reklama

ČSSD se na on-line sjezdu dohadovala o hlasování. Škromach: Chcete rozbít sjezd?

Sociální demokraté mají historicky první on-line sjezd, na kterém si budou volit nové vedení. Jednání odstartovali v 10 dopoledne a více než hodinu a půl od startu se dohadovali o tom, jak vůbec hlasovat. Některým z nich totiž vadilo, že se započítávají i hlasy těch, kteří u počítačů sedí, ale ruku pro variantu pro, proti nebo zdržel se nezvednou. Korunu debatě nasadil dlouholetý člen strany Zdeněk Škromach, který zvedl k obrazovce lísteček s nápisem „Chcete rozbít sjezd?“.

reklama

„Přítomným delegátem se rozumí ten, který se zúčastní elektronické volby. Ti, kteří nehlasují, by neměli být započítáváni do kvóra,“ prohlásil člen strany Petr Kovanda přítomný u on-line přenosu.

Tím spustil vlnu reakcí a téměř hodinovou debatu o tom, jak by se vlastně během sjezdu mělo hlasovat či kdo by do voleb měl být započítán. To vše se stalo při technických hlasováních kolem jednacího řádu.

K tématu

Do debaty se zapojila řada členů strany. Mezi nimi například i Milan Chovanec nebo Jiří Dienstbier, kteří se shodli na tom, že hlasování by se měli účastnit všichni, kteří jsou přihlášení, a delegáti sjezdu tak mají čtyři varianty volba – PRO, PROTI, ZDRŽEL SE a NEHLASOVAL.

Sjezd ČSSD
Sjezd ČSSD
Zdroj: CNN Prima NEWS

V té době se do debaty na dálku přidal i bývalý poslanec Zdeněk Škromach a zvedl lísteček s nápisem „Chcete rozbít sjezd?“. Později se přidali i další a celou debatu musel nakonec ukončit předseda Jan Hamáček.

Hamáček vs. Petříček

„Takhle se nikam nedostaneme, navrhuje někdo revokaci? Není tomu tak, tedy považuji problém za vyřešený,“ ukončil nesrovnalosti dosavadní předseda ČSSD Jan Hamáček.

Dá se tak očekávat, že dvoudenní sjezd ČSSD bude ještě veselý. Především proto, že strana si bude volit nové vedení, kde se o křeslo předsedy poperou pokračující předseda Jan Hamáček, ministr zahraničí Tomáš Petříček i poslankyně ČSSD Kateřina Valachová. Podle informací CNN Prima NEWS je ale strana rozdělená na dva tábory mezi první dva zmíněné. Boj proběhne i o křesla místopředsedů.

V rámci programu poté vystoupil se svým projevem předseda Hamáček a i všichni místopředsedové a zástupci Sněmovny i Senátu. Příspěvky se ve vetší části nesly v kritickém duchu k fungování strany a dlouhodobě se objevují výhrady k tomu, že ČSSD šla do vlády s hnutím ANO.

Hlavní problém je podle straníků to, že je Babiš přetlačil v oblasti PR, což sociálním demokratům zlomilo vaz a strana aktuálně směřuje na politické dno právě i kvůli vládnímu angažmá.

Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
Zdroj: ČTK

K tématu

Tagy: sjezd Jan Hamáček ČSSD volby 2021 Zdeněk Škromach

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Rozvolnění Biden nazval neandrtálským myšlením. Teď Texas slaví den bez úmrtí na covid

Rozvolnění Biden nazval neandrtálským myšlením. Teď Texas slaví den bez úmrtí na covid

Americký stát Texas v neděli nezaznamenal poprvé od března 2020, kdy údaje začal sledovat, žádné úmrtí s COVID-19. Počet nových případů dosáhl třináctiměsíčního minima. To vše dva měsíce poté, co stát za ostré kritiky zdravotních představitelů i prezidenta Joea Bidena uvolnil počátkem března koronavirové restrikce a zrušil povinné nošení roušek. Informoval o tom web Daily Mail.

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Video je podvrh. Kamara a spol. papeže neuráželi, brání se Rangers tvrdé kritice
Rozsudek za vraždu tkaničkou: Soud poslal mladíka na 17 let do vězení
Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama