CNN Prima News Curych

Curych

Výpis příspěvků ke štítku „Curych“

Ve vlaku se i vysprchujete, slibují České dráhy. Modernizují a oznámily novou linku

3. listopadu 2022 07:13

České dráhy slibují renesanci nočních spojů a s tím i lůžkových a lehátkových vozů. Od prosince pak s novým jízdním řádem vypraví noční linku přes Německo do Curychu. Druhým dechem národní dopravce dodává, že ceny jízdenek do nočních vlaků se od nového jízdního řádu zvýší stejně jako u klasických spojů, tedy o 15 procent.

Náplast na zrušené hokejové MS? Švýcaři chystají turnaj v nové hale, hlad po medaili mají

3. září 2022 16:57

Covid jim šampionát odebral, odčinění by však mělo přijít v roce 2026. Švýcaři se již připravují na pořádání mistrovství světa v ledním hokeji, dokonce staví v Curychu novou multifunkční arénu. Kvalitní organizaci by určitě rádi završili medailí, kterou na domácích turnajích nezískali už od roku 1953. Země Helvétského kříže při výběru nakonec neměla protikandidáta.

Patří do výbavy astronautů, mají ho i prezidenti. Švýcarský armádní nůž slaví 125. výročí

2. července 2022 07:51

Nejznámější kapesní nůž slaví 125 výročí svého vzniku. Tradičně bývá červený a má na sobě bílý kříž značící zemi původu – Švýcarsko. Proto se mu také říká švýcarský armádní nůž. Ovšem nevyužívají ho jen vojáci, často se nachází také v kapsách skautů, trampů či turistů, ale i manažerů. A také prezidentů

Cesta na MS vede pro Čechy nejprve přes Švédsko. Pak mohou potkat Rusko, nebo Polsko

26. listopadu 2021 17:31

Šestnáct let. Minimálně tak dlouho bude česká fotbalová reprezentace čekat na účast na mistrovství světa. Aby se smutný fakt nestal ještě smutnějším, musí Patrik Schick a spol. v březnu zvládnout dvoukolovou baráž. Los v Curychu rozhodl o tom, že pokud se národní tým chce dostat na šampionát konající se příští rok v Kataru, musí nejprve porazit Švédy. Zápas se odehraje 24. března ve Skandinávii.