reklama

Čtyřletý chlapec si chtěl pohladit štěně, pes mu ukousl ruku. Dítě bojuje o život

K otřesnému případu došlo v americké Oklahomě. Čtyřletý chlapec tam trávil čas v domě svých prarodičů. Když si chtěl pohladit štěňata pitbulů, jeden z nich mu ukousl celou paži. Dítě okamžitě hospitalizovali a bylo jen štěstí, že přežil. Vyhráno ale Axel Foster stále nemá. Informoval o tom americký týdeník Newsweek.

reklama

Čtyřletý Axel Foster byl na víkend u svých příbuzných ve městě Tecumseh. V jednu chvíli se od nich odloučil, protože si chtěl pohladit pitbuly v ohradě. Když tam ale strčil pravou ruku, jeden ze psů se do ní zakousl, a to tak silně, že mu ji odtrhl až těsně pod rameno.

Šéf místního policejního oddělení JR Kidney médiím následně řekl, že ho případ šokoval. Prý viděl za dobu svého působení u policie mnoho brutálních útoků psů na děti, ale kompletní utržení celé paže dosud nikoli – a „pořádně jím to otřáslo“.

Poznamenal, že po příjezdu na místo byla ruka stále v ohradě. „Když jsme se společně s veterináři snažili získat ji zpět, pes začal být agresivní,“ pokračoval. Podle policie se jedno ze štěňat navíc snažilo ruku rozžvýkat.

Zanedbaná péče?

Chlapce okamžitě převezli do nemocnice, aby mu ruku zachránili. První operace nebyla úspěšná, ovšem chlapec přežil. Stále však není ve stabilizovaném stavu. „Běželi jsme za ním do nemocnice. Tam nám řekli, že měl ruku amputovanou od těla. Nenacházím slov,“ řekla zdrcená matka.

Psa, který celou tragédii zapříčinil, zastřelili. Celý případ však nyní bude policie vyšetřovat. V případě zjištění, že chlapec nebyl tou dobou pod dohledem prarodičů, jim může hrozit obvinění ze zanedbání péče.

Axel stále není z nejhoršího venku. Čekají ho další operace, aby mu doktoři zachránili alespoň část paže. Rodina pro chlapce zřídila na GoFundMe sbírku. „Podstoupil dvě operace a stále bojuje nejen o to, aby se mu podařilo připevnit paži zpět, ale i o život. Žádáme při záchraně našeho chlapečka o pomoc,“ připsali příbuzní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama