Srážku dodávky a kamionu na D1 nepřežili dva lidé. Policie prosí o pomoc svědky

Provoz na dálnici D1 na Brno byl v sobotu na Vysočině asi na čtyři hodiny zastaven kvůli tragické dopravní nehodě, při které zemřeli dva lidé, další dva se zranili. Před Měřínem na Žďársku se ráno střetl kamion s dodávkou, která na přívěsu převážela osobní auto. Pro objasnění příčin nehody by policie potřebovala pomoc řidičů, kteří místem v době havárie nebo před ní projížděli. Informovala o tom mluvčí policie Dana Čírtková.

„Policisté by pro objasnění okolností této nehody potřebovali zjistit, co nehodě předcházelo a proč dodávkové vozidlo zůstalo stát v pravém jízdním pruhu,“ uvedla Čírtková. Kromě svědectví by policie uvítala také záznamy z palubních kamer. Policii mohou řidiči kontaktovat na lince 158 nebo na čísle 974 262 751.

Modrá dodávka, ve které cestovali cizinci, zůstala stát v pravém jízdním pruhu. Měla připojený přívěs, který vezl světlešedé osobní auto. Dva z cestujících v dodávce, do které narazilo nákladní auto, zemřeli. Nákladní auto začalo po nárazu hořet. Řidič nákladního auta musel být ošetřen v nemocnici. Do nemocnice přepravili zdravotníci také dalšího cestujícího z dodávky.

Srážka se podle policie stala před 6:30, následovalo zastavení provozu. U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Zásah u nehody si nakrátko vyžádal i zastavení provozu ve směru na Prahu, provoz byl odkláněn na exitu 134 Měřín. Při cestě na Brno auta sjížděla z dálnice na exitu 119 Velký Beranov. Nehoda se podle policie stala v 6:19. Provoz byl obnoven kolem 10:30.

Tagy: