reklama

Další zvířecí smrt v královské rodině. Alžběta II. truchlí, zemřel jí pes Vulcan

Královna Alžběta II. na procházce se svým psem plemena Corgi
Zdroj: Getty Images

Před dvěma týdny William a Kate oznámili smrt psa Lupa, který byl věrným parťákem vévody a vévodkyně z Cambridge. „Minulý víkend velmi smutně zemřel náš drahý pes Lupo. Za posledních devět let byl srdcem naší rodiny a bude nám tak chybět, napsali k fotce Lupa na sociální síť. Truchlí ale i královna i ona přišla o svého čtyřnohého mazlíčka. Před pár týdny ji měl opustil jeden ze dvou posledních čtyřnohých členů její psí rodiny. Pes Vulcan byl královně po boku v paláci od roku 2007. Věk Vulcana nebyl sice nikdy zmíněn, ale podle výpočtů mu bylo nejméně úctyhodných 13 let a nejspíš bylo příčinou úmrtí stáři.

reklama

Zdroj z paláce uvedl pro deník Dailly Mail, že to je pro čtyřiadevadesátiletou královnu obrovská ztráta. A že to budou její nejosamělejší Vánoce. Zůstal jí už jen fenka Candy. Královna je známá svou láskou ke psům. Na mnoha veřejných akcích je zachycena, jak hladí čtyřnohé chlupáče a její fotky z mládí dokazují, že psi byli její vášní od útlého věku.

Alžbětini psi prý poznají, kdy je čas na procházku. Královna své psy venčí zásadně sama. Díky tomu má i ve svém věku skvělo kondičku. Fotografie z roku 1994, hrad WIndsor/Getty Images
Alžbětini psi prý poznají, kdy je čas na procházku. Královna své psy venčí zásadně sama. Díky tomu má i ve svém věku skvělo kondičku. Fotografie z roku 1994, hrad WIndsor/Getty Images

ALžběta II. proslavila plemeno Welsh Corgi Pembroke –⁠ velškorgi (trpasličí pes), které poprvé dostala ke svým 18. narozeninám v roce 1944. Od té doby jich měla 30. Díky ní se toto staré velšské pastevecké plemeno těší velké slávě. Vulcan byl ale takzvaný dorgi, což je plemeno, které vyšlechtila sama královna. Podařilo se jí to díky spojení právě corgiho a jezevčíka Pipkina, který patřil princezně Margaret (sestře Alžběty II.).

/ fotografií

Psi jejího veličenstva se objevili po jejím boku na titulce Vanity Fair, při oslavách královniných 90. narozenin, kdy je fotila slavná Annie Leibovitz. Bydleli v královském paláci, ale když se královna během lockdownu přestěhovala do Windsoru, vzala je samozřejmě s sebou. Dokonce se objevili vedle královny v její překvapivé roli "bondgirl" v klipu zahajovacího ceremoniálu londýnské olympiády. A pokud cestovali, tak jedině soukromým tryskáčem a těšili se takovému luxusu, že se o tom většině lidí může jen zdát.

Alžběta II. své psy sama krmí i venčí a prý poznají, že když má diadém –⁠ pracuje, ale jakmile má šátek, je čas jít na procházku. „Ve svém věku je prostě úžasná a kráčí dlouhou cestu, psi ji udržují aktivní,“ řekl princ Andrew pro deník Dailly Mail.

V roce 2015 královna přestala rozšiřovat svou smečku dorgi a corgi psů, aby tu prý nezanechala žádného po své smrti.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama