štítku „ČSSD“
Zásoba dámských bundokošil na 50 let. NKÚ kritizuje nákupy vnitra, ve skladech se válí i boty
Ministerstvo vnitra pořídilo v letech 2018 až 2022 výstroj za 2,4 miliardy korun, nezohlednilo ale potřeby policistů. Má proto na jedné straně nadbytečné zásoby, ale na druhé straně nedostatek výstroje. V pondělí to uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ve skladech má policie podle kontrolorů násobně více třeba svetrů nebo vysokých policejních bot proti optimálnímu množství určenému ministerstvem vnitra. Podle policie jsou ale některé informace z kontroly zavádějící a kontrolovaná část výstroje není vzorkem, na kterém by bylo možné fungování výstrojní služby objektivně ukázat.
Konečná: Náš program vás bude bolet. Nepřipustím, aby mi vyhrožoval komunista, opáčila Decroix
Hnutí Stačilo! je jen přebarvená kandidátka KSČM, řekla v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslankyně Eva Decroix (ODS). Proti tomu se ale tvrdě ohradila europoslankyně Kateřina Konečná (Stačilo!) s tím, že vládní strany mají strach. Zároveň uvedla, že program jejího hnutí bude vládu bolet. Decroix si to ale nenechala líbit a uvedla, že poslední věc, kterou připustí, je, aby jí vyhrožoval komunista.
O spolupráci hnutí Stačilo! je jasno, podpis SOCDEM chybí. Straníci požadují referendum
Memorandum o spolupráci v rámci hnutí Stačilo! podepsali ve středu zástupci Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), České strany národně sociální (ČSNS) a Spojených demokratů – Sdružení nezávislých (SD-SN). V koalici se stejným názvem strany kandidovaly již v evropských a krajských volbách minulý rok. Strany na akci pro novináře prezentovaly také svůj rámcový program. Na podpisu memoranda chyběli zástupci Sociální demokracie (SOCDEM), ačkoli se vedou jednání o jejich připojení. Členové strany požadují, aby o případné spolupráci se Stačilo! rozhodlo celostranické referendum.
Nečas: Může se to ještě zvrátit a ANO volby prohraje. Zázraky nejsou obvyklé, mínil Paroubek
Volební preference se ještě mohou zvrátit a favorizované hnutí ANO může volby do Poslanecké sněmovny prohrát, uvedl v pořadu 360° bývalý premiér za ODS Petr Nečas. Podle někdejšího lídra sociálních demokratů Jiřího Paroubka však zázraky nejsou obvyklé. Ve vysílání CNN Prima NEWS oba někdejší premiéři také přiblížili své pohledy na současnou životní úroveň v Česku.
Když obědvá prezident s premiérem. Klaus vítal „mladíčka“, některé manželky už nepřišly
Setkání dvou nejvyšších ústavních činitelů, ale i společenská událost, při níž se seznámí manželky. Tradici novoročních obědů prezidenta s premiérem odstartoval v roce 2004 Václav Klaus a pokračují v ní i oba jeho nástupci. Podívejte se v galerii, jak se měnili prezidenti, premiéři i jejich manželky.
Sládek rozmlátil lavici, ze Sněmovny jsme vozili opilé poslance, vzpomínají Paroubek a Benda
Od agentů STB v politice devadesátých let, přes kupónovou privatizaci, rozdělení Československa, až po utajované sponzory ODS, kontroverzní opoziční smlouvu nebo konzumaci alkoholu ve Sněmovně. Další díl videopodcastu Devadesátky v Česku se věnoval politické scéně v porevoluční dekádě.
Černochová ke sporu o „letadýlka“: Soudružce Venezuele Maláčové doporučuji vyjet na Ukrajinu
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a šéfka SOCDEM Jana Maláčová se na sociálních sítích pustily do ostrého sporu týkajícího se výdajů na obranu. „Na letadýlka peníze jsou, ale nejsou pro kuchařky ve školách nebo pečovatelky v důchoďacích,“ nebrala si servítky někdejší ministryně práce. Černochová Maláčovou oslovila jako „soudružku Venezuelu“, zároveň jí doporučila navštívit Ukrajinu, která se již třetím rokem brání ruské invazi.
Poslední rozloučení s Benešovou: Věřím, že česká justice nebude mafií, řekl Zeman na pohřbu
S Marií Benešovou, která zemřela minulé pondělí ve věku 76 let, se v úterý do krematoria v pražských Strašnicích přišly rozloučit desítky bývalých i stále činných politiků či státních zástupců. Na pohřeb dvojnásobné ministryně spravedlnosti, někdejší nejvyšší státní zástupkyně, poslankyně, advokátky a místopředsedkyně ČSSD dorazil i exprezident Miloš Zeman a někteří členové jeho vlády či zástupci opozičního hnutí ANO.
Prezidentův poradce nedoporučil podepsat rozpočet. Je odpovědně sestavený, namítl Fiala
Poradce prezidenta Petra Pavla, ekonom David Marek, řekl České televizi, že v návrhu rozpočtu na příští rok jsou nevyjasněné položky, a nedoporučuje ho proto podepsat. Premiér Petr Fiala (ODS) následně pro televizi uvedl, že rozpočet je odpovědně sestavený a prorůstový.
SOCDEM má rodině právníka Altnera zaplatit půl miliardy, rozhodl soud. Rýpnul si i Kalousek
Strana SOCDEM (dříve ČSSD) má za právní zastupování související s jejím sídlem – Lidovým domem – zaplatit potomkům právníka Zdeňka Altnera 18,5 milionu korun a smluvní pokutu. V pátek o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1. Altnerovi dědici pokutu vyčíslili na 432,8 milionu korun, společně s úroky a náklady řízení podle nich celková částka činí téměř půl miliardy. Nový rozsudek ve vleklém sporu není pravomocný, strana Altnerovy nároky odmítá a odvolá se. Spor se u soudů táhne 24 let.
Výjimečná právnička a čestná žena. Opoziční politici vzpomínají na exministryni Benešovou
„Česká republika ztratila výjimečnou právničku, která zasvětila život službě spravedlnosti,“ napsala v souvislosti s úmrtím bývalé ministryně spravedlnosti Marie Benešové šéfka poslanců ANO Alena Schillerová. Na sociální síti X na ni zavzpomínali také například expremiér Andrej Babiš (ANO), předsedkyně SOCDEM Jana Maláčová nebo místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová (ANO).
Zemřela bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová
Zemřela bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Bylo jí 76 let. Na sociální síti X to napsal předseda Rady ČTK David Soukup, informaci pro ČT 24 potvrdila někdejší ústecká hejtmanka Jana Vaňhová. Advokátku a někdejší prokurátorku Benešovou, která se narodila 17. dubna 1948, přivedl koncem 90. let ministr spravedlnosti Otakar Motejl do čela Nejvyššího státního zastupitelství. Později vstoupila do sociální demokracie, jejíž byla dva roky místopředsedkyní, a stala se také stínovou ministryní spravedlnosti. Do křesla ministryně zasedla politička, která se netajila svou podporou bývalého prezidenta Miloše Zemana, ve vládě Jiřího Rusnoka a potom znovu ve vládě Andreje Babiše od dubna 2019 do prosince 2021, tehdy už ale jako nestranička za hnutí ANO. Tehdejší výměna na postu ministra spustila vlnu demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek, který krok označil za účelový a vyjádřil obavy, že Babiš dostane pod kontrolu justici.