reklama

Školáky měl na rozbité kolo lákat k pohlavnímu styku. Kolik dětí si cyklista vyhlédl?

V týdnu trutnovský soud poslal do vazby zadrženého cyklistu z Trutnovska, který měl sexuálně obtěžovat nezletilé školáky. Podle obvinění je sváděl k pohlavnímu styku. Záminkou pro kontakt s dětmi bylo vždy rozbité kolo. Po zveřejnění záběrů z kamer se sám udal na policii, když se viděl. Štáb CNN Prima NEWS jako jediný zjistil, kolik dětí celkem si stihl vyhlédnout.

reklama

Rodiče z Trutnovska a Náchodska si mohou oddechnout. Měli obavy z množících se oznámení o možném deviantovi, který se zaměřoval na nezletilé chlapce. Kriminalisté ho v týdnu dopadli. Muž se pohyboval po okolí vždy na kole, které používal i jako záminku pro hovor s malými školáky. Zarážející je, kolik dětí si v krátké době vyhlédl.

„Muž měl celkem obtěžovat sedm chlapců ve věku od deseti do patnácti let. Na obviněného 38letého muže byla uvalena vazba. Důvodem byla obava, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. Byl podroben psychiatricko-sexuálnímu zkoumání, na jehož výsledky teprve čekáme,“ uvedla mluvčí krajských policistů Iva Kormošová.

Jedna z matek reportérovi CNN Prima NEWS anonymně popsala, jak se snažil pachatel s jejím synem zůstat o samotě. „Zastavil ho a říkal něco o opravě kola. Syn šel ještě s bratrancem a muž zkoušel na bratrance, že tam s nimi v žádném případě nebude. Říkal mu „běž, běž“ a pořád ho odstrkával. On argumentoval, že tam zůstane. Když opravovali kolo, chlap řekl synovi, ať šlape do pedálů a hladil mu u toho záda. Jemu už to bylo divné a s bratrancem utekli,“ sdělila.

Hrozí mu až pět let

Minimálně v jednom případě měl cyklista navíc nabízet dítěti peníze, a jednoho chlapce podle informací sousedů dokonce zavedl do kukuřičného pole. I tomu se podařilo utéct. Místa činu vytvořila určitý rádius, který odhalil další překvapivou informaci. Jak policie potvrdila, cyklista byl místní – pocházel z jedné z blízkých obcí.

Jeho identitu zjistili kriminalisté krátce po vyhlášení pátrání. Muž se spatřil na záběrech a udal se sám. K rychlému dopadení přispěla i kamera v Malých Svatoňovicích. Kus detektivní práce tam odvedl přímo starosta, který podezřelého našel na videu a předal záznam policii.

Cyklista je obviněn z výtržnictví, ohrožování výchovy dítěte a svádění k pohlavnímu styku. Hrozí mu vězení od šesti měsíců do pěti let. Teď bude záležet na výsledcích zmiňovaných lékařských posudků. Pokud by prokázaly sexuální deviaci, mohl by muž namísto za mřížemi skončit v léčebně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert
Koronavirus

Jak obejít Tečku při nákupu vstupenky na koncert? Jde to velmi snadno, tvrdí expert

Lidé stále hledají nové způsoby, jak obcházet vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Dokazují to sami pořadatelé hromadných akcí, kteří přiznávají, že lidé hledají sofistikované způsoby, jak se prokázání bezinfekčnosti vyhnout. Někteří z pořadatelů aktuálně využívají možnosti propojení aplikace Tečka při nákupu vstupenky, lidé však našli snadný způsob, jak nový systém obejít.

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Obušky, pepřáky, zaklekávání. Policisté v Austrálii drsně trestají porušování lockdownu

Austrálie se potýká s třetí vlnou pandemie koronaviru. Denně nyní přibývá kolem 1 600 nových případů. Země nařídila tvrdý lockdown a policie striktně vyžaduje dodržování opatření. Leckdy velmi brutálním způsobem. Na sociálních sítích se šíří mnoho videí, na kterých policisté srážejí lidi k zemi, zaklekávají je nebo je drží pod krkem.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama