ČSSD

Výpis příspěvků ke štítku „ČSSD“

ČSSD leží v prachu a hrozí její úplné zničení, řekl Paroubek. Chce levicovou superkoalici

Bývalý český premiér Jiří Paroubek hlásí návrat do politiky. Byl zvolen předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá zkratku ČSSD, tedy stejnou jako strana, které v minulosti šéfoval a vytáhl ji na politické výsluní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkritizoval představitele SOCDEM a promluvil o svých ambicích i aktuálním politickém dění.

Rodinný dům na Jablonecku se při požáru rozpadl hasičům před očima. Ukázali děsivé záběry

Aktualizováno

K požáru rodinného domu v Zásadě na Jablonecku vyjížděli po půlnoci hasiči. Oheň se podařilo uhasit krátce po 08:00, na místě byla zraněná jediná obyvatelka domu, která se nadýchala kouře. Hasiči jí poskytli první pomoc a poté předali záchranné službě, která ženu převezla do jablonecké nemocnice, řekla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Na děsivých záběrech, které zveřejnili hasiči, je vidět, jak se dvě zdi domu hroutí v plamenech k zemi.

Zeman se ostře pustil do pětikoalice: Je to vláda amatérů. Z šedivých myší vyrostou jen krysy

Vláda není ani levicová, ani pravicová. Není ani liberální, ani konzervativní. Tato vláda je vládou amatérů. Během víkendového sjezdu České suverenity sociální demokracie, která užívá tradiční značku sociálních demokratů ČSSD, to uvedl exprezident Miloš Zeman. Neparlamentní strana si zvolila někdejšího premiéra Jiřího Paroubka za nového předsedu.

Michopulos: Babiš chce vládnout sám. Koaliční partnery vykuchá a zahodí jako ČSSD

Babišovi už moc koaličních partnerů nezbývá, udělá to stejně jako se sociální demokracií - „vykuchá a zahodí“, řekl komentátor Petros Michopulos v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Lídr hnutí ANO Andrej Babiš v nedělní Partii prohlásil, že v případě volebního vítězství nevylučuje koalici s SPD. Kdyby hnutí přistoupilo na radikální rétoriku SPD, definitivně by se zlikvidovalo, myslí si komentátor Radko Kubičko.

Exministr vnitra Hamáček nastoupí do zbrojařské firmy. Stane se ředitelem pro vnější vztahy

Novou pozici ředitele pro vnější vztahy strojírensko-zbrojařského holdingu Czechoslovak Group (CSG) obsadí bývalý vicepremiér a ministr vnitra a někdejší předseda ČSSD Jan Hamáček. Firma to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě. Pětačtyřicetiletý Hamáček se obrannému průmyslu věnuje po odchodu z politiky. Působí jako viceprezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a je místopředsedou Sekce obranného průmyslu Hospodářské komory ČR.

Vláda bere peníze nejslabším, řekl o balíčku Šmarda. Vondráček by rušil jeden úřad za druhým

Konsolidační balíček je „látání děr ve státním rozpočtu“, řekl předseda Sociální demokracie Michal Šmarda. SOCDEM by podle něj šla v řešení krize jinou cestou – snížila by daně, které se dotýkají obyčejných lidí, a naopak daňově zatížila rentu, majetek a zisk. Plány na uzdravení financí představil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS i předseda Svobodných Libor Vondráček. Ten by především reguloval počet státních zaměstnanců.

KOMENTÁŘ: Lidovci musí vytáhnout hlavu z písku, včera bylo pozdě. Jinak dopadnou jako ČSSD

Loď se potápí, ale na palubě se pořád tančí. Tak působí chování lidovců, kteří jako by si nepřipouštěli problémy, jimž nyní čelí. Mizerné preference naznačují, že by strana potřebovala pořádný restart, pokud chce do budoucna zůstat relevantní politickou silou v zemi. Přístupem ke kauze svého předsedy Mariana Jurečky se však vydala po trajektorii sociálních demokratů, které nepřipouštění si vážných potíží stálo místo v Poslanecké sněmovně.

Rány, křik, zmatek. Exministr Zaorálek popsal, jak utíkal z fakulty s rukama nad hlavou

Nejdříve jsme nevěděli, co se děje. Pak jsme viděli policisty v civilu, hnali nás ven, popsal pro CNN Prima NEWS dramatické momenty z tragické střelby na Filozofické fakultě UK bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Sám totiž na fakultě pravidelně přednáší. V průběhu hodiny slyšel zvláštní zvuky, ale nepřikládal jim důležitost. Politik si prý nepřipouštěl, že by se podobný incident kdy mohl stát v České republice.